10. lunární den

Home  /  10. lunární den

10. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 10. lunární den

10. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Pusťte se už do toho! Je nejlepší lunární den!

galaxy-896930_640_22-6-2016Desátý lunární den je naprosto vhodný pro nové začátky, pro duševní i fyzickou práci a pro styk s přáteli. Celkově je to vůbec jeden z nejlepších lunárních dní. Naplánujte si vše, pokud možno dopředu, abyste desátý lunární den mohli strávit odpočinkem. Síly, které dnes načerpáte, vám pomohou dlouhou dobu udržet si energii a práceschopnost. Můžete začít s jakýmkoliv dílem. Dalším zvlášť důležitým bodem pro tento čas je rozhodně věnování se tradicím, svému rodu a rodině. Dnešek se často přezdívá dnem založení rodu. Je to období aktivní mužské energie. Energií je doslova přeplněný a dnes má opravdu sílu a kvalitu. Symboly zobrazují životní sílu člověka. Co se životních událostí týká, nechybí ani úspěch.

Pokud vás dnes něco nebo někdo naštve, přejděte to. Nepříjemný pocit brzy zmizí a za nějaký čas úplně zapomenete, co se stalo. Lidé jsou dnes družní, takže lze navázat velmi snadno nové známosti, a to nejen milostné, ale i přátelské a profesionální. Styky s opačným pohlavím přinášejí radost, pevné a prověřené svazky zvlášť těší, a tak je dobré je ještě více upevnit. Zármutky a smutky tohoto dne jsou skutečně jen přechodné. Doba je ideální k vnitřnímu zkoumání povahy. Člověk by neměl být sobecký a povrchní. Měli byste se otáčet k základním věcem. Mějte trpělivost ke svým dětem a vyprávějte jim o předcích a o historii.

10. lunární den ve zkratce

Smysl dne Posílit své rodinné zázemí.
Termíny v roce 2018 25.2., 26.3., 24.5., 22.6., 22.7., 20.8., 31.8., 19.9., 19.10., 18.11., 17.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte jantar, amber, olivín, či onyx. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních jsou symboly tohoto dne fontána, houba a pramen, ve staroindické tradici je to lingam (penis).

Fontána není symbolem tohoto dne náhodně. Voda dovede lidskou mysl báječně zrelaxovat a uvést do potřebné rovnováhy. Je zdrojem energie. Vede nás k meditaci, klidu a přemýšlení.

Neodkládejte léčbu!

V desátém lunárním dnu jsou nejvíce ohroženy loketní klouby, kostra hrudního koše a hrudní obratle. Pokud dnes onemocníte, musíte ihned zahájit léčbu. Nemoci tohoto dne bývají často smrtelné, pokud chorému není včas poskytnuta správná pomoc a léčba. Nepřetěžujte se. Jestliže se cítíte unavení a vyčerpaní, dnes je ideální den k získání energie. Relaxujte! Kosti na hrudi a prostata jsou aktivní. Nezapomeňte řádně dodržovat pitný režim.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

tomatoes-743678_640Nepřejídejte se. Potraviny vybírejte pořádně, volte jen ty čerstvé. Popíjejte bylinkové čaje a přírodní šťávy. K večeři si udělejte například zeleninový salát. Ten je lehký a dobře stravitelný. Navíc vám dodá potřebné množství vitamínů. Alkohol dnes užijte jen ve velice decentní míře. Dejte si pouze skleničku vína. Nepřehánějte to. Pokud se chystáte postít, nastala vhodná doba. Nezapomeňte pít čistou a neperlivou vodu.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • rodinný strom

soap-bubbles-1192339_640_15-10-2016Každá rodina má své předky, kteří nás chrání. I když třeba už nejsou mezi námi, podporují nás a my se na ně můžeme obrátit, kdykoliv bude třeba. Můžete je požádat o pomoc a radu.

Nejdříve si najděte poklidné místo. Sami se uklidněte, zavřete oči a představte si, že vaši zesnulí milovaní stojí za vámi v řadě. První, kteří by měli stát za vámi, jsou vaši rodiče, potom jděte dále do minulosti – to znamená, že další budou prarodiče, praprarodiče a dále. Určitě je uvidíte jako silné a mocné lidi s dobrotivým výrazem ve tváři, kteří stojí za vámi a při vás v kterékoliv situaci. S láskou se na ně obraťte, usmějte se na ně, vysílejte k nim lásku, radost, mír a moudrost. Měli byste cítit velký příval energie. Uchovejte si ji. Pamatujte, že nyní jste pod jejich ochranou a tuto ochranu poskytnou nejen vám, ale všem žijícím členům vašeho rodu.

Podívejte se opět na své zesnulé milované, usmějte se jako na znamení díků a věnujte jim moudrý pohled. Není potřeba mluvit, zde funguje telepatická komunikace a oni vědí a chápou, co jim naznačujete. Následně s jejich odchodem si představte, jak veškeré problémy mizí v nedohlednu. Jak se náhle rozplývá a taje negativní energie, která vás a vaši rodinu obklopuje. Vaši zesnulí předci vás ještě předtím, než odešli, obklopili mocným zářivým světlem, které se rozpíná na všechny členy rodiny. Toto světlo vám dá důvěru a ochrání vás. Nyní se již nemusíte bát budoucnosti. Zapamatujte si a uložte si do paměti tento důležitý okamžik. Následně pomalu otevřete oči.

Zjistěte stupeň vašeho vývoje

Během desátého lunárního dne je aktivní Svádhištána čakra. Ta se nachází na spodní části křížové kosti a značí stupeň našeho vývoje. Je sídlem podvědomí, kde si neseme veškeré zážitky již od chvíle, kdy jsme byli v matčině lůně. Ve Svádhištáně čakře se nachází místo, Muládhára čakra, která je přezdívána skladištěm karem. Záleží jen na vás, na jakou cestu se vydáte. Pokud dovedete probudit Švádhištána čakru, přinesete bystrost a rozvoj osobnosti.

Poslouchejte ve snech svého strážného anděla

stock-free-angel-images-14032016-photo-205_22-10-2016Protože je desátý lunární den spojený s rodinou, odráží se to i ve snech. Proto v nich často uvidíte manžela, manželku, děti, rodiče a jiné příbuzné. Pokud ve snu spatříte svého strážného anděla, dávejte si dobrý pozor na to, co říká, protože to vás může dovést k poznání sebe sama. Může to ale také znamenat podporu ze strany rodičů nebo poznání svého rodu. Sny tohoto dne jsou lehké, jasné a mohou být fantastické, ale na tom nezáleží. Rušivé a neklidné sny je nutno pochopit a následně je nechat jít. Pokud chcete pracovat s rodinnou energií, ihned po probuzení si vše pečlivě zaznamenejte.

 

Vyhněte se neshodám

Nejednejte bezmyšlenkovitě, nevědomě a vyhněte se konfliktům. Nehádejte se, nepřetěžujte se. Dnes se s nikým nesuďte a nepřetahujte. Necestujte, rozhodně se vyhněte obchodním cestám, těm dnes štěstí nepřeje. Stále není příznivý čas ani na stěhování.

Budujte rodinu, bydlení i podnik!

family-457235_640Dnes se věnujte meditaci, rozjímejte nad svým rodokmenem, zkuste si vytvořit vlastní rodinu, provdejte se, ožeňte se. Tento den vám k tomu naprosto přeje. Doba je vhodná pro nové kontakty. Pátrejte po ještě neobjevených zdrojích energie, stejně jako po nových začátcích. Postavte dům nebo ho rekonstruujte, lepší dobu pro tyto úkony nenajdete. Doporučujeme podnikat. Dnes se vám bude dařit i v rozhodování. Můžete provádět jakékoliv finanční operace. Studentům půjde poměrně snadno do hlavy učení. Desátý lunární den má štěstěnu nakloněnou i v umění a kreativitě. Zcela se hodí pro důležité domácí práce, dnes se výborně daří všechno. Můžete i zahájit stavbu domu nebo přistoupit k jeho opravě. Ženete-li se do chomoutu, tak s chutí do toho. Dnešek svatbě přeje!

Věnujte se jeden druhému

V tomto dnu se rozhodně věnujte osobě, kterou milujete ze všech nejvíce. Prožijte nejlépe den v partnerově přítomnosti a odpočívejte spolu. Neukrývejte se jen doma, vyrazte ven. Nejlepší bude vydat se na výlet do přírody. Tento den se nehodí k tomu, abyste ho strávili neaktivně. Postavení Luny v pružném vzdušném znamení Vodnáře nutí směřovat k něčemu novému, jít za svými neovladatelnými emocemi a přehlížet všeobecně přijímané názory a podmínky. I když je známo, že romantické city mužů posiluje dočasná nepřítomnost jejich milované, přece jen je může inspirovat k přenesení jejich žáru na některou jinou dámu. Buďte proto spolu.
Stejně tak se věnujte své rodině. Vymyslete pro ni nějaký aktivní plán, ať všichni nesedí jen u televize či počítače. V přírodě na výletě pospolu vám bude nejlépe.

Dnes počnete cestovatele

girl-1252739_640Dnešní den je ideální ke zplození potomka a k intimitě. Dítě počaté v desátý lunární den bude vášnivým cestovatelem. Bude silně spjato se svojí karmou a zemí. Dočká se velké podpory ze strany předků.

Narodí se milovaný tvor!

Lidé dnes narození jsou obdařeni přebytkem energie, proto se nezřídka stávají dárci energie pro jiné lidi. Nikdy nestěžují na její nedostatek. Jsou pevně spojeni se svými předky a svým rodem. Mají vždy mnoho sil. Bývají populární, ostatní je milují a váží si jich. Mívají spoustu přátel a známých. Pokud jste se v tento den narodili, klidně se zabývejte sportem, ale vyhněte se velké zátěži. Ve vaší stravě by neměly chybět šťávy, pro vaše zdraví jsou prospěšné.

Šťastná hvězda efektivity

coins-912718_640Dnes energie doslova kypí, takže můžete zvládnout práci na týden dopředu. Dařit se bude i kariéristům a podnikatelům. Můžete pracovat jak v týmu, tak individuálně, obojí vám prospěje. Příznivě se vyvíjejí i styky v pracovních kolektivech. Den je příznivý pro řešení finančních otázek v rodině. Můžete i očekávat menší finanční přírůstky.
Desátý lunární den pro vás může znamenat skutečný profesionální úspěch. Pozor si dávejte na všechny předložené dokumenty. Také si řádně zkontrolujte platební příkazy. Majitelé kaváren, restaurací, či jiného libovolného podniku mají nad svými hlavami šťastnou hvězdu. Nyní nastává vhodný čas, pokud se chcete osamostatnit nebo sloučit firmy. Podívejte se na svou kariéru kritickým zrakem nebo odstupte od příliš vleklé transakce. Pracujete-li ve vědeckém výzkumu, naplánujte na tuto dobu nejdůležitější pokusy a nejpodrobnější výzkumné práce.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Tento den přináší zaručený úspěch vámi vynaloženému úsilí. Zvyšuje možnost profesních úspěchů a finančních stvrzenek. Máte dost energie k tomu, abyste si napracovali dopředu vše to, co potřebujete. Lze očekávat příjemnou a hladkou komunikaci bez překážek.

Doporučeno: – pokračovat v rodinném podnikání
– řešit rodinné finanční záležitosti
– jednat, komunikovat
– pokračovat v tom, co jsme započali
– soustředit se na své poslání
– pořádně se zapojit do podnikání a budování kariéry
– pracovat samostatně, pracovat v týmu
Nedoporučeno: – začínat s novým podnikáním

 

Jak o sebe pečovat?

woman-801711_640Dnes upusťte od stříhání vlasů. Jejich zkrácení by pro vás mohlo znamenat onemocnění. Pro zpevnění vlasů, navrácení lesku a zesílení vlasových kořínků, jsou v tomto období vhodné vyživující zábaly a mytí vlasů pivem.

Pokud se Luna nachází v Kozorohu, je vhodné vyzkoušet procedury, které zpevňují strukturu kůže: tj. odlupování, vyhlazování vrásek, zjemňování jizev, či nasycení kůže krémy s kolageny. Před nanesením masky nezapomeňte svoji kůži zahřát. To můžete udělat buď teplým obkladem, nebo masáží. Používejte hydratační krémy, které zvlhčují pokožku, zejména v okolí očí.

V období Luny ve znamení Lva si ženy, jež se narodily ve znamení Štíra, konečně musí přiznat svou neodolatelnost v očích svého okolí, jež by se mohla projevit dokonce emocionální agresivitou. Zmírněte svůj temperament a fyzickou aktivitu využijte pro automasáž.

Ženám, které se narodily v zemních znameních, prospívá v tomto období přístrojová masáž v oblasti bederní a stehenní. Pro Ryby a Raky je zbytečné navštěvovat masážní salon z důvodu energetického potenciálu. Pro Váhy právě nadešel čas, kdy mají po celý den poskytnout odpočinek pleti obličeje a nepoužívat žádnou dekorativní kosmetiku ani přípravky od lékaře.

TIP: Doporučené éterické oleje

meduňka, máta, mandarinka, hřebíček, bobkový list, bez, rozmarýn, lemongrass, levandule, grapefruit

Cvičení proti vráskám

hair-hairstyle-1450050_640Posílení brady:
Napněte svaly brady. Spusťte přitom energicky dolní ret a vtáhněte ho dovnitř. Napínejte a uvolňujte postupně svaly tváří ze strany nosu. Tento pohyb se podobá pomrkávání nejdříve levým a potom pravým okem.
Svraštěte několikrát čelo u kořene nosu. Přiložte prsty k očním víčkům a zlehka spusťte oční koutky. Toto cvičení je určeno pro vyhlazování „husích nožek“ – vrásek u vnějších očních koutků. Tento komplex cviků završte jógovou pozicí Lva (otevřete prudce a co nejvíce do široka ústa, vysuňte jazyk a řekněte si pro sebe: „A-a-a“). Je to velmi účinné cvičení pro celý obličej a kromě toho pomáhá při bolení v krku.

Zpevnění svalů rtů:
Pomalu s vynaložením úsilí zformujte rty, jako byste chtěli vyslovit „o“. Zpočátku pomalu zformujte rty a následně je co nejvíce rozevřete. Napoprvé opakujte dvakrát, později pětkrát až desetkrát.

Uvolnění očních svalů
Hlavu držte nehybně a otáčejte očima nejdříve po směru hodinových ručiček a potom proti směru hodinových ručiček. Opakujte cvičení zpočátku dvakrát, později pětkrát až desetkrát.

Nos a jeho okolí:
Vrásky pod nosem a kolem rtů máme všichni, protože každý se alespoň někdy usmíváme. Ti, kteří jsou smíšci, je mají hlubší. Přitiskněte ukazováčky na vrásky kolem nosních dírek směrem k bradě. Usmějte se tak, až se vám nadzvednou tváře, prsty přitom poskytují svalům potřebný odpor. Opakujte cvik desetkrát. Přiložte ukazováčky do koutků očí a prostředníčky do koutků úst na vrásku, jež probíhá kolem úst. Vyslovte krátké „u“ tak, abyste cítili odpor, která prsty kladou. Opakujte cvik desetkrát.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz