5. lunární den

Home  /  5. lunární den

5. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 5. lunární den

5. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Bídné ztráty versus úspěšná práce

Ramadan Kareem backgroundPátý lunární den je v určitém smyslu dnem šťastným a v určitém smyslu nešťastným. Nešťastný bude pro ty z vás, kteří něco ztratíte. Totiž, co dnes ztratíte, je a bude navždy ztraceno. Ani zlodějům nebude štěstí přát. Jejich činy budou potrestány, každý zloděj bude objeven. Silnou vůlí se obrňte proti dnešnímu onemocnění, nemoc by trvala na dlouho a průběh by nebyl vůbec snadný. Snižuje se sebedůvěra, zvyšuje se nesmělost a nerozhodnost. V dnešní den věnujte pozornost tomu, jak se stravujete a jaké potraviny kupujete. Udělejte si výlet někam do přírody, nasbírejte si vonné bylinky, zaplakejte si tam nad tím, co jste ztratili a rozlučte se s tím. Jedině tak očistíte vaši duši. Dnešek je dále symbolem povinností, principů, přesvědčení a ideálů. Naopak štěstí se vám dostane v oblasti práce, neboť vaše energie se zvyšuje. Zaměřte se na své plány a poměrně snadno, bez překážek, dosáhněte cíle. Všechny poznatky, které se vám o pátém lunárním dnu dostanou, je potřeba plně absorbovat. Den pro vás bude úspěšný, budete-li jednat srdcem, namísto mysli.

5. lunární den ve zkratce

Smysl dne Držet se svého já, dosáhnout alchymické rovnováhy duše a jídla.
Termíny v roce 2018 22.1., 20.2., 22.3., 20.4., 19.5., 17.6., 17.7., 15.8., 14.9., 13.10., 12.11., 12.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte tyrkys, růžový chalcedon, nebo marble. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne Jednorožec, divoké prase hrabající se v zemi, magie o tomto dnu říká, že lidi „krotí čisté panny“.

Jednorožec není symbolem pátého lunárního dne jen tak náhodou. Toto mystické zvíře značí změnu – ať životní nebo jakoukoliv jinou. Nebojte se toho, co přijde. Vítejte to s otevřenou náručí, protože i pokud je to sebenepříjemnější, děje se to z důležitého důvodu.

Pravda vyjde najevo!

galaxy-896930_640_22-6-2016Nesnažte se nic tajit. Všichni se později dovědí pravdu a vám by tajemství nebo lži přinesly mnoho nepříjemností. Pátý lunární den je velmi důležitý. Je považován za jeden z hlavních dní první fáze Luny. V lidech dochází k velkým duševním změnám. Právě dnešek přinese plody vašeho úsilí.

Pamatujte, že ať se vám dnes stane cokoliv, nesmíte zoufat, ani se bát. Vše bude totiž součástí přirozeného procesu a vše je tak, jak má. To, co se ve čtyřiadvaceti hodinovém cyklu pátého lunárního dne objeví, budou lidé považovat za osud. A tak to skutečně je.
 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

Pátý lunární den se vztahuje k jícnu. V souvislosti s tím je dobré konzumovat mléčné výrobky. Trávicí soustava je zranitelná. Žaludeční a střevní potíže svědčí o nadbytku negativní energie. Pokud již delší dobu plánujete půst a očistu svého těla, dnes ani jedno nezahajujte. Není pro to příznivý den. Nejezte nic kořeněného ani horkého. Může to totiž vést ke ztrátě energie. Nesmíte hladovět, ale ani se nepřejídejte. Dnes organismus tráví velmi dobře. Vyhněte se i kouření, pokud je to možné. Věnujte pozornost svým průduškám a horním cestám dýchacím. Velkou zátěž dnes nesou svaly na nohou. Pomůže masáž chodidel nebo stehen. Pozor, masírujte směrem k srdci! Dopřejte nohám také úlevnou koupel s mořskou solí.

Nejlepší den pro získání energie z potravy!

pancakes-282239_640Buďte s jídlem zvláště opatrní. Dnešek totiž symbolizuje začátek trávení a transformaci potravy, kterou užíváte. Dnešní lunární den je jediným dnem v měsíci, v němž lidský organismus dokonale zpracuje všechnu potravu a uloží se do tkání! Následujte svůj instinkt při výběru potravin. Yogíni obvykle dělají totéž – koupí hromadu různých potravin a jí to, na co mají chuť. Nepřejídejte se, ale zároveň buďte spokojení s tím, co zkonzumujete. Nejlepší potravinou pro tento čas je bezesporu mléko, sýr a tvaroh. Ovoce a med vám ale také neublíží. Vyhněte se masu, ořechům, kysanému zelí, mouce, zrní, semínkům a všemu, co je celozrnné nebo má v sobě třeba slunečnicová semínka, vláknině a alkoholu.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • zaměřit se na to, čeho chcete dosáhnout v budoucnu, ale zároveň pracovat s minulostí

Tento den je příznivý proto, abyste se maximálně soustředili na jídlo. Žvýkejte pomalu a opatrně. Vnímejte chuť toho, co jíte. Soustřeďte se na to, jak na vás sousto a chuť působí, jak se při konzumaci jídla cítíte. Jestli je vám příjemně nebo jste uspěchaní. Zda se vám jídlo polyká lehce, nebo naopak ztěžka. Jaký máte pocit, když doputuje do žaludku. Je vám těžko? Nebo příjemně? I když se vám to může zdát jako holý nesmysl, jídlo a to, jak na vás působí, spolupracuje s vašimi pocity. Může tedy mnohé prozradit. Jezte v menších dávkách. Při jídle uvolňujte vše v těle, kde cítíte nějakou ztuhlost či blokaci. Pokud cítíte, že s jídlem naprosto souzníte, že jste si emocionálně nakloněni, aktivujte toto vědomí naplno.

 

Otvírá se jasnozřivé oko!

eye-462267_640_uplnekDnes je aktivní čakra Ádžna. Tu najdete v prostoru mezi obočím a je zcela spjata s vaším čelem. Masírováním této oblasti se učíte aktivovat dualitu mysli a plynutí. Co si představit pod dualitou? Je to jednoduché. Někdo vás požádá o pomoc, vy máte spoustu své práce, chcete říci: „ne, nezlob se“, ale místo toho řeknete „ano“. To je dualita mysli. Vaše osvícení přijde, až se toto naučíte pozorovat. Když to, co skutečně chcete, převládne nad tím, co uznáváte za vhodné.

Pozor na bezesnou noc!

Zdá-li se vám v tento den dobrý sen, je to v pořádku, pokud nikoliv, je to varování. Pokud jste viděli ve snu sami sebe plakat, nebojte se, je to dobré znamení. Jsou-li vaše sny spojeny s pohybem, cestou či silnicí, znamená to, že jste na správné cestě. Cítíte-li se ve snu nepříjemně, znamená to, že se musíte více postarat o své zdraví. Možná vám hrozí nějaká nemoc. Tyto sny vám mohou být velmi nápomocné při různých úkolech. Pomohou vám totiž ukázat cestu, jak je řešit. Po pečlivé analýze vašich snů můžete vidět, jak se vyvíjíte a měníte nebo zda se stále pohybujete v kruhu.

 

Bez sexu a beze změn

Supernova Herz IllustrationTi, kteří se těšili na tělesné teplo svého partnera v posteli a na to, jak spálí energii při sexuálních hrátkách, budou nejspíše také zklamaní. Tento den není vhodný na sex, ani na sliby. Dnes mají obzvláště velký význam. Pokud byste slib nedodrželi, důsledky by byly katastrofální, proto se raději dávání slibů dnes vyhněte. Nekupujte byt či dům a nestěhujte se. Pátý lunární den je v tomto ohledu nejhorším dnem ze všech. Není dobré ani odcházet ze zaměstnání nebo si hledat jiné. Na vdavky dnes zapomeňte. Štěstí by vám nepřinesly.

Buďte aktivní pro nastolení harmonie!

Uvidíte, že když dnes vynaložíte určitou snahu, nakonec získáte to, co chcete. Bude se vám dařit, i pokud něco/někoho budete hájit nebo se o něj starat. Ať se jedná o nápady, osoby či něco jiného. Držte se svých zásad a ovládejte své emoce. Pokud někomu cokoli dlužíte, dnes je ideální den na vrácení peněz a splácení dluhů. Vhodný den je i pro cestování nebo čištění vztahů na pracovišti. Dělejte vše to, co vám pomůže nastolit vaši vnitřní harmonii. Chystáte-li se na rande či milostnou schůzku, štěstí vám přeje. A po úspěšné schůzce si klidně dopřejte sklenku alkoholu.

Potkejte osudovou lásku!

fotolia_115868261_xs_par_18-9-2016Pátý lunární den je období, jehož symbolem je jednorožec. Toto mystické zvíře se podle pověsti kdysi zjevovalo lidem, aby jim zvěstovalo důležité změny v jejich životě. V první řadě v jejich osobním životě. Dnes je den, kdy mají osamělí lidé možnost potkat svoji osudovou lásku nebo svoji budoucí polovičku. Všímejte si známostí z tohoto dne. Možná jste se právě setkali s někým, kdo je vám osudem předurčený.

 

Naučte se dnes trpělivosti

V rodině, ale i ve vztazích hrozí výbuch. Nejspíše vás nesmírně rozčilují vlastnosti jiného člověka. Považujete je za naprosto nepřijatelné. Bohužel pátý lunární den poukazuje na to, že se musíte pořádně zamyslet nad slovem „trpělivost“. Právě trpělivost je totiž jen přiznáním práva jinému člověku na jeho svéráznost a individualitu. Ať už se setkáte s kýmkoliv, nikdy nezapomeňte, že každý jsme individuální. Každý máme jiné potřeby a priority. Nelitujte času, který vynaložíte na to, byste pochopili svůj protějšek. Dejte čas i vy jemu, aby pochopil on vás. Nečekejte, že všichni vaše priority pochopí a přijmou ihned, dejte jim čas. Pokud si potřebný čas na pochopení nedáte, nejspíš mezi vámi budou neustále vznikat konflikty. Dnes odložte všechny domácí starosti. Udělejte jen to, co je skutečně neodkladné.

 

Odložte plány na miminko

Pátý lunární den nepřeje početí potomka. Dítě počaté v tento den se možná stane kriminálníkem. Bude pomýšlet na samé špatnosti. Nebude schopno tolerovat ani dobré, ani špatné.

Magický zrozenec

child-659283_640Ti, kteří se narodí v pátém lunárním dnu, jsou a budou obdařeni významnou magickou silou. Možná budou hrdiny nebo svatými, ale budou potřebovat velkou pomoc. Mají v sobě základ určitých schopností. Jestli se rozvinou, to je druhá věc. Mohou se projevit, ale také nemusí. V každém případě by se lidé narození v pátý lunární den měli vyhnout pesimismu, negativním emocím a provokování. Neměli by se stresovat, spěchat a být ve shonu. Do vínku jim bylo dáno vést spravedlivý život, který bude dlouhý. Budou ale vystaveni zkoušce. Právě v jejich životě se mohou odehrát náhlé a nečekané změny. Jedině klid a moudrost jim pomohou, aby se vyrovnali s nepředvídatelnou situací. Tito lidé mají často problémy i se stravováním. Musí si dávat pozor na to, co a kdy jí. Ženy narozené pátého lunárního dne ve znamení Panny by se neměly rozčilovat a v jejich duši by měl stále panovat klid. Navíc potřebují více spánku. Všichni lidé narození v pátý lunární den jednají s energií a jasně.

 

Peněžní transakce řešte jindy

coins-1523383_640Den nepřeje ničemu, co se týká financí. Raději dokončete to, co jste začali dříve, protože začínat nové věci nemá smysl. Šéf či nadřízený se může dnes jevit jako velmi velkorysý nebo naopak jako tyran. Proto si dávejte dobrý pozor. Vaši spolupracovníci, klienti, kolegové, vedoucí a partneři dnes nemají chuť na kompromisy. Jsou neústupní, stejně jako další lidé v tento den.

 

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – zaplatit dluhy
– využít veškeré aktivity
– provádět rozsáhlé změny v podnikání (renovace, výměna nábytku, zařízení)
– provést nové činnosti a metody řízení podniku
Nedoporučeno: – něco ztratit
– spravovat finanční záležitosti
– začít podnikat

Dnes je vhodný den na to, abyste získali výsledky z vašich akcí. Udržte si vědomost při komunikaci s partnery, zákazníky, nadřízenými a kolegy. Mohou být zatraceně tvrdohlaví, pokud se měsíc nachází v Beranu, Býku, nebo Kozorohu.

Jak o sebe pečovat?

woman-1605748_640Pokud se o pátém lunárním dnu nachází Luna v Blížencích, navštivte saunu, inhalujte, nebo si poskytněte aromaterapii. Z kosmetických prostředků zvolte lehké a rychle vstřebatelné hydratační krémy s bylinnými extrakty a bioaktivními přísadami z naklíčených obilnin. V dekorativní kosmetice poté ženy mohou zvolit jasnější barvy výrazných odstínů. Klidně si i nechte zastřihnout konečky nebo změňte účes. Pátý lunární den slibuje, že nebudete litovat, neboť byste tím měli zbohatnout.

TIP: Ženy narozené ve znamení Vah by měly pro dnešek omezit používání parfémů a aromatických kosmetických přípravků. Neměly byste používat nevyzkoušenou kosmetiku. Jinak se v tento den vřele doporučuje manikúra, pedikúra a modeláž nehtů.

 

TIP: Doporučené éterické oleje

fialka, tymián, citron, mimóza, máta, anýz, cedr, meduňka

Pročistěte svůj domov

Vyvětrejte celý dům či byt. Vyleštěte zrcadla nebo jiné skleněné plochy, které doma máte. Umyjte dřevěné podlahy. Tento den velmi přeje malování a lakování. Prádlo dnes bude velmi dobře schnout.

 

Cvičme proti vráskám!

girl-454564_640Pátý lunární den pomáhá zbavit se vrásek na rtech. Proto se pohodlně usaďte a dejte se do poněkud zvláštního, avšak účinného cvičení. Pootevřete pusu. Následně rty stiskněte, ale neotvírejte čelisti. Zopakujte toto jednoduché cvičení 5x-6x. Řekněte: „A-i-o-y“. Opakujte 5x-6x.

Nyní si přitiskněte dlaně na tváře tak, aby ukazováčky a prsteníčky ležely v koutcích očí. Prostředníčky lehce přizvedněte horní víčka. Snažte se odporovat a oči zavřít. Cvik opakujte 4x-5x.

Následně tři prsty každé ruky položte pod spodní ret a stiskněte. Stáčejte rty do trubičky a zase je uvolňujte. Cvik opakujte 10x.

Otevřete ústa, přitiskněte rty na zuby a 10x se usmějte. Zvedejte přitom koutky úst.

Udělejte polibek. Položte ukazováčky obou rukou do koutků úst a lehce přitlačte. Dělejte rty mlaskavé pohyby, aby byly slyšitelné. Cvik zopakujte 10x.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz