7. lunární den

Home  /  7. lunární den

7. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 7. lunární den

7. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Magický den přeje realizaci

ascension-1568162_640_28-10-2016V sedmý lunární den je lepší vyhnout se všemu, co by bylo potřeba dodělávat ve dnech následujících. Naopak vhodný je pro jakýkoliv akt učinění spravedlnosti. Onemocníte-li dnes, poměrně snadno se vyléčíte. Zlodějům, vrahům, ani zločincům tato doba rozhodně nepřeje. Za to přeje modlitbám a jejich vyslyšení. Chystáte-li se kouzlit nebo provádět magii, dnešek je pro to příhodný. Úředníci by měli být opatrní při práci s dokumenty a cennými papíry. První část sedmého lunárního dne je pokládána za velice šťastnou. Tato polovina je zcela vhodná na realizaci plánů a myšlenek, které vás napadly ve dnech předchozích. Je poměrně snadné najít nové klienty, pomocníky, příznivce, nebo partnery. Dnes projevují svoji důvěru. V mnoha záležitostech vás podpoří přátelé nebo příbuzní. Druhá polovina dne je o poznání chaotičtější, můžete se dostat do zmatků, ale také nemusíte, pokud jste si den dobře naplánovali. Buďte ostražití. Mějte na paměti, že dnes i zcela obyčejná slova mají neskutečnou moc. Proto dobře rozmýšlejte, co řeknete.

7. lunární den ve zkratce

Smysl dne Neříkat nic zbytečného, bdít nad slovy čistoty.
Termíny v roce 2018 24.1., 22.2., 22.4., 21.5., 19.6., 19.7., 17.8., 16.9., 15.10., 14.11., 14.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte safír, heliotrop, nebo korál. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne Podle východní tradice kohout, kompas, kouzelná hůlka, oddanost bohu Sraoshi vykonávající funkci archanděla Michaela, v ezoterických učeních je to větrná růžice, větrník, klíč, žezlo.

Kohout totiž značí provokace všeho druhu, ze kterých se mohou vyvinout nečekaná dobrodružství. Každé slovo, které dnes vyřknete, bude mít ohromnou moc.

Dejte si pozor!

Dnes je obzvláště důležité bojovat za to, co chcete. Pozor, ať se nenecháte lehce vyprovokovat. Snažte se nerozbít žádné nádobí. Rozbité nádobí v sedmém lunárním dnu znamená neštěstí. Tento den přeje krátkodobým činnostem. Věřte si, buďte přesvědčeni o vlastních silách. Jedná se také o dobu velké emoční citlivosti, což poměrně často u lidí vyžaduje citový kontakt. Nyní lidé obzvláště špatně vnímají emocionální chlad a lhostejnost.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

fruit-1145610_640Rozhodně se vyhněte drůbežímu masu, zejména kuřecímu. Také není doporučeno jíst vejce. Naopak více konzumujte ovoce – meruňky, jablka, třešně a datle. Pijte víno a bylinné čaje. Nepopíjejte příliš velké množství alkoholu.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • dýchání, práce se slovy

V sedmý lunární den byste si měli zvolit správné místo pro efektivní spolupráci se svojí duší. Seďte v klidné a tiché místnosti. Zavřete oči a postupně zpomalujte dech. Jak se váš dech stává hlubší, pomalu uvolňujte i svoji mysl. Představte si sami sebe ve vnějším prostoru bez hranic, v prázdnotě, kde je vaše tělo nesmírně lehké a postupně taje. Říkejte si: jsem zdravý/á, bohatý/á a šťastný/á. Mám rád všechny a mám kolem sebe jen ty, co mě milují. Pro zdvojnásobení mantry toto zopakujte i nahlas. Mantra pro příznivé životní podmínky by měla být věnována bohyni Lakšmí.

Prožijte duševní očistu

buddhist-737198_640_12-7-2016Během sedmého lunárního dne je aktivní Višuddhi čakra. Ta se nachází v oblasti hrdla. Tato čakra je výchozím bodem pro očišťování těla od jedovatých látek. Očista se ale týká i ducha a mysli. Potlačené problémy a nepříjemné zkušenosti jsou uloženy v našem podvědomí. Uložily se tam hned, jakmile jsme je „spolkli“. Zůstanou tam tak dlouho, dokud si je znova neprožijeme, nepochopíme a neočistíme se tak. Višuddhi skrývá pocit štěstí a svobody. Projevem této čakry je jasný hlas, dar řeči a zpěvu, také ale vyvážené myšlení a city. Nejste-li ale ve svém vývoji daleko, může vám tato čakra působit i potíže. Při její blokaci pociťujete strach, nesvobodu, omezení, problémy se štítnou žlázou a krční oblastí, potíže s polykáním, zábrany při mluvení, zadrhávání, koktání, nervozitu a trému. Touto čakrou můžete dosáhnout Vak Siddhi, což je mimořádná schopnost, při které se všechna vyřčená slova stávají skutečností.

 

Sen vám odpoví na smysl života!

fotolia_99768132_vcsnar-czDnešní sny vedou k užitečným informacím. Mohou být dokonce prorocké. Sny se mohou stát skutečné, ale ne hned. Těchto snů si dobře všímejte, přemýšlejte nad nimi, mohou vám odpovědět na otázky, které si kladete již delší dobu. Mohou vysvětlit smysl vašeho života. Dobře si také všímejte slov, která ve snu uslyšíte. V tomto dnu totiž s námi naše podvědomí komunikuje pomocí slov. Zkuste slova ze snu porovnat s těmi, která vám někdo řekne během sedmého lunárního dne. Mnoho vám napoví.

Ideální termín operace

7. lunární den není vůbec vhodný pro trhání zubů. Naopak je ideální pro jakoukoliv operaci. Čeká-li vás nějaký zákrok, buďte v klidu. Dobře dopadne. Vyvarujte se prochladnutí. Ohrožené jsou dýchací cesty. Chraňte své hrdlo, hlasivky, plíce a průdušky. Mnohomluvnost a nadávky mohou být příčinou ochraptění, kašle, nebo onemocnění krku.

Každé slovo má svou moc!

sunset-1331088_640_7-9-2016Sedmý lunární den je spojen s řečí. Buďte velice opatrní na to, co si přejete nebo co říkáte. Neexistují zbytečná nebo prázdná slova. Ta, která se vyřknou dnes, se stanou. Všechno, co řeknete, se může uskutečnit. Uslyšíte-li něco divného od svého milovaného či milované, nevěnujte tomu pozornost. Neveďte ani vy, ani váš protějšek zbytečné řeči. Hovořte o lásce a o tom, jak vám spolu bude dobře. Dnes proto není dobrý den na vykládání lží. Raději mlčte. Mluvte spíše méně, než abyste hloupě plácali. Neopakujte slova a nic neslibujte.

 

Důležité rozhovory nechte na odpoledne

yin yang signPsychologové tvrdí, že ráno se odehrává nejvíce rodinných hádek. Je poměrně těžké se probudit ze snu a přejít ihned na jiný rytmus. Jsme do jisté míry v zajetí svých pocitů a zážitků. Nepokoušejte se proto při snídani se členy rodiny řešit závažné problémy, nenuťte je dělat závažná rozhodnutí a nevyžadujte od nich sliby. Pokud se nachází Luna ve znamení Raka, dělá dítě chápavým v otázkách morálky a mravnosti. Můžete si s ním pohovořit o etických tématech a vysvětlit mu, co je dobro a co je zlo.

Zajděte do přírody a odložte velké plány

yoga-1483862_640Dnes by nás měla obklopovat příroda. Proto se do ní vydejte. Je důležité, abychom se naučili pracovat se svými verbálními schopnostmi. Je doporučeno se upřímně modlit a vaše přání se vyplní. Zacvičte si jógu a zkuste pracovat rukama. Důležitá rozhodnutí rozhodně odložte na jindy. Pokud hodláte podnikat, den je pro to příznivý. Jestli hodláte prodat či naopak koupit nějakou nemovitost, i toto rozhodnutí raději odložte na jiný den. Sedmý lunární den dále přeje kreativitě a skládání zkoušek. Je vhodný na rozmluvu s vaším šéfem či nadřízeným. Dnes neměňte práci, počkejte na jiný den. Stejně tak odložte cestování a stěhování. Naproti tomu je den vhodný pro vdavky.

Dnes počnete vědátora

 Dítě počaté v tento den bude skvělé v doktorské, právní, nebo vědecké oblasti, pokud nebude lhát. Jeho život bude plný cestování, ale může ho doprovázet i nebezpečí.

Narodí se opravdový charakter

brothers-457234_640Bylo zpozorováno, že lidé narození v tento den jsou nositeli vyšších sil a sběrateli tajných informací. Bývají obdařeni velmi pevným charakterem a silnou vůlí. Mají bystrý a chápavý rozum. Rychle se učí a snadno si osvojují informace. Vše analyzují a používají nejefektivnější deduktivní metody. Jsou schopni rychle a jednoduše udělat správné závěry a nalézt východiska i ze složitých situací. Potřebují správně využívat své síly a nemrhat planě energií ani talentem. V tomto období se navíc rodí dlouhověcí a mimořádně zdraví lidé. Nevynikají fyzickou silou, ale díky svému pevnému zdraví ji mohou rozvinout. Pokud jste se v tento den skutečně narodili, neprovozujte v chladných sezónách venkovní sporty.

Dokončete plány s úspěchem

 money-434709_640Síla tohoto dne nabíjí člověka velkým množstvím činorodé energie a životní aktivity. V první polovině dne realizujte myšlenky a plány z předchozích dnů. Sedmý lunární den patří k nejúspěšnějším dnům pro práci i podnikání. Dnes můžete doslova hory přenášet. Zdárně dokončíte své záměry, zejména ty, jež se týkají partnerství. Pokud Luna prochází Střelcem, bude vás přitahovat pořádek a stabilita a budete respektovat zákony. V tomto dnu roste váš zájem o společenský život, toužíte zaujmout ve společnosti nějaké místo, upevnit si půdu pod nohama a uspořádat si svůj vlastní život.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – vyjednávat
– získávat kontakty
– uspořádat reklamní kampaň
– pokud jste šéf, vyjádřete vděčnost svým zaměstnancům
– buďte opatrní, co říkáte
– pište, hrajte (dnes se daří uměleckému zaměření)
Nedoporučeno: – nevyjadřovat své obavy a pochybnosti
– nepřehánět své úvahy

 

Dnes zcela zapomeňte na nůžky

portrait-1507074_640Sedmý je ze všech lunárních dní nejméně vhodný pro stříhání a mytí vlasů. Často se potom tvoří lupy. Vlasy řídnou a slábnou. Stříhání by dnes také přitahovalo hádky a spory. I tibetský kalendáře varuje, že stříhání vlasů dnes můžete vážně poškodit zdraví.
Nezapomeňte řádně prohřát své končetiny. Běžte třeba do sauny nebo si dopřejte příjemnou horkou lázeň. Dopřejte svým nohám příjemnou masáž chodidel. Neodstraňujte zrohovatělou kůži. Zapomeňte v tento den i na peeling pokožky. Den je vhodný pro ošetření zarostlých nehtů. Pečujte nejen o své tělo, ale především o svoji duši. Pusťte si relaxační hudbu, čtěte, malujte, odpočívejte, meditujte a nechte se hýčkat.

TIP: Doporučené éterické oleje

máta, bergamot, pryskyřice, olibanum, vetiver, šalvěj muškátová a nard

Zkrášlete domov květinami

Lidé libovolného znamení zvěrokruhu mohou zkrášlit své domy květináči s rostlinami znamení Střelce. Možná díky těmto rostlinám dostaneme chuť si i trochu zafilozofovat. Květiny Střelce zmírňují závislost na pozemských požitcích a vedou k přemýšlení o věcech věčných, které nepodléhají zkáze. Mezi květiny Střelce patří pokojové víno, rákosové palmy, fíkusy, citrusy a pokojové bonsaje. Fíkusy a palmy mohou energii dávat, ale i odebírat. Proto pozor, pokud trpíte poruchami nervového systému či nestabilním srdečním a cévním tlakem. Den je vhodný na čištění a omývání předmětů, ale ne těch dřevěných. Nechte odmočit špinavé prádlo. Špína půjde dobře dolů, ale prádlo nebude dobře schnout.

Cvičte pro vyhlazení vrásek

hair-hairstyle-1450050_640Horní ret:
Budeme procvičovat sval, který vede od koutku nosu ke koutku úst. Palce položte pod horní ret. Ostatními prsty zachyťte horní ret z vnějšku a stahujte ho dolů. Zkuste se přitom usmát. To aktivuje příslušný sval.
Nyní napněme svaly brady. Ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem stáhněte bradu dolů. Současně vytahujte spodní ret k vrchním zubům a střídavě jej napínejte a uvolňujte.

Čelo:
Položte dlaň pravé ruky na čelo těsně nad obočím. Rukou přitlačujte čelo a přitom zvedejte a spouštějte obočí. Cvik opakujte desetkrát. Ukazováčkem a prostředníčkem obou rukou stiskněte čelo na začátku obočí u kořene nosu. Zvedejte obočí, jako když se zlobíte, a prsty čelo přitlačujte. Cvik opakujte desetkrát.
Pohybujte ušima tím, že napínáte a uvolňujete horní ušní sval. Abyste toho snadněji dosáhli, představujte si, že vám sklouzávají na nose brýle a vy se je snažíte udržet bez pomoci rukou.

Unavené oči:
Čas od času se pozorně zadívejte na nějaký bod v dálce (nejlépe zelený) a pak rychle pohlédněte na nějaký předmět blízko vás. Cvičení opakujte třikrát až čtyřikrát. Co nejpevněji zavřete oči, počítejte do pěti, potom je naráz do široka otevřete a znovu počítejte do pěti. Abyste nevraštili čelo, položte si ukazováčky na nadočnicové oblouky. Opakujte třikrát až desetkrát.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz