14. lunární den

Home  /  14. lunární den

14. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 14. lunární den

14. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Začněte něco nového o nejsilnějším dnu!

galaxy-896930_640_22-6-2016Každý nový začátek v tento den bude úspěšný. Zaměstnávejte se fyzickou prací. Nastává doba pro nejaktivnější a pro rozhodovací činnosti. Je to nejsilnější den z celého lunárního cyklu. Hned od rána vstupujete do období, kdy je možné zahájit nejdůležitější kroky, které ovlivní celý výsledek. Důležité je nenechat se ovládnout detaily, protože jinak se nepohnete z místa. Naprosto vás to vyčerpá. Dnes se skvěle daří v komunikaci a to na všech úrovních – ať s přáteli, blízkými lidmi, s vašimi drahými, se sourozenci, nebo s kolegy, s partnery, či vedoucími. Navažte nové výhodné známosti a začněte nové zajímavé projekty. Upevněte rodinné vztahy a posilte vzájemné pochopení zejména mezi starší a mladší generací. Pozor si dávejte na druhou polovinu dne, ta už je méně příznivá. Hrozí nebezpečí zamotání se do kolotoče zbytečných starostí a problémů. Pro vás to poté znamená jen ztrátu sil a energie, což uškodí vašemu zdraví. Den je považován za velice zodpovědný, disciplinovaný a plný povinností.

14. lunární den ve zkratce

Smysl dne Troubení trumpet vás vyzývá k začátku velmi důležitých záležitostí.
Termíny v roce 2018 1.1., 30.1., 30.3., 28.4., 28.5., 26.6., 26.7., 25.8., 23.9., 23.10., 22.11., 21.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte hyacint. V tento den vám přinese štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních je symbolem tohoto dne trubka a pozvání, povolání, v magii je tento den považován za černý, neboť jakákoliv magie dnes může mít velmi špatné následky.

Tyto symboly vyjadřují nasměrování vlastní energie tím správným směrem. Dávají nám sílu myšlení a využívání informací.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

melon-625130_640Dnes příliš nepijte. Zbytečně byste zatížili své ledviny. Vyhněte se také horkým a příliš sladkým pokrmům. Čerstvě připravené jídlo opět hraje důležitou roli. Opékané mandle jsou vítaným zdrojem energie a živin. Přípustné je si dát i něco slaného.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • zvukem, mantrou, zpěvem

Zameditujte si a ulevte tak své mysli, i duši. Meditujte za zvuků „Óm“. Zkuste si sami zazpívat, nebo klidně použijte záznam. Tento den je nesmírně příznivý pro začínající cyklus manter. Ty byste měli praktikovat 40 po sobě následujících dní.

 

Předtuchy třetího oka

eye-462267_640_uplnekDnes se buď můžete zbavit nějaké zastaralé choroby, nebo naopak rychle onemocnět. Nemoci, které se v tento den dostaví, ale nebudou nebezpečné a přejdou rychle bez komplikací. Raději se nedívejte do zrcadla. Aktivuje se Třetí oko, neboli šestá čakra Adžňa. Jedná se o čakru mezi obočím nad kořenem nosu, která nám pomáhá s intuicí a logikou. Je to duchovní mystické oko, které má schopnost mimosmyslové vnímání.

 

Odblokujte třetí čakru – zdroj rovnováhy a síly!

Během 14. lunárního dne je aktivní kromě šesté rovněž i třetí čakra Manipúra. Ta se nachází v oblasti nad pupíkem, v oblasti solar plexu. Její mantrou je „Ram“. Abyste se dostali k této čakře, musíte smazat negativní účinky Svádhišthána čakry. Získáte tak mnoho drahocenných pokladů, jako je blaženost, bystrost, sebevědomí, sebejistota, poznání, moudrost a pravé rozlišování. Tato čakra se také přezdívá slunečním centrem, udržuje vaši tělesnou teplotu. Je centrem životní energie. Pokud je silná, upevňuje vaše zdraví a pomáhá vám překonat všechny nemoci. Je zdrojem rovnováhy, síly a aktivity. Blokace této čakry může být příčinou například nemoci krevního oběhu, kolísání krevního tlaku, nebo cukrovky.

Lunární snění

Sny v tomto lunárním dni nemají žádný velký význam, ale mohou ukázat vaše skryté schopnosti, které byste měli rozvinout. Proto byste nad tím, co se vám zdá, měli v tomto dnu pouvažovat. Obvykle se tyto sny nenaplní. Pokud se probudíte s nepříjemnými pocity ze snu, tak se s tím nezabývejte.

 

Pozor na smyslové orgány!

soap-bubbles-1192339_640_15-10-2016Tento den jsou nejvíce zranitelné smyslové orgány – zejména oči. Nepřetěžujte proto zrak ani čich. Nechoďte do obchodu s kosmetikou nebo do drogerie a také se nezdržujte v zakouřených místnostech. Mohou se dostavit deprese a návaly melancholie. Hrozí, že vás přemůže vztek, smutek, stesk a dotěrné myšlenky. Chraňte své oči. Dnešní den absolutně není vhodný pro léčbu žaludku. Doporučujeme ale částečný půst. Aktivní jsou střeva. Je užitečné je pročistit.

 

Na svatbu zapomeňte

V tuto dobu se zcela vyhněte popíjení alkoholu. Vyhněte se také pasivitě, ta vám v tento den rozhodně neprospěje. Pokuste se vyvarovat negativnímu myšlení, žalu, smutku, mánii a depresi. Energie dnes nepřejí mnoha činnostem. Nenamáhejte své oči. Nezasnubujte se, nevdávejte se, nežeňte se. Den není vhodný pro sňatek, ani žádost o ruku. Kouření cigaret by vám dnes akorát uškodilo.

S radostí do fyzické práce

sunset-1331088_640_7-9-2016Věnujte se pohybu a minimálně pro dnešek zvolte nějakou fyzickou práci. Využijte tohoto dne pro získání nových informací a kontaktů, stejně tak pro dohody. Pracujte se svatými texty. Čtěte a studujte. Dávejte pozor na různá znamení a signály! Dnes se vyplatí poslouchat rady, dokonce i rady cizinců. Den je vám nakloněn pro rozhodování se a obchodování. Klidně si i zahrajte v nějaké hazardní hře o peníze. Ideální čas je i ke koupi či prodeji nemovitosti. Dnešek také přeje tvořivosti, vědě, umění a učení se ke zkouškám. Potřebujete-li něco vyřizovat na úřadech, štěstěna již nemůže být více na vaší straně. Správné záměry máte také, pokud se chystáte cestovat nebo stěhovat.

Rozhovory v hádankách

Čtrnáctý lunární den je čas, kdy lidé chtějí něco říci, ale nemohou se rozhodnout, jak to říci. Často potom mluví v narážkách a říkají jen mlhavé nápovědy, které si ostatní musí domyslet. Takže pozorně poslouchejte všechno, co vám říkají. Nevynechávejte detaily. Nenechte se zaskočit, když vás zničehonic přepadne stesk a apatie. Jednoduše se nepoddávejte smutné náladě. Když se nad ní zamyslíte, velmi často přijdete na to, že k ní nemáte žádný skutečný důvod. Pro muže, kteří jsou jinak hotovými Don Juany, je dnes zvláštní den. Nebudete to mít snadné s ženou či dívkou, která se vám líbí. Připravte se na nutnost ji skutečně dobývat. Pokud selžete, je nutné počítat s tím, že potom bude s vaším vztahem konec, ať je v jakékoli fázi. Jestli se však chystáte zahájit nový vztah, štěstí vám přeje.

 

Pomůže vám aromaterapie

soul-746560_640_8-2016Někdy se nám do života stále vracejí znovu a znovu stejné problémy. Může se jednat o různé rodinné hádky, o nešťastnou lásku, nebo zradu partnera. Ať je to jeho lhaní nebo nevěra. Očista vašeho domu vůněmi neodstraní příčinu problémů, ale posílí vaši energii a umožní vám pohlédnout na situaci ze zcela jiného úhlu. Mnohé pochopíte, nebo najdete řešení, jak se k dané situaci postavit. Za tímto účelem vezměte aromalampu a zapalte v ní svíčku. Do nádobky nad svíčkou nalejte vodu a kápněte do ní tři až čtyři kapky pelyňkového, šalvějového nebo kadidlového oleje. Tyto vůně zmírňují napětí, přivolávají zdravý spánek a zbavují únavy.

Umění zacházet s časem

Pokud Luna prochází znamením Lva, přeje vedení mladšího pokolení k odpovědnosti. Vaše dítě by se mělo naučit hospodařit se svým vlastním životem a světem. Nyní je k tomu zcela vhodná doba! Ať si samo řeší své záležitosti, nechte ho, ať se sejde, s kým chce a zavolá, komu chce. Ať si samo plánuje svůj čas. Zároveň ale není zproštěno povinnosti doma udělat to, co je jeho úkolem. Nezatěžujte ho ale zase příliš domácími úkoly a pracemi. Nevyžadujte na oplátku nic pro sebe. Koneckonců děláte to pro svoji ratolest, aby se naučila zacházet s tím, co je důležité. S časem.

 

Početí pod ochranou předků

Den přeje početí potomka. Děti, které budou v tento den počaty, nikdy neztratí kontakt s okolním světem. Budou velmi komunikativní. Vždy jim bude napovídat svědomí v tom, co je správné a co nikoliv. Za potomkem počatým ve čtrnáctý lunární den bude vždy stát někdo z předků. Ten ho ochrání v případě nejvyšší potřeby.

 

Dnes se narodí šťastný umělec a sportovec

baby-743246_640Lidé, kteří se narodí ve čtrnáctý lunární den, jsou obdařeni talenty. Dovedou se přizpůsobovat nejrůznějším okolnostem. Bývají rozumní, chytří a mazaní. Také jsou nezištní a připraveni vykonat nějaký velký čin. Mají cílevědomou a vytrvalou povahu. Jdou neústupně po cestě, kterou si vybrali, po celý svůj život. Tito lidé si obyčejně volí své povolání už v dobách, kdy jsou malými dětmi. Nemají rádi změny. Mají šťastný život. Základním nebezpečím pro ně jsou náhlé zvraty nálad. Potřebují se ovládat a škodí jim lenost. Dále se potřebují zabývat velkými domácími pracemi, opravami, praním a úklidem. Jestli jste se narodili v tento den, nutně potřebujete fyzickou zátěž. Rodí se budoucí sportovci. Člověk čtrnáctého lunárního dne by se měl pořádně věnovat svým snům. Velmi často se mu zdají věštecké sny. Realizuje se tím jeho schopnost vidět do budoucna. Velmi důležitý je pro něj také jeho duchovní růst. Nerozvíjí-li se, může svůj talent zcela promarnit. Osud k tomuto dítěti bude příznivý.

Jestli jste se narodili v tento den, usilujte o harmonii. Pobývejte co nejdéle v přírodě a ve společnosti dobrých přátel. Snažte se vyhýbat těm, kteří jsou vám nepříjemní.

Den maximálně přeje práci a financím!

money-1428594_640Čtrnáctý lunární den je pro vás nejšťastnější, co se práce týká. Je to čas pro rozhodné jednání. Zvláště prvních dvanáct hodin je velmi úspěšných. V té době můžete představit nějakou svoji myšlenku široké veřejnosti. Soustřeďte svoji energii na řešení vážných záležitostí a toho, co vám již dlouhou dobu leží v žaludku. Chystáte-li se řešit finanční otázky, nastala vhodná doba. Pokud se podělíte o své plány, přivede vás to na kvalitativně vyšší úroveň. Můžete se dočkat pracovního povýšení, prémie, zvýšení platu, či vyznamenání. Den je ale také vhodný pro získání nových a důležitých známostí. Je to naprosto skvělý čas pro kariéristy a podnikatele!

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – udělat důležitá opatření
– řešit podstatné věci
– důkladně vypracovat každý krok
– seznámit se se svými partnery
– podělit se o své partnery
– pokračovat v podnikání
– řešit finanční záležitosti
Nedoporučeno: – zahálet
– plýtvat energií na zbytečné věci

 

Zajděte si ke kadeřnici

Chystáte-li se ostříhat, jen do toho! Změna účesu vám přinese zlepšení výkonnosti, finanční situace a odpovědnosti.

portrait-1507074_640

TIP: Kurkumová maska

Stres se často projevuje na pleti obličeje. Dopřejte si masku na obličej z kurkumy. Můžete si vyrobit účinnou maskou i z ingrediencí, které máte doma přímo u ruky. Skutečně není třeba chodit do obchodu pro zbytečně předražené masky. Budete potřebovat: čajovou lžičku mořské soli, dvě čajové lžičky tekutého medu, jednu čajovou lžičku kurkumy.

Smíchejte mořskou sůl, med a kurkumu. Naneste masku na obličej, ale vyhněte se oblasti očí. Dvacet pět minut si v klidu poležte a relaxujte. Potom masku smyjte teplou vodou a houbičkou.

TIP: Doporučené éterické oleje

levandule, rozmarýn, fialka, máta, mandarinka, tymián

Květinami pro úspěch a kondici

Osobní úspěch vám zajistí rostliny znamení Berana. Jeho rostliny mají červené, bordó, růžové, či oranžové květy nebo listy. Jsou symbolem horkého a ohnivého znamení. Beran bývá rád nápadný, a proto i jeho rostliny obvykle narůstají do obřích rozměrů.

Květinami Berana jsou azalka, begonie, geránie, trpasličí granátovník, mák, pryšec a potočnice.  Tyto květiny jsou navíc i velmi užitečnými pomocníky, neboť doma nestrpí žádný hmyz. Jsou také schopny neutralizovat působení okolního prostředí, jen je potřeba je pořádně doma rozmístit. Květiny znamení Berana mají schopnost působit pozitivně a udržet organismus všech obyvatel v domě v dobré kondici. Do ložnice je ale neumisťujte, protože tyto rostliny brání spánku.

yin yang signTIP: Péče o řezané květiny

Karafiátům neprospívá studená voda, potřebují pouze vodu s pokojovou teplotou, do níž přidáte pár kapek borové vody. Něžné máky vás budou hladit svoji krásou po duši déle, ponoříte-li je (dolní část stonků) na třicet vteřin do velmi horké vody a potom je na jednu minutu naopak postavíte do nádoby s velice studenou vodou. Růžím a chryzantémám poskytnete tu nejlepší péči, pokud do vázy nasypete aspirin. Astry a tulipány ocení cukr, gardénie naopak sůl.

Ve čtrnáctém lunárním dnu můžete s úspěchem dělat jakékoliv domácí práce včetně velkého praní a úklidu. Den je příznivý i pro velké opravy v domácnosti.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz