1. lunární den

Home  /  1. lunární den

1. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 1. lunární den

1. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Využijte první etapu k plánování

soap-bubbles-1192339_640_15-10-2016První lunární fáze probíhá od novoluní do první čtvrtě (7,4 dní). Lze ji přirovnat k prvním rokům v lidském životě, kdy se vše teprve učíme a poznáváme. Připravte se, že tyto dny prožijete v určitém útlumu, který se následně podobá chování dospívajících v pubertě. Využijte energii první fáze luny nejlépe k vymýšlení nových projektů. Na realizaci je příliš brzy, ale na plánování je nejlepší doba. Je pro vás důležitá láska? Pak budete mít větší sklon přemýšlet o vztahových zápletkách. Právě v tomto období se dávají sliby, vznikají nové naděje, známosti a ty předešlé se posouvají na jinou úroveň.

Nenechte se vyvést z míry náhlou únavou nebo dokonce depresí a sklíčeností. V tuto dobu všichni obvykle pociťujeme nedostatek sil. Využijte však energetického deficitu pravidelně ve svůj prospěch. Výhodou tohoto stavu je, že organismus se očišťuje od zátěže, která se na vaše tělo nahromadila v předchozí měsíc. Jakmile se po novu na obloze objeví uzoučký srpek Měsíce, pocítíte, jak vám narůstají síly.

1. lunární den ve zkratce

Smysl dne Umožnit člověku vzít život do vlastních rukou a dosáhnout všeho, co si přeje.
Termíny v roce 2018 17.1., 16.2., 18.3., 16.4., 14.6., 13.7., 11.8., 10.9., 9.10., 8.11., 7.12.
Kameny dne

Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte diamant či křišťál. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.

Symboly dne Lucerna, lampa, olejová lampa, světélko, oltář Hecate, Pallas Athéna, světlo, svíce, v magii také Afina Pallada (Vítězící).

Tyto symboly značí očištění, zejména duchovní. Ve světle a v plamenech nechte zmizet vše, co si už ve svém životě nepřejete mít. Využijte světlo a z něj proudící teplo k očistě myšlenek od minulosti, současnosti i budoucnosti.

Nepromeškejte dnešní šťastnou energii!

ecuador-773941_640První lunární den je prvním dnem lunárního měsíce a tedy i začátkem nového měsíčního cyklu. Jedná se o světlý den. Dnes by se každý měl věnovat tomu, co ho duševně pozvedne. Dnešek je považovaný za šťastný a je ideální pro nové začátky, neboť je čistý a vše teprve začíná. Ten, kdo onemocní, sice projde zdlouhavým zotavováním, ale dobře to dopadne. Je příznivá doba na vzpomínání a vrácení se do dětství. Jedničce rozhodně nechybí kreativita, proto je vhodná doba na vymýšlení nejrůznějších nápadů. Můžete doma poklidit, ale nepřehánějte to. Přáno je spíše nenáročným činnostem. Zaměřme se také na práci s duševní energií. Přemýšlejte jen o dobrých věcech, plánujte a sněte. Tento čas vám přinese radost a uspokojení. Brzy se vám splní vše, na co pomýšlíte (pozor – to pozitivní i to negativní). Na tom, jak první den prožijete, bude záviset vše.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

tomatoes-1629186_640Určitě se vyhněte masu a zaměřte se na zeleninu. Uvařte si vegetariánskou večeři. Strava by měla být lehká a snadno stravitelná. Silný čaj či černá káva se rozhodně nedoporučují. K večeři zvolte třeba rýži Basmati. Ze zeleniny si uvařte především brambory a mrkev. Pijte bylinné čistící čaje nebo čerstvé ovocné šťávy. Z bylinkových čajů poté volte čaj mátový, šípkový, lipový, různé detoxikační čaje – kupříkladu zázvorový.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • vizualizace toho, co chcete dosáhnout
  • tvorba vašeho duševního obrazu
  • soustředění se při svíčkách
  • očista duše ohněm

Tento den je příznivý na očistu ohněm, neboť všechny obavy a posedlosti se tak spálí. Stačí, když posedíte u otevřeného ohně, u svíčky, či u krbu a budete se na plameny soustředit zhruba 10-15 minut. Až čas vyprší, pomalu zavřete oči a relaxujte dalších 5 minut. Poté můžete s čistou hlavou začít plánovat.

Otvírá se jasnozřivé oko!

V 1. lunární den je mezi obočím aktivní naše Třetí oko. To vám umožní mimosmyslově vnímat, být jasnozřiví a jasnovidní, vidět tedy věci, které běžně nevidíte.

Zapište si svůj sen

fotolia_99768132_vcsnar-czNež půjdete spát, představte si i své nejdivočejší touhy. Ale opatrně, abyste si neublížili! V této době pozorně zkoumejte své sny. Třeba si je po probuzení zapisujte, pokud si je nepamatujete. Ukáží vám, co můžete očekávat v příštím měsíci. Pokud ze snu nejste nijak zvlášť nadšení, uvědomte si, že se jedná jen o jakýsi hrubý obrys toho, co vás čeká. Analyzuje, vyvozuje závěry. Je-li ve vašem snu přesně to, co jste chtěli vidět, nezapomeňte to zahrnout do svého plánu na lunární měsíc. Některé sny se totiž rozhodně splní!

Vyhněte se zákrokům v oblasti hlavy

1. lunární den se vztahuje k hlavě, zejména k obličeji a mozku. Pokud vás čeká nějaký zákrok v této oblasti, odložte ho. Dané období je velmi obtížné pro naše vnitřní orgány, neboť jsou velmi zatěžovány, zejména žaludek. Hrozí i závratě. Zaměřte se na očistu dutin a udělejte si třeba masku na oči. Náš organismus je velmi slabý. Zvyšuje se podrážděnost a únava. Je velice snadné se nakazit virovou infekcí.

Nepřetěžujte dnes ani své myšlenky ani tělo!

Sauna - Beautiful woman

V souvislosti s výše uvedeným se rozhodně vyhněte popíjení alkoholických nápojů, pití příliš horkého čaje, či kávy, nebo jiného nápoje, a konzumaci kořeněných jídel. Pozor si dávejte na negativní myšlenky. V tento den se totiž naše myšlenky mají tendenci stávat reálnými. Všichni byste se měli určitě vyhnout skupinové práci a celkově kontaktu s lidmi, pokud to jde. Realizaci nápadů odložte na jindy, dnes jen plánujte. Nezatěžujte příliš svoji hlavu, určitě se vyhněte únavě a stresu. Máte-li nastoupit do nové práce nebo se pustit do něčeho zcela nového, uděláte dobře, když termín posunete. Vyhněte se vodním procedurám a masážím nohou. Také se vyvarujte milování bez ochrany. Ani pro vdavky není vhodná doba.

Dnešní očista duše vás posune vpřed

soul-746560_640_8-2016Analyzujte své místo na světě – jak se zde cítíte, jak si připadáte. Obraťte se ke svému nitru. Odpusťte všem, kteří vám ublížili. Tak se vám opravdu uleví, očistíte svoji duši od vzteku a křivdy. Právě odpuštění vám napomůže od psychických problémů. Utřiďte si své myšlenky, ať jsou jasné a můžete vykročit k jasnému cíli. Zameditujte si nad plamenem hořící svíce, pomodlete se, nebo proneste mantru. Představte si to, čeho chcete dosáhnout. Obklopte se krásou. Noste měkkou obuv a méně choďte. Nohy jsou totiž nyní velmi citlivé.

Vztahy řešte v soukromí

Máte něco zoufale na srdci, co potřebujete se svým partnerem či partnerkou probrat? Rozhodně to v tento den řešte pouze mezi čtyřma očima a na místě, kde je minimum lidí. Jedná-li se o první schůzku či rande, sedněte si do malé poklidné kavárny.

Čas na ostřejší výměnu názorů

Celý život je divadlo a my jsme herci, kteří hrají svoji roli. Právě to platí pro první lunární den. Je příznivá doba pro tzv. Italskou domácnost. Nadešel čas na bouřlivou výměnu názorů a hraní přehnaných scén. Jen pozor, abyste to nepřehnali! Máte-li tendenci vždy se svým emocím až příliš podat, nebudete vědět, kdy přestat. A řeknete tak třeba něco, co nemyslíte úplně vážně. Je potřeba dodržovat určitou míru v jednání a dbát na postavení Luny. Uspokojeni z italské domácnosti můžete být vy, i váš protějšek. Toho dosáhnete hlavně v den, kdy Luna vstupuje do znamení Berana.

Pokud na tento den připadne Nov, jedná se o den Hekaté, který je velmi náročný. Zatěžuje totiž emoce a snižuje biopotenciál. Nesprávné jednání s rodinnými příslušníky tak může vést až k vzájemným urážkám. Vezměte otěže pevně do svých rukou a ukočírujte své emoce. Hovořte klidně, nezvyšujte hlas a nerozčilujte se pro maličkosti. Nehoňte se, nebuďte zmatení a udržujte klid i rovnováhu.

Cítíte v domácnosti napětí? Zjistěte, zda nepramení z toho, že jako rodiče pořád chcete hovořit, ale nemáte již čas naslouchat svým ratolestem. Zkuste je více poslouchat a uvidíte, jak se náhle váš potomek před vámi objeví ve zcela jiném světle. Mějte na paměti, že ze sporu se rodí jistota. Krásná slova. Vydržíte-li několik dní spíše mlčet, pocítíte, jak se napětí mezi rodinnými členy snižuje. Z toho plyne ponaučení, že čím méně připomínek uděláme, tím více jich vyslechneme a tím lépe se bude cítit váš dospívající potomek.

Nejvhodnější den na početí!

Potomek počatý v první lunární den bude mít velmi silnou duši a opravdu zajímavý život. Možná se stane knězem. Je potřeba ho na tuto cestu připravit jak fyzicky, tak duchovně.

Dnes se narodí šťastlivec

mom-20666_640Dítě, které se narodí první lunární den, bude žít dlouho. Čeká ho v životě něco velkého. Bude jednat s velkou energií a srozumitelně. Nikdy by však nemělo dělat ukvapená rozhodnutí, protože taková rozhodnutí nepřinesou kladný výsledek. Čeká ho spousta neočekávaných situací, ale nikdy nebude zastihnuto nepřipravené a nikdo mu nevezme kuráž. Dítěti narozenému v první lunární den rozhodně nechybí intelekt. Není snadné ho podvést, ani nad ním zvítězit. Velice lehce se učí a vyzná se v lidech. Pracovat s ním není vůbec jednoduché, protože je poměrně těžké se s ním dohodnout. Lidé narození v první lunární den bývají snílci. Mívají proto nutkání k vykonání výrazných a neobvyklých činů. Vyvarovat by se měli přílišné fyzické zátěži, protože je vysoká pravděpodobnost, že utrpí nějaké zranění. Pro zachování zdraví by se měli zříci pití alkoholu a kouření.

Finanční záležitosti nechte na jindy

coins-1523383_640Hlavním smyslem začátku měsíčního cyklu je dát člověku příležitost vše uchopit do vlastních rukou a dosáhnout všeho, co si přeje. Jednání o finančních záležitostech vázne, takže plánujete-li si pohovořit se svým nadřízeným o zvýšení platu, raději to nechte na jindy! Nepůjčujte peníze, protože hrozí, že je jen tak zpět nedostanete. Není vhodná doba pro řešení pracovních problémů, ani pro konání pracovních porad. Těžko dospějete k úspěšné dohodě.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – vytvořit podnikatelský plán pro následující měsíc
– myslet na celkové strategie
– udělat podrobnou analýzu vašeho celkového stavu
– najít nové nápady na realizaci plánů
Nedoporučeno: – splácet dluhy
– prodat, či kupovat, ať se jedná o cokoliv
– dělat jakoukoliv činnost, která by vedla k nestabilitě
– navštěvovat banky, směnárny
– podepisovat dokumenty
– dělat závažná rozhodnutí
– vyjednávat

 

Jak o sebe pečovat?

Pro první lunární den vynechte stříhání vlasů. Dnes se totiž zkrácení vlasů rovná krácení života.  Velice tělu prospěje sauna, teplá koupel, či masáž. Do vody přimíchejte koupelovou sůl. Ženy, je ideální den na boj s celulitidou. Odstraňte zrohovatělou kůži a aplikujte vhodný krém. Nechte odpočívat nohy nahoře. Účinné budou masky na obličej a dekolt, stejně tak jako lymfatické a detoxikační masáže.

TIP: Vaječná maska na vlasy

girl-139353_640Na zpevnění vlasů a stimulaci růstu, jak pro muže tak ženy, si udělejte následující masku na vlasy, kterou si zvládnete vyrobit doma sami.

Budete potřebovat: dvě vejce (na dlouhé vlasy), jedno vejce s trochou vody (pro krátké vlasy)
Postup: rozbijte vejce a přidejte trochu vody, pokud je to nutné. Následně naneste směs na čisté mokré vlasy. Promasírujte hlavu konečky svých prstů, zabalte je do osušky a počkejte deset minut. Poté masku smyjte.

TIP: Doporučené éterické oleje

santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec

Kompletní očista domácnosti i života

Vyčistěte své krby, komíny, kamna, vymeťte z nich nepořádek. Celý dům provoňte vonnými tyčinkami, nebo aromalampami. Vše nepotřebné a staré zničte, spalte. Ideální je sušená šalvěj na vykouření domova. Zapalte ji a nechte ji doutnat.

Cvičme proti vráskám!

hair-hairstyle-1450050_640První lunární den přeje zejména ženám a jejich boji proti vráskám. Sedněte si, nadechněte se silně nosem tak, aby se vám skutečně rozšířily nosní dírky. Nafoukněte tváře a vší silou se pokuste vytlačit vzduch skrze semknuté rty. Tento jednoduchý úkon opakujte 4x. Následně cvik zopakujte, ale přidržte si oba ústní koutky ukazováčky. Nafoukněte jen levou tvář a přes levý koutek upouštějte vzduch. Totéž opakujte na druhé straně. Cvičení opět proveďte 4x. Pomáhá při vertikálních vráskách kolem úst.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz