26. lunární den

Home  /  26. lunární den

26. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 26. lunární den

26. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Pro kritický den si naplánujte jen odpočinek!

Připravte se na těžký den, ať jej prožijete v klidu. Celkově je tento den spjatý se skandály, trapasy a spěchem. Den plný ponížení a vysmívání se. Nezačínejte nic nového, protože vám opravdu nepřinese nic pozitivního. Nevěnujte se pokud možno ani starším věcem, dnes raději nechte vše ležet. Naplánujte si odpočinek. Jedině tak se vyhnete nepříjemnostem. Onemocnění tohoto dne mohou být velmi nebezpečná. Hrozí, že vás někdo okrade. Můžete se stát obětí podvodníků. Někdo má možná spadeno na vaše nápady a myšlenky.

26. lunární den bývá pro většinu lidí složitým a velmi náročným obdobím. Je potřeba mít vytrvalost a silnou vůli. Pohlížejte na všechno s klidem, nadhledem a patřičným odstupem. Velice charakteristické jsou pro tento den prudké propady nálady. V projevech citů si dávejte dobrý pozor na to, jakým způsobem je dáváte najevo.Odložte masku či přetvářku. Buďte střízliví k realitě, ať je jakákoliv. Dávejte si pozor na ty, kteří vám jen mažou med kolem pusy. Odolejte touze připsat si veškeré úspěchy. Pozor, ať nepodlehnete marnivosti. Zaměřte se na své vztahy, plány a cíle. S prací nespěchejte. To, co uspěcháte, bude mít velmi malou hodnotu. Máte jedinečnou příležitost vidět sami sebe, svoji duši. Možná vám to nebude příjemné, ale dá vám to šanci na sobě začít pracovat.

 

26. lunární den ve zkratce

Smysl dne Zapomeňte na moudrost, věnujte se jen tichu.
Termíny v roce 2018 12.1., 11.2., 13.3., 12.4., 11.5., 10.6., 9.7., 6.9., 5.10., 3.11., 3.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte žlutý nefrit, chalcedon, či jadeit. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních jsou jeho symboly žába či ropucha a bažina, nebo bláto, v magii se jedná o jeden z nejkritičtějších dnů, ale ne satanských. Ve východní tradici jde o čas, kdy je třeba být zdrženlivý a postít se.

Ropucha je ohavné stvoření, které se přidávalo kdysi do různých lektvarů. Je jakousi symbolikou krutosti, ztráty a msty. Nevydávejte zbytečně mnoho energie a pozor na velké výdaje.


Pozor na vaše zdraví!

woman-801711_640Zranění dnes hrozí bedrům, bokům a nohám. Zapomeňte na návštěvu zubaře a už vůbec si nenechte trhat zuby. Vodním procedurám se dnes zcela vyhněte. Den přeje léčení pokožky, akupunktuře a dezinfikování. Nebezpečné jsou zlomeniny a našemu zdraví dnes obzvlášť škodí kouř. Cítíte-li se unavení a vyčerpaní, zcela se vyhněte fyzické zátěži. Ani raději nemluvte, vydáte totiž spoustu energie. Necítíte-li se dobře, jen spěte a odpočívejte.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

salad-1477486_640Tento den je velmi komplikovaný, co se energie týká. Doporučeno je jíst především zeleninové jídlo. Vyhněte se ale fazolím. Protože je tato doba součástí Ekadashi (11 dní po úplňku), vyvarujte se obilí a rostlinným olejům. Udělejte si večeři z pohanky a k tomu zeleninový salát. Ve večerních hodinách si dejte alespoň sklenici mléka. Zeleninu si udělejte na másle. Nejezte však kulatou zeleninu a maso. Konzumujte raději brambory, ryby a bylinky. Půst je povolený.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • Ticho a nadprahové pozorování

Zkuste strávit tento den v klidu a samotě. Pozorujte svůj dech. Nacvičte si správné dýchání. Meditujte. Sedněte si na paty, nebo do pozice lotosového květu. Zavřete oči a soustřeďte se na špičku nosu. Začněte pomalu dýchat. Volně dýchejte po dobu třiceti až šedesáti minut. Vnímejte ticho okolo sebe. Během tohoto lunárního dne můžete navázat spojení se svým vnitřním světem. Tento den je součástí Ekadashi.

 

Očistěte Kundalini čakru

yoga-386608_640Během 26. lunárního dne je aktivní Kundalini čakra. Ta je umístěna na spodní části páteře. Přezdívá se hadí sílou, protože je stočena na konci páteře jako had a s naším probuzením stoupá po páteři nahoru a pročiťuje čakry od blokací. Je to velmi silná transformační energie. To, co dnes začneme dělat, je nutno dokončit. Pokud vás dnes kostrč nebo páteř bolí, znamená to, že Kundalini špatně využíváte a je dobré provést očistu.

 

Dnešní sen vám prozradí skrytou realitu

Ve snech 26. lunárního dne máte možnost vidět všechna tajemná zákoutí své duše. Spatříte-li ve snu blesk, je to varování předtím, že jste moc pyšní a ješitní. Setkáte-li se ve snu s člověkem, který nese plné vědro, znamená to, že jste si zvolili správnou cestu. Sny tohoto lunárního dne vám mohou ukázat návyky, kterých by bylo dobré se zbavit. Pokud ve snu spatříte sami sebe jako diktátora, upusťte trochu od své hrdosti. Naopak jestliže jste ve snu malí či chudí, pak máte příliš nízké sebevědomí, což také není dobře. Většina těchto snů vám má zlepšit náladu, ne vás podráždit. Sny tohoto lunárního dne se velice často stávají skutečnými, zvláště, jsou-li barevné.

 

Bez energie se vyhněte i sexu

magic-1688274_640-8-10Vyhněte se prázdným a zbytečným činnostem. Nehádejte se a neargumentujte. Neprovádějte žádné finanční operace, počkejte s nimi na vhodnější den. Nekupujte a neprodávejte nemovitosti, ani si dnes žádný prostor nepronajímejte. Dnes není vhodné ani měnit práci. Není také příznivá doba na sex, pokud jste unavení a neplánujete-li se příliš namáhat. Hrozí vám, že by od vás protějšek utekl k někomu zručnějšímu. Zapomeňte na alkohol a kouření. Tyto dvě činnosti jsou dnes zdraví zcela neprospěšné.

 

Žeňte se a skládejte zkoušky

wedding-1787954_640Svoji mysl nechte čistou a netrapte se tím, co stejně nemůžete změnit, protože to není ve vašich silách. Doporučujeme věnovat se rutinní nenáročné práci. Méně mluvte a více naslouchejte. Den přeje kreativitě, tvořivosti a bádání. Studenti, skládejte zkoušky. Čeká-li vás nějaká důležitá, nebojte se, zvládnete to levou zadní. Ženete-li se do chomoutu, dnes je příznivý čas na vdávání, ženění, ale i zásnuby. Energie dne totiž podporují stabilní vztahy. Také proto se nesetkávejte s novými lidmi, a pokud pro dnešek plánujete úplně první schůzku, přeložte ji na jiný den. Jestliže se vaše partnerské vztahy sypou jako domeček z karet, právě dnes buďte svému protějšku tou správnou podporou.

 

Vnímejte emoce a city svých blízkých!

Dnes se vám vyplatí chovat úctu a toleranci ke svým blízkým. A pokuste se žít sami se sebou v harmonii. Jak na to? Naslouchejte častěji svým citům a všímejte si svých emocí. Budete-li se řídit tohoto modulu, zajisté si povšimnete, že Luna v Blížencích vám přináší podvědomou touhu po změnách a také pochybnosti a domněnky. Manžela se pokuste navést k nějaké domácí práci. Prochází-li Luna znamením Ryb, mají muži tendenci považovat skoro každou práci za tvůrčí, i pokud se jedná o technický obor.
Jestliže dostanete vy, nebo někdo z rodiny, na talířku naservírované věty typu: „ty kašleš na moje city“, nebo „ty se o mne vůbec nezajímáš“, buďte v klidu. Podobná obvinění jsou naprosto běžná, když měsíc prochází znamením Lva. Všichni rodinní členové najednou mají šílenou touhu být centrem pozornosti. Kvůli tomu mohou vzniknout spory. Budete-li ale sebejistí, nic vás nevykolejí.

 

Dnes počnete boháče!

baby-17342_640Dnešní den je vhodný pro početí potomka. Počnete-li ratolest v tento den, nikdy nebude trpět chudobou. Doprovázet ho bude jen samá sláva, radost, čest a úspěchů se dočká na každém kroku. Co zaseje, to také sklidí. Pokud bude žít hříšným životem, také za to časem zaplatí. Naopak, jestliže učiní dobré skutky, jeho život naplní odměna.

 

Narodí se zodpovědný introvert

U lidí narozených ve 26. lunární den tkví problémy jen a jen v psychice. Příliš přemýšlíte o svých činech, o tom, co jste řekli. Dáváte přednost myšlenkám před slovy. Málo hovoříte, ale je to tak pro vás lepší, protože mluvení vás stojí příliš mnoho energie. Děti, které se narodí v tento den, mají obvykle velké životní zkušenosti. Na jejich základě poté uvažují o ostatních a o budoucnosti. Bývají bohaté, což z nich občas dělá arogantní sobce. Nesmí klesat na mysli, co se nezdarů týká. Jen tak budou spokojené. V dospělosti mívají mnoho dětí. Po celý život skládají sliby a jsou nuceny je plnit. Někdy se stává, že děti narozené v tento čas z důvodu strachu a obav přichází o své vnitřní síly. Poté začínají žít ve smutku po minulosti, v trápení z přítomnosti a obavách z budoucnosti. Nestresujte se. I pokud jste učinili chybný krok, to se přece stává každému. Má vás to poučit, abyste příště podobnou chybu již neopakovali. Navíc občas ani nemůžete předvídat, co se stane. Žijte přítomným okamžikem a nepřidělávejte si zbytečně vrásky na čele z toho, co bude.

 

V práci dnes volte pouze jednoduché činnosti

banknotes-82948_640Tento lunární den je pokládán za velice nepříznivý, co se práce týká. Rozhodně neprovádějte žádné finanční operace. Nechte na jindy i důležitá významná jednání. Řešte to, co je snadné a jednoduché. Nedělejte žádná zásadní rozhodnutí ani nic, co by na vás mohlo mít zásadní vliv. Mezi vašimi kolegy a spolupracovníky se mohou objevit lidé, kteří s vámi nemají dobré úmysly. S ubývající Lunou slábnou i vaše síly. Snižuje se zdatnost a celková kondice upadá. Pokuste si nesjednávat důležité schůzky a odložte jednání, na kterých vám záleží. Nachází-li se Luna v Blížencích, navazujte důležitá spojení a získávejte kontakty. Čeká-li vás služební cesta, buďte bez obav, vše dobře dopadne. Ve 26. lunární den se mohou dělat jen lehké domácí práce. A pokud se necítíte dobře, nedělejte raději nic.

 

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Tento den se považuje za velice nepříznivý, co se týká všech obchodních záležitostí.

Doporučeno: – provádět obvyklou práci
– poslouchat rady kolegů, ale promyslet je
– řešit jednoduché úkoly
– být neutrální
– vyjádřit svoji empatii vůči ostatním
– prokázat klid a smysl pro humor
– postavit se proti změnám nálad
– ubránit se něčímu vlivu
– věnovat pozornost tomu, co se okolo vás děje
– být více pozorný při jízdě autem
– nedělat žádné kroky, které by vám mohli ublížit, co se obchodování týká
– pro zaměstnavatele: nezadávat nové pokyny a úkoly svým zaměstnancům
Nedoporučeno: – dělat důležitá rozhodnutí
– jít dál v podnikání

 

Pusťte se do holení a stříhání!

portrait-1507074_640Zastříhnutí konečků, oholení hlavy strojkem, nebo nový střih vám v tento den zajistí radost a přinese vám štěstí.

Nachází-li se Luna ve znamení Štíra, podstupte masáž kopřivou. V zimě se můžete vrhnout na celkovou masáž, odvar z kopřivy a aktivní pohyb. Zakázaná je masáž hrudi. Býci by v tuto dobu měli věnovat pozornost stavu pokožky šíje a prsou. Pannám a Blížencům vřele doporučujeme kurz omlazování pleti obličeje. Kosmetické procedury je vhodné ještě doplňovat užíváním homeopatických preparátů jódu a síry. Beranům a Lvům je dovoleno dělat i hloubkovou očistu obličeje.

TIP: Doporučené éterické oleje

santal, santalové dřevo, orchidej, citron, pačuli, ylang-ylang, bergamot, karafiát, levandule

 

Využijte omlazovací gymnastiku

hair-hairstyle-1450050_640Cvičení pro nos
Nekrčte nos. Mnoho z vás to má jako špatný zlozvyk. Odnaučte se to, jinak se vám utvoří vrásky, kterých se jen těžko zbavíte. Jestliže špička vašeho nosu s věkem má tendenci se rozšiřovat či poklesává, zapamatujte si následující jednoduché cvičení, jež udržuje svaly nosu v kondici a nedovoluje jim slábnout. Cvičení totiž zkrátí váš nos a dodá mu pěkný tvar.
Položte si ukazováček pod špičku nosu tak, že ho téměř přizvednete. Tlačte nosem na prstík a pak ho rychle uvolněte. Můžete si také dopomoci tím, že stáhnete horní ret a vztáhnete nozdry dovnitř. Tento cvik opakujte desetkrát.

Cvičení pro rty
Horním rtem překryjte svůj spodní ret. Opakujte 10x.
Zvedněte obličej vzhůru, pootevřete ústa a spodní ret nasměrujte k nosu. Opakujte 10x.
Otevřete ústa, vysuňte rty dopředu a zamlaskejte jimi. Opět cvik opakujte 10x.
Třete spodní ret o horní tím, že pohybujete spodní čelistí doprava a doleva. Opakujte 10x.

Cvičení pro šíji
Překřižte své ruce před obličejem. Pravá ruka musí být na levé tváři a levá ruka na pravé tváři. Lehce poklepejte na tváře. Následně lehce přejděte na šíji a stále lehce poklepávejte ve směru zdola nahoru po dobu jedné minuty.
Vysuňte spodní čelist dopředu a lehce zvedněte bradu. Postupně napětí zvyšujte. Využívejte veškerou sílu svalů šíje a brady. Počítejte do pěti a potom se uvolněte. Cvičení je třeba udělat pětkrát až patnáctkrát.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz