16. lunární den

Home  /  16. lunární den

16. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 16. lunární den

16. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Ideální čas na intimitu a péči o pokožku

blue-eyes-237438_640Šestnáctý lunární den je součástí třetí lunární fáze, ta je obdobím od úplňku až po čtvrtou lunární fázi. První dny třetí fáze vás všechny naplňují radostí a umožňují vám vychutnávat si život z té lepší stránky. Svět vás těší a usilujete o štěstí. Pokud tuto dobu porovnáte s lidským věkem, zjistíte, že se jedná se o etapu dospělosti. Máte vědomosti a přidali jste i zkušenosti. Nyní již máte z čeho čerpat a na základě toho stoupat výš. Dosáhnout tak toho, o čem jste v prvních dvou lunárních fázích pouze snili.

Třetí lunární fáze je také obdobím, kdy lidé často zcela mění to, na co byli zvyklí. Ve vztazích se mají tendenci k sobě chovat více oduševněle. I během schůzek rychle převládne jemné sblížení dvou duší nad prudkou vášní. Velmi důležité je zaměřit se na své zdraví a neonemocnět. Období opravdu přeje sexuální aktivitě. Masáže působí více intenzivně, než kdykoliv jindy. Jestliže vás čeká malý chirurgický zákrok, nebojte se. Vše se lépe hojí. Organismus dobře snáší i zvýšenou fyzickou zátěž. Pokud se potřebujete zbavit nějakého menšího kožního výrůstku, jako je piha či bradavice, je ideální období. Útvary je důležité odstraňovat jen v období ubývající Luny. Nezáleží na tom, čím se bude zákrok provádět. Třetí lunární fáze je nejvhodnější pro čištění pokožky, včetně broušení a chemického peelingu. Pročistí se do větší hloubky a rychleji se regeneruje. Doba je vhodná i pro epilaci. Chloupky porostou pomaleji.

16. lunární den ve zkratce

Smysl dne Uvést svoji mysl a tělo do rovnováhy, do naprosté harmonie.
Termíny v roce 2018 2.1., 1.2., 2.3., 1.4., 30.4., 30.5., 29.6., 27.8., 25.9., 25.10., 23.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte spinel, turmalín, smaragd, chariot, či perlu (vyjma černé). V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních je symbolem tohoto dne holubice, či motýl, v totemové magii je to Psýché, personifikace lidské duše. Ve východní tradici je to žebřík. Ten totiž symbolizuje těžkou cestu při duchovním stoupání k vrcholům moudrosti.

Holubice a motýl nejsou symboly lunárního dne náhodou. Obě stvoření symbolizují harmonii a rovnováhu, která je pro tento den nesmírně důležitá. Ve všem, co podniknete, dodržte jistou míru.

Očistěte svou duši právě dnes!

yoga-1565047_640_11-9-201616. lunární den je jako stvořený pro dosažení harmonie a duševní rovnováhy. Zapomeňte na všechen vztek, závist a lakotu, pokud v sobě něco z toho máte. Vyhněte se hádkám. Také doba není příznivá pro krátkodobé sexuální styky a flirtování. Celkově je tento den velmi pozitivní, ale i přesto je potřeba si dávat pozor. Luna zesiluje auru většiny lidí a uvědomělí lidé tak jsou schopni v této době udělat maximum z toho, co zamýšleli a projevit své schopnosti na té nejvyšší úrovni. To platí ale pouze v případech, kdy se pokouší vytvořit něco nového. Jestliže se naopak nesnažíte či odmítáte účastnit se vytváření vlastního osudu, budete se cítit nevrlí a vyhaslí. Zde musíme podotknout, že se jedná o duševní činnost, o zdokonalování sama sebe. Neboť 16. lunární den je časem oddychu od vypjatých aktivních činností. Vyhněte se proto shonu a zmatku. Máte-li tu možnost, odpočívejte. Projděte se, dívejte se na televizi, čtěte si, ulehněte do postele. Po dobu relaxace myslete zejména sami na sebe. Prožijte tento den v pomalém rytmu.

Nečistoty na oblečení jsou znamením toho, že ani vaše duše a váš duchovní život nejsou zcela čisté.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

tomatoes-1629186_640Dnes dávejte přednost rostlinné stravě. Velmi vám prospěje. Vyhněte se masu, houbám, petrželi a mrkvi. Jídlo je samozřejmě velmi důležitou součástí našich životů, ale nic se nemá přehánět. Toho se držte i dnes. Najezte se, ale nepřejídejte se. Pro očistu krve dnes zkuste kurkumu. Můžete ji třeba užít jako čaj. A ve večerních hodinách, krátce před spánkem doporučujeme vypít mléko s fenyklem a kurkumou. Nejlépe uděláte, když si dnes připravíte nějaký ovocný nebo zeleninový salát, k tomu si dáte dobrou polévku a kaši. Ryby jsou také povoleny.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • meditace bílou barvou a představou motýla

 Měsíc je stále mocný a odráží se ve slunečních paprscích. Můžete meditovat pod jeho světlem nebo si zaplavat v rybníku za jeho svitu. Následně si lehněte někam, kde je klid, ať už je to tráva, zídka, písek, zkrátka kamkoliv, kde vám bude dobře. Vnímejte šum stromů, šelest klasů obilí ohýbajících se ve vánku. Vnímejte zvuk vody, užívejte si pohled na měsíc, kochejte se jeho světlem a krásou. Je-li hvězdná obloha, užijte si pohled na hvězdy. Pokud jste u vody, všimněte si té krásy, jak se měsíc odráží od hladiny jezera. Užívejte si pocit souznění s přírodou, pocit harmonie. Uvolněte se, nemějte žádné tíživé myšlenky, nepřemýšlejte. Nechte hladit své tělo nočním vánkem, nechte trávu, aby vás pošimrala po těle. Svit měsíce se dotýká i vašeho těla a proniká do něj. S ním do vás proudí velké množství energie. Toto světlo vás plní stále více a proniká do vás, do každého kousku vašeho těla, až vás zcela naplní a pohltí. Dýchejte s tímto světlem. Zkuste pocítit, jak vás svit naplňuje a uvolňuje každý sval vašeho těla. Vyhlazují se vrásky, kůže mládne. Pokračujte v této meditaci tak dlouho, dokud nebudete cítit, že máte dost a že vám to stačí. Po dokončení poděkujte měsíci za to, že se s vámi podělil o svoji energii.

Posilte třetí čakru – zásobárnu životní energie

chakra-1063278_640_23-8-2016Během 16. lunárního dne je aktivní Manipúra čakra. Ta se nachází nad pupíkem v oblasti solar plexu. Abychom se k této čakře dostali, musíme zapomenout a překonat účinky Svádhišthána čakry. Tak získáme mnoho drahocenných pokladů a vlastností, které této čakře odpovídají – bystrost, sebevědomí, blaženost, sebejistotu, poznání, moudrost a pravé rozlišování. Tato čakra se také nazývá slunečním centrem. Je centrem životní energie. Řídí funkci trávicích orgánů. Pokud je tato čakra silná, pomáhá nám upevňovat zdraví a překonat všechny choroby. Je-li tato čakra volná, pracuje jako elektrárna, která nás neustále zásobuje životní energií. Je zdrojem rovnováhy, síly a aktivity. Blokace v této oblasti může být příčinou vzniku mnoha chorob nebo poruch, například kolísání krevního tlaku, cukrovky či nemocí krevního oběhu.

 

Dnešní sen má harmonizační účinek

fotolia_56525713_xs_andele_13-7-2016Sny 16. lunárního dne obvykle pomáhají zmírnit stres nebo indikují silné vnitřní napětí. Pokud dovedete nějak určit míru svého napětí, odstraňte ho relaxací. Například zkuste využít různých olejových koupelí nebo si třeba zajděte na masáž. Vaše sny mohou být chaotické, nebo harmonické. Nesnažte si je nijak vykládat. Jejich hlavním úkolem je očistit vaši duši a uvést ji zpět do potřebné rovnováhy. Spatříte-li ve snu něco hrozného či děsivého, znamená to, že se vaše podvědomí čistí od všeho negativního. Tyto sny vám dokonce mohou pomoci zbavit se nemoci. Díky snům v tomto lunárním dni najdete rovnováhu a klid ve svém životě. Dokonce v dnešních snech můžete komunikovat se svým andělem strážným.

Dávejte pozor na krev

V tomto dni je ohrožená především slezina, která je také aktivní. Může dojít i ke zhoršení onemocnění krve. Operace rozhodně nedoporučujeme. Ztráta krve je dnes velmi nebezpečná. Pokud dnes onemocníte, je to příznak nějakého duchovního problému. Jinak je 16. lunární den pro zdraví příznivý. Příliš se nenervujte a nevzrušujte.

 

Věnujte se odpočinku

women-1621278_640Dnes se rozhodně nehádejte a nekřičte. Vyhněte se bezohlednosti, závisti a zlosti. Pokud se chystáte na lov, nezabíjejte ptáky. Také raději zapomeňte na agresivitu, žárlivost a provokování. Nemluvte příliš hlasitě a neupozorňujte na sebe. Studenti, připravujte se na zkoušky, ale odložte jejich skládání, pokud to jde. Dnes se milujte, ale vyvarujte se nechráněnému sexu. Pokuste se vyhnout sexuálnímu pokušení, protože pokud očekáváte více, než jen sex, byli byste zklamaní. Hrozí nákaza pohlavními chorobami a problémy. Ani flirtování dnes není žádoucí. Vyhněte se alkoholu a kouření.

Prožijte tento den v rovnováze a kreativitě

Navoďte si duševní stabilitu a prožijte tuto dobu v klidu a pohodě. Zacvičte si jógu, nebo Thai-chi. Pokliďte si doma, nebo v práci. Komunikujte se svým strážným andělem. Potřebujete-li někam cestovat, den je pro to příznivý. Zejména pro cesty k vodě. Máte-li hospodářství, dnešek přeje prodeji zvířat. Chystáte-li křtiny, jen do toho. Můžete začít podnikat, ale ne v ničem velkém. Rozhodování je vítáno. Pokud potřebujete vyřešit nějaký soudní spor, nastává ideální doba. Čeká-li vás v šestnáctý lunární den jednání s úřady, řešte jen drobné problémy. S velkými byste nepochodili. Jestliže plánujete stěhování, neváhejte a dnes se do toho pusťte. Tento čas je vhodný pro umění a tvořivosti!

 

Čas na láskyplné rande!

fotolia_115868261_xs_par_18-9-2016Tento lunární den naprosto přeje milostným schůzkám a setkáním. Schůzky probíhají velmi klidně a harmonicky. Je to výborný čas pro romantická shledání daleko od cizích očí. Tuto dobu si užijte. Prožijte ji naplno a v pohodě. Vyhněte se plánování a vyjasňování věcí ve vztahu. Všechno by se tím jen zhoršilo.

Zlepšujte své vztahy s rodinou

Nic si neplánujte. Odpočiňte si, nejlépe někde v přírodě. Doba je příznivá na zlepšování vztahů, zejména se svými dětmi. Jitro vítejte s úsměvem, měla by u vás panovat dobrosrdečná atmosféra. Ve vás i ve vaší polovičce převládá pocit rovnováhy, harmonie a spravedlnosti. Při přechodu Luny přes znamení Vah lidé prakticky nesnáší samotu, proto dnes buďte všichni pospolu a své milované něčím překvapte. Odpočinout si můžete i v galerii nebo na výstavě. Usmívejte se!

 

Počnete vyrovnaného léčitele

baby-743246_640Pro početí dítěte je tento den neutrální. Pokud se o zplození potomka pokoušíte, při samotném aktu nenadávejte a nebuďte vulgární. Zadaří-li se, dítě počaté v šestnáctý lunární den bude klidné a tiché. Zamiluje si zvířata a přírodu. Mnozí se budou snažit u vašeho dítěte najít útěchu a rady. Bude se snažit dosáhnout ideálu a duchovní čistoty, harmonie a změn. Najde si zálibu v cestování. Svůj um může nalézt v léčení, ať již půjde studovat medicínu nebo se začne věnovat alternativním metodám léčby.

 

Dnes se narodí romantik a optimista

Lidé narození v šestnáctý lunární den bývají obdařeni láskou k životu a optimistickým smýšlením. Budou žít dlouhý a produktivní život. Mají pozoruhodnou vlastnost – nesoudit a neodsuzovat jiné lidi. Jejich úmysly jsou čisté. Jsou to romantici a snílci. Ostatní lidé je milují a váží si jich. Narození v tento den tak mívají mnoho přátel, v oblibě mají bílou barvu, která je pro ně symbolem nejvyšší čistoty, ale cizí jim není ani modrá a stříbrná. Je u nich velmi vyvinuta představivost. Výborně se jim daří zejména v tvůrčí činnosti. I pokud dělají nějakou nudnou práci, vnáší do ní určité své kouzlo. Během svého dlouhověkého života stačí procestovat mnoho míst a také žít v různých městech. Jsou totiž velkými milovníky cestování. Pokud jste se v tento den narodili, nezapomeňte, že vám velmi prospívá sport. Věnujte dostatek času odpočívání v přírodě. Omezte alkoholické nápoje. Během svého života budete mít zasloužený respekt od ostatních.

Nic nepodepisujte a raději tvořte

office-620822_640Dnešek je dnem odpočinku. Důležité záležitosti raději odložte a neuzavírejte žádné smlouvy. Zapomeňte na finanční operace, k nimž patří podepisování listin. Sledujte zpovzdálí jen to, co již probíhá. Dnes příliš nepracujte. Jednu zvláštnost tento den má. Je příznivý pro ty, kteří se zabývají obchodem, zvlášť s potravinářským zbožím. Také je příznivá doba pro tvůrce, ať již jde o hudbu nebo poezii. Ve dnech Býka, Panny či Kozoroha k sobě lidé nebývají příliš shovívaví. Řídí se jen logikou. Věnujte se proto pouze činnostem, které vyžadují přesnost, ráznost a důsledné plnění povinností. City jdou stranou, první místo zaujímá povinnost a odpovědnost. Pořádně se soustřeďte a nezabývejte se zbytečnostmi. Pozor na bezcitnost!

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – odpočívat
– dokončit jednoduchou práci
– posílit svoji pozici
– pokud jste šéf, nevyžadujte po svých zaměstnancích tolik práce
– zrušit důležité záležitosti
– diskutovat o aktuální situaci
– zvýšit komunikaci v pracovních vztazích
– udělat si své pracovní místo příjemnější
– pomoct svým zaměstnancům
– strávit den v přemýšlení
– starat se o obchod, umění
– najít si čas na své koníčky
Nedoporučeno: – starat se o finanční transakce
– podepisovat smlouvy, dohody a dokumenty
– nežádat nadřízeného o nic
– vydat se na služební cestu
– vyjednávat
– zapojovat se do důležitých rozhovorů
– začít na nové pozici
– provést jakoukoliv inovaci
– zobrazit negativní emoce

 

Umístěte si doma rostlinu znamení Ryb

Ryby jsou posledním, dvanáctým znamením zvěrokruhu. Jsou nejmoudřejší a nejzkušenější. Pomáhají rozvíjet duchovní oblast osobnosti člověka. Alespoň jedna rostlina tohoto znamení by tak měla být součástí vaší domácnosti. Rostlinami Ryb jsou begónie, orchideje, tlusticha, fíkusy a cypřišek. Květiny Ryb pomáhají svlažovat vzduch ve vašem bytě. Pokud se rozhodnete pro cypřišek, postavte ho do misky s vodou, velmi ji miluje. Umístíte-li cypřišek do každé místnosti, bude vlhkost v bytě optimální. Tento lunární den se skvěle hodí pro činnosti, kde není potřeba vynakládat velké úsilí. Den se skvěle hodí pro nákup či prodej majetku, zejména nemovitostí. Láká-li vás uklízení, utřete prach, umyjte podlahu a okna.

Dnes zapomeňte na jakoukoli úpravu vlasů!

beautiful-1504981_640Dámy a pánové, dnes se rozhodně vyhněte stříhání a mytí vlasů. Po umytí hrozí, že se vám vytvoří lupy, kterých se tak snadno nezbavíte. A vlasy nestříhejte, protože by byly suché, cuchaly by se a lámaly. Stříhání vlasů by vám navíc neprospělo ani z duševního hlediska. Mohlo by vám přinést řadu nepříjemných zdravotních problémů. Vynechte i jakékoliv účesy, ty by vám v tento den přinesly akorát neštěstí a chyby.

 

TIP: Doporučené éterické oleje

fialka, iris, geránium, vanilka, ylang-ylang, citron, grep, lemongrass

 

Zacvičte si proti vráskám

hair-hairstyle-1450050_640Každá žena touží mít krásné kontury očí. Pro to existuje poměrně jednoduché cvičení. Oči se snažte udržet co možná nejvíce rozevřené. Otevřete oči co nejvíce, setrvejte tak tři vteřiny a poté je uvolněte (oči jsou přitom stále široce otevřené). Tento cvik zopakujte tak desetkrát.

Pro zpevnění svalů horních víček udělejte zpětný pohyb. Přiložte ukazováčky k vnějším koutkům očí, kůži jen přidržujte. Otvírejte a zavírejte usilovně oči, překonávejte přitom odpor prstů. Opakujte cvik desetkrát.

Držte hlavu rovně, zvedněte oči a snažte se nevraštit čelo. Po dvaceti až třiceti vteřinách sklopte oči na stejnou dobu a poté je zavřete. Cvik opakujte 3-4x.

Počítejte do deseti a při každé číslici mrkněte. Poté si dejte krátkou pauzu se zavřenýma očima. Cvičení zopakujte třikrát až šestkrát.

Naklánějte hlavu střídavě vpravo a vlevo tak, abyste vždy přitiskly své pravé nebo levé ucho až k rameni. Potom skloňte hlavu na hruď, vydechněte a uvolněte svaly.

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz