15. lunární den

Home  /  15. lunární den

15. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 15. lunární den

15. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Ďábelský den skýtá příležitosti i varování

Held by darknessPatnáctý lunární den je dalším nepříjemným satanským dnem. Vyhněte se zbytečným obavám, sporům a nezačínejte nové projekty. Den může přinést krátkodobé štěstí a rozčarování v lásce. Začínejte jen s jednoduchými pracemi, které nevyžadují příliš mnoho úsilí a času. Úspěch dnes budou slavit zejména ti, jejichž práce je spojena s obchodováním. Velice nepříznivá je první polovina dne. Během ní se setkáte s různými komplikacemi, a to na cestách, mezi lidmi i v práci. Druhá polovina dne poté přeje realizaci nějakého vašeho plánu. Ovšem jinak, než jste si představovali. Pokud si nejste něčím jistí, raději nic nedělejte. Doba je příznivá na nové známosti. Pokud vás nečekaně napadnou všetečné myšlenky, je dobré jim věnovat pozornost, stojí to za to.

I když je tento den velmi náročný, je jedním z nejdůležitějších dní lunárního cyklu. Měsíc se totiž nachází v úplňku a Luna je v tzv. apogeu (odzemí), tedy na vrcholu energetické nasycenosti. 15. lunární den je posledním dnem, kdy pracujeme a nevidíme plody svého úsilí!

15. lunární den ve zkratce

Smysl dne Jít si za tím, co chceme.
Termíny v roce 2018 31.1., 1.3., 31.3., 29.4., 29.5., 27.6., 28.6., 27.7., 26.8., 24.9., 24.10., 23.11., 22.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte achát, morion a jet. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních je symbolem ohnivý had a šakal s křídly, v magii je to den tělesných pokušení a astrálních bitev, den Anubise, v některých textech je psáno, že tento den patří protivníkovi Ahriman – duchu těla, který člověka uvolňuje (dělá ho poddajným, ovlivnitelným, líným a hlavně hříšným).

Ohnivý had není symbolem lunárního dne jen tak náhodou. Had v Ráji přesvědčil Adama a Evu k hříchu. Duše je v patnáctý lunární den nejvíce svobodná a svádí k pokušení. Aktivní je odvrácená strana povahy. Držte se proto na pozoru před tělesnými a smyslnými pokušeními.

Udělejte to dnes!

fotolia_56525713_xs_andele_13-7-2016Využijte celou rezervu svých sil na to, čeho chcete dosáhnout! Dnes vám síly postačí. Budete-li chtít, můžete hory přenášet. V tento den dostáváme všichni možnost jednou provždy něco změnit. Jen je velmi důležité, aby toto rozhodnutí nebylo dílem dané minuty, ale aby o něm bylo rozmýšleno již dříve a aby bylo řádně promyšleno. Podstatné je si uvědomit, že zde hovoříme o nejsilnějším a nejdůležitějším přání, bez kterého si neumíte představit život. Jen tak probudíte veškeré své síly a Luna do vás vlije potřebné množství energie. Ale pozor, vliv Luny je tak silný, že všechno kladné i záporné v člověku mnohonásobně sílí. Prožijte proto dnešní den tak, jak byste chtěli prožít svoji další existenci.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

tacos-1613795_640Z jídelníčku zcela vypusťte maso, zelí, jablka, vejce a česnek. Místo sladkých a studených tekutin si dnes dopřejte něco teplého a zdravého. Dejte přednost horkým ostrým jídlům. Zvlášť prospěšná pro vaše tělo bude čerstvá šťáva z červených bobulí (brusinky nebo rybíz). Jezte jen kvalitní a čerstvé potraviny, také kaši a bylinné čaje. Vyvarujte se silného čaje, kávy a alkoholu. Doporučena je i japonská kuchyně. Pojídejte fazole a ječmen. Paprika, maliny, kopřivy a domácí džemy vám prospějí.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • ticho, prázdnota, soustředění

 Protože je měsíc ve svém maximálním výkonu, nejlepší meditací pro tento den je ticho. Proto se buď brzy ráno, nebo večer pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do ticha své mysli. Snažte se své myšlenky zastavit, aby vás nerušily. Vaše myšlenky jsou jako mraky na obloze a vaše mysl je oblohou. Snažte se do tohoto pocitu vcítit a udržet ho. Nenamáhejte své tělo. Ideální pro odpočinek a relaxaci v tento den jsou jezero a měsíční mýtina.

 

Pročistěte 4. čakru – sídlo našeho Já

chakra-1063278_640_23-8-2016Během 15. lunárního dne je aktivní Anáhata čakra. Ta se nachází poblíž srdce. Jejím prvkem je vzduch a symbolizuje dálavy. V této čakře se naše vědomí může rozpínat do nekonečna. Toto místo je symbolem všech pocitů a emocí. Je sídlem našeho Já. Značí božské vlastnosti našeho srdce: blaženost, mír, harmonii, lásku, pochopení, soucit, bystrost, čistotu, jednotu, dobrotu, milosrdenství a odpuštění. Kdo se soustředí na tuto čakru, může mít poetickou duši. Může se z něj stát básník nebo spisovatel. Součástí této čakry je také Sankalpa Šakti (síla, která plní přání). Chcete-li, aby se vám plnila vaše přání, soustřeďte se na tuto čakru v oblasti srdce. Čím je čistší, tím rychleji se naše přání vyplní.

Zapište si prorocký sen

Snění v patnáctém lunárním dnu může být zvláštní, záleží na vašem vnitřním světě. Pokud jste měli jasný a dobře viditelný sen o něčem nedobrém, znamená to, že váš vnitřní svět je v nerovnováze a že se musíte postarat sami o sebe. Vzhledem k povaze svých snů můžete určit, jaká energie ve vás momentálně převládá. V tento den jsou sny často prorocké, poskytují tak informace na další měsíc.

Mějte se na pozoru

time-464875_640_10-9-2016Jestliže se dnes s někým pohádáte nebo budete svědkem hádky, je to pro vás špatné znamení. Potkáte-li dnes psa, je to dobré znamení. Nemoc, která v tento den propukne, bude vleklá a vysilující. Neplýtvejte svojí energií na hádky a konflikty. Dnes se bude štěstí pomíjivě střídat s neštěstím. Všude hrozí pokrytectví a lstivost. Budete-li se hádat, může se stát, že vše bude zkreslené a z hádek bude trvalé nepřátelství. Proto doporučujeme zdrženlivost!

 

Dnes se maximálně chraňte

V patnáctém lunárním dnu jsou ohrožené střeva, slezina a slinivka (lze ji očišťovat, ale ne operovat). Pokud je to možné, vyhněte se ztrátě krve. Zapomeňte na akupunkturu. Zcela se vyhněte operacím. Nepřejídejte se. Celkově se dnes snažte chránit své zdraví.

 

Vyhněte se pokušení

fotolia_115868261_xs_par_18-9-2016Sex je pro organismus zcela vyčerpávající, pokuste se proto vyhnout drsnému či příliš náročnému milování. Vyhněte se stresu a argumentům. Vyvarujte se pokušení, podezřelým místům a pochybné společnosti. Nenechte se ovládat žádostmi svého těla. Nehádejte se! Mnoha činnostem dnešek nepřeje. Nekupujte ani neprodávejte žádnou nemovitost. Nic nepronajímejte. S nikým se nesuďte. Učte se na zkoušky, ale pokuste se je odložit. Stejně jako důležité rozhovory. Dnešek není vhodný ani pro komunikaci. Na jednání s úřady dnes raději ani nepomýšlejte. Nepochodili byste. Věřte, že pro cestování, vdavky a stěhování nastane ta pravá chvíle.

Dnes se se ovládejte, jak jen to je možné. Buďte pečliví a opatrní. Nutné je mít disciplínu. Den je vhodný pro vědecký výzkum a tvořivost.

Z rande nic nebude

Supernova Herz IllustrationChystáte-li se na rande či první milostnou schůzku, odložte ji. Tento den milostným shledáním nepřeje. Není v něm místo pro romantiku. Lidé se neovládají, podléhají provokacím a jejich činy jsou nepromyšlené. Také mají často sklon k podvodům. Dnes vás může posednout neovladatelná touha druhé urážet ostrými a urážlivými slovy. Jde-li o někoho, kdo je vám drahý, nejedná se o správný způsob jednání, což jistě sami dobře víte. Muži narození ve znamení Lva jsou měkcí a poddajní, avšak když se Luna nachází ve znamení Lva, mohou se chovat neadekvátně. Rozpomenou se na svůj „mužský původ“ a jaksi je možné, že začnou vymáhat svá práva. Až tak drsným způsobem, že se o své partnerce či všeobecně o ženách mohou zmiňovat jako o stvořeních, která ničemu nerozumí a která patří do kuchyně k plotně. Takže, milí Lvi, pozor, ať svoji milou neurazíte! Dámy, pokud se vás toto týká, pokuste se přejít nepochopené a agresivní chování mužů s úsměvem. Jestliže se vám to podaří, získáte velké uspokojení. Ovšem má-li váš milý Lví povahu stále, rozhodněte se, zda vám to vyhovuje a obdivujete ho, nebo zda náhodou nepřišel v životě čas něco změnit.

 

Poobědvejte v rodinném kruhu

family-457235_640Co se vztahů v domácnosti týká, budete jeden druhého překonávat v nudě. Dnes opravdu nemá smysl podnikat jakékoliv procházky, návštěvy obchodů a dokonce ani návštěvy divadel. Bohužel ani nehrozí, že budete jen poklidně sedět na gauči a dívat se na televizi. Vaše myšlenky budou u všeho možného, jen ne u filmu. Přesto je jedna aktivita, kterou můžete dělat společně – číst. Každý si ale čtěte to své. Stolujte společně. Dnes je to užitečné. Psychologové jsou názoru toho, že ratolest, která nejméně pět dní po sobě obědvá v rodinném kruhu, téměř nikdy netrpí depresemi nebo úzkostmi. Lépe se učí, nechová se agresivně ke svým vrstevníkům nebo ke členům rodiny. Navíc při společném stolování se nabízí možnost žertování.

Pro období, v němž Luna prochází znamením Berana, jsou typické nepromyšlené činy. Kupříkladu syn náhle oznámí, že se bude ženit nebo dcera, že je těhotná. Nepokoušejte se jim ale vysvětlovat, že vy znáte život lépe. Mohli byste se pro ně stát nejhorším nepřítelem. Musí udělat vlastní chyby a poučit se z nich.

Početí potomka odložte na jindy

Kritický den pro početí dítěte. Buďte opatrní. Štěstí početí nepřeje. Pokud se vám přece jen počít potomka podaří, dítě bude plné lásky i nenávisti zároveň. Bude žít životem bojovníka. Může z něj být velký darebák nebo nesmírně moudrá bytost.

 

Dnes se narodí pán svého času

baby-1151351_640Lidé narození v 15. lunární den trpí množstvím záporných emocí, které budou držet pod přísnou kontrolou. Budou se těšit dobrému zdraví a dlouhověkosti. Snadno podléhají tělesným pokušením. Ostře střeží svoji nezávislost, usilují o duševní harmonii a fyzicky nesnáší nátlak a donucování. Jakýkoliv systém, ať už je to škola nebo zaměstnání, pro ně představuje nemalý stres. Proto tito lidé nijak zvlášť nevynikají. Nejlepší pro ně je pracovat na volné noze a být pány svého času. Problémem je, že neuznávají autority, proto je pro ně obtížné pracovat pod vedením.

 

Zapomeňte teď na své ambice

Úplněk v patnáctém lunárním dnu způsobuje obzvlášť napjatý průběh života a událostí a přináší řadu zápletek. Nedělejte nic důležitého. Patnáctý lunární den je jeden z nejméně úspěšných dní pro práci a podnikání. Dnes dělejte jen věci, které potřebují málo času. Dařit se bude jen těm, jejichž práce je spojena s obchodem. Zvláštností tohoto dne je i to, že se nesmíme oddávat náruživosti. To znamená vyvarovat se hazardním hrám. První polovina tohoto dne je velmi náročná. Připravte se na komplikace v práci i osobním životě. Nebezpečné jsou zejména vysoké ambice. Nepřesouvejte odpovědnost na někoho jiného, jinak na sebe přivoláte opravdu velké nepříjemnosti.

 

Dávejte při pracovních transakcích dobrý pozor!

money-434709_640Patnáctý lunární den je dnem střídání lunárních fází. Astrologové tento den a ještě další tři pojmenovali satanskými lunárními dny. Lidé jsou zvlášť citliví na nepříznivé energetické vlivy. Může v nich náhle dojít k vypovězení smluv, rušení dohod, informačnímu nesouladu, či k ostrému a agresivnímu trvání na vlastních rozhodnutích a názorech. Neposlouchejte ty, kteří vás nabádají k finančním operacím. Důležité rozhovory odložte.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

První polovina dne je poměrně složitá. Během druhé poloviny dne můžete provést svůj plán. Navzdory tomu, jak je tento den složitý, je základem pro odpočinek.

Doporučeno: – nedělat žádné důležité činy
– dělat jen jednoduché akce
– provozovat živnost
– věnovat pozornost myšlenkám
Nedoporučeno: – přetěžovat se
– prokazovat své ambice
– přesouvat odpovědnost na druhé
– řešit finanční záležitosti
– mít významné jednání

[bar group=“7″]

Omládněte dietou a relaxací

Nastává vhodná doba pro dodržování diety. Blahodárně se v tomto období projeví působení ozdravných koupelí s mořskou solí a bylinkami. Na organismus budou mít omlazovací účinek. Zklidňující koupele použijte večer (valeriánové a jehličnaté), povzbuzující naopak ráno (heřmánkové, s vlaštovičníkem, nebo třezalkou).

woman-1605748_640Prochází-li Luna znamením Raka, nastává vhodné období pro plastické operace v oblasti obličeje. Tento den je také velmi příznivý pro úplnou změnu barvy vlasů. Klidně si je i zastřihněte, urychlíte tím jejich růst. Příznivá doba je i pro aplikaci piercingu a tetování, také ale pro hloubkovou očistu obličeje. Nejblahodárnější vliv bude v této době mít Luna na ženy, které se narodily ve znamení Raka. Pro dosažení vytouženého cíle se ani nemusí příliš snažit. Ženy narozené ve znamení Vah mohou vyzkoušet nový styl v dekorativní kosmetice. Nastává vhodný čas k návštěvě kosmetičky, aby vám vypracovala individuální program péče o pleť.

 

TIP: Doporučené éterické oleje

levandule, rozmarýn, tymián, fialka, máta, mandarinka

Pomozte kariéře vhodnými rostlinami

yin yang signV patnáctém lunárním dnu se můžete zabývat jen takovými domácími pracemi, které pro vás nepředstavují významnou zátěž a jež nevyvolávají napětí. Toužíte-li po úspěchu v práci, zasaďte si květiny znamení Kozoroha. Nic tím nezkazíte, jestliže už vysoký post máte, ale pomohou vám, pokud o vyšší pozici usilujete.

Květinami Kozoroha jsou dracéna, vavřín, tlusticha a jehličnaté rostliny. Částečně také cypriš a túje, ty mohou osvěžovat vzduch pro snazší dýchání. Mají i baktericidní schopnosti.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz