17. lunární den

Home  /  17. lunární den

17. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 17. lunární den

17. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Využijte pozitivních relaxačních energií!

yoga-1565047_640_11-9-2016Sedmnáctý lunární den obvykle probíhá velmi dobře a přináší neočekávané události. Skvěle se hodí, plánujete-li večírek nebo oslavu. Je dnem zajímavých příhod. Dnešek je jedním z nejradostnějších dnů celého lunárního cyklu. Ale můžete se dostat i do velmi nepříjemných situací. Nastává čas seznamování, přátelských shledání, úsměvů a nezapomenutelných schůzek. Pozor si dávejte v případě, že tento den připadá na sobotu, může v sobě totiž držet jakýsi neúspěch. Nemoci bývají obtížné a často těžko léčitelné. Luna má tu moc, že v tomto období velmi zesiluje účinek léků, alkoholu, ale i různých jedů. Organismus je velmi citlivý.

Příznivá je spíše první polovina dne. Umožňuje velice efektivně využít vaši vnitřní energii. Každé tvůrčí činnosti se daří, zlepšují se manželské vztahy, sexuální energie je na vzestupu. Intuice v té době pracuje bezchybně a dochází k objevům. Velice se daří umělcům a kreativním lidem, protože dnes přichází inspirace takřka sama. Druhá polovina dne je již méně příznivá. Mohou nastat komplikace při realizaci plánů a uskutečňování záměrů. Energie tohoto dne je natolik uvolněná, že pracovním příležitostem prostě nepřeje. Důležité projekty se dnes nezdaří. Pokud to jen trochu jde, vyhněte se dnes práci a raději buďte se svými přáteli. Již předem si naplánujte čas tak, aby tento den byl co nejvíce uvolněný. Jestliže si dnes dobře odpočinete, budete dlouho svěží.

17. lunární den ve zkratce

Smysl dne Jen s láskou a dobrou náladou zvítězíte nad vším.
Termíny v roce 2018 3.1., 2.2., 3.3., 2.4., 31.5., 30.6., 29.7., 28.8., 26.9., 27.9., 26.10., 24.11., 24.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte ametyst, havraní oko, zirkon a jestřábí oko. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních symbolizuje tento den vinný hrozen, poplach a zvon. Ve východní tradici je zasvěcen Shakti (ztělesnění ženské energie). V magii je tento den zasvěcen Dionýzovým mystériím (bakchanálií). Ve starověkém Řecku se bakchantkami nazývaly tanečnicekněžky lásky.

Zvoneček jako symbolem vám do duše přinese radost, štěstí a lásku. Zvon a poplach jsou symboly svobody, proto byste tento den měli strávit užíváním si milé společnosti, vychutnávat si dobré jídlo a pití a smát se.

 

Dnes naberte sílu na zbytek měsíce!

fotolia_98630210_xs_prani_19-7-2016Dovolte si trochu upustit páru. Je období nabírání sil k jejich pozdějšímu aktivnímu vydávání. Nevyčerpaná energie vás totiž začne úplně trhat na kusy a začne být zcela neovladatelná. Můžete zcela přestat krotit svůj hněv, byť nechtěně. Při upouštění páry máte ale na výběr. Nechte své emoce volně proudit, nebo je ovládněte. Není dobré své emoce zase ukrývat. Řekněte si: „Jsem svobodný člověk a dobrovolně se rozhoduji, že je nutné dát své emoce najevo.“ Jestli si pokaždé připomenete, že máte možnost volby, naučíte se plně ovládat.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

eating-796489_640Nejezte maso. Pokud na něj máte vážně neodolatelnou chuť, poté si ho dopřejte jen v malém množství. Nahraďte ho zeleninou a ořechy. Zcela zapomeňte na alkohol. V zásadě je tento den skutečně gurmánský. Je dobré si připravit něco nevšedního, avšak opravdu chutného. Nastává vhodný čas pro experimenty. Hroznové víno a exotické ovoce je ke konzumaci vřele doporučeno.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • meditujme tancem, radostí, Dao a Tantra praktikami

 yoga-628111_640Velice vám dnes prospěje smích! Jakmile po ránu otevřete oči, začněte se smát. Nejdříve to může být velice obtížné, protože se vám vůbec nebude chtít. Bude to nepřirozené, ale uvidíte, že když se budete snažit, nakonec to půjde samo. Skrze smích do vás prostoupí radost, která vás bude provázet celý den. Svoji radost předejte i ostatním, podělte se o to, sdílejte to příjemné s ostatními. Po práci, nebo klidně i v práci, si zatančete. Udělejte něco bláznivého, odvažte se, vraťte se do dětských let, kdy vám bylo zcela jedno, co děláte a jak u toho vypadáte. Točte se v bláznivých tanečních kreacích před televizí, zpívejte si, mějte radost. Nechte blažený pocit radosti prostoupit celým tělem. Máte-li pocit, že vám bude lépe, když budete tančit ve dvou, klidně. Čím více lidí, tím větší zábava vás čeká.

Odblokujte podélnou čakru k nalezení smyslu života

Během 17. lunárního dne je aktivní Hara čakra. Hara linie půlí naše tělo ve dví a udržuje náš smysl života v daném okamžiku. Jasné pochopení tohoto smyslu vede k produktivitě, naplnění a vyrovnanosti. Energetické bloky na této čakře nám znemožňují v dosažení našeho smyslu života.

 

Sny prozradí stav vaší sexuální harmonie

fotolia_115868261_xs_par_18-9-201617. lunární den je spojen s ženskou energií. Sny tohoto dne jsou pravdivé. Odráží, jak harmonicky budete prožívat svoji sexuální energii. Mohou také ukázat, jak moc ji potlačujete. Samozřejmě je nejdůležitější nejdříve pochopit, co to znamená. Že to není jen o vášnivé sexuální touze, ale také o tom, zda se navzájem správně s partnerem chápete. Zda vzájemně víte, co ten druhý chce. Tedy, jedná se zejména o komunikaci. Takže, nejdříve určete své vnitřní napětí a poté hledejte způsob, jak tuto sexuální energii co nejlépe uvolnit. Zdají-li se vám příjemné sny, znamená to, že jste v sexuální oblasti velmi kreativní a máte naprosto v pořádku vztahy s opačným pohlavím. Pokud vaše sny nejsou příjemné, budete muset věnovat více své pozornosti své kreativitě a nápaditosti a vylepšit vztahy s opačným pohlavím.

 

Vypusťte z mysli vše, co nemůžete změnit

V 17. lunárním dnu jsou zranitelné ledviny, kříž, kůže, nervová soustava a oči. Zhoršení starých chorob je příznakem, že vaše mysl je plná nečistých myšlenek. Měli byste dnes méně spát. Doporučujeme půst, vodoléčbu a další druhy terapie. Nedoporučujeme operaci ani akupunkturu.

 

Vyhněte se jakýmkoli sporům

soap-bubbles-1192339_640_15-10-2016Neužívejte žádné léky, ani žádný alkohol. Vyhněte se drogám. Vyvarujte se vyvolávání konfliktů, obtíží, argumentů, hněvu, bojů. Bavte se s mírou, nikoliv tak, aby vás následující den museli křísit. Neslibujte a nevyužívejte nedobře promyšlených nabídek. Nevytvářejte dluhy. Při sexu myslete na ochranu, jinak hrozí vážné zdravotní komplikace. Dnes se vyhněte soudním tahanicím, ty by vám jen uškodily. Spor byste nevyhráli. Studenti, klidně se můžete pokusit učit, ale zkoušky raději odložte. Komunikace s úřady by vám mohla dnes zničit poslední zbytky nervů.

 

Odvažte se k vnitřní svobodě!

Den přeje lásce a vztahům jak přátelským, tak mileneckým a manželským. Stejně tak přeje kontaktům, oslavám, večírkům, veselí a radosti. Proto se odvažte a dnes si to užijte. Je dobré začít s novými věcmi. Vdávejte se, žeňte se. Den tomu přeje. Dnes v sobě pěstujte vnitřní svobodu, radost, smích. Zacvičte si jógu, nebo si nějak jinak zasportujte. Chystáte-li se sdělit nebo vyhlásit něco důležitého, jen do toho! Pokud hodláte podnikat, tak jen s drobnými věcmi. S finančními záležitostmi to půjde lehce. Můžete obchodovat s nemovitostmi, čas vám přeje. Tvořte. Pro dnešek je komunikace tím pravým, smějte se, bavte se. Pokud máte s kým a kam, tak cestujte. Odpočinete si. Čtěte poezii. Kochejte se a utopte se v lásce. Bude vám dobře!

SVATBA? Nejlépe o 17. lunárním dni!

wedding-1787954_640Nastal nejvhodnější čas na uspořádání svatby. Ano, tento den je nejpříznivějším lunárním dnem na pořádání svatby vůbec. Existuje rčení, že slavit svatbu v tento den znamená, že svazek bude dlouhodobý a že láska v něm nikdy nevyhasne. Ve skutečnosti není síla lásky závislá na dnu, v němž se svatba koná, ale jen na samotných partnerech. Jste-li k sobě upřímní a chováte-li k sobě důvěru, silné a prověřené city, nemůže je nikdo a nic zničit. V takovém svazku totiž působí i karmické zákony. Energie tohoto dne tvoří veselé a bezpečné období, jako stvořené pro příjemné a radostné události. Báječně se do tohoto konceptu hodí aktivní odpočinek ve dvou nebo v kruhu přátel. Dnešní den je ale také skvělý pro romantické schůzky.

 

Otcové stravte den se svými dětmi!

family-457235_640Vstoupí-li Luna do znamení Štíra, je zvlášť přínosný vliv mužů a jejich energie na děti. Tento den se proto právem považuje za Den otců. Je přímo vhodné, aby otcové strávili se svými dětmi alespoň část dne. Mají-li něco na srdci, nastává nejlepší čas k tomu, aby si promluvili se svými dcerami. Mužská energie dnes pomáhá rozvíjení realistických představ o životě, okolním světě a pozitivním pohledu na život.

 

Dnes počnete čistou duši

Samo početí dítěte se v tento den stává nesmírně radostnou zábavou. Dítě počaté dnes bude jasné a bude mít čistý charakter. Lidé ho snadno pochopí. Jen je třeba dávat pozor, aby se nestalo alkoholikem nebo gamblerem.

 

Narodí se představitel lásky

baby-743246_640Lidé, kteří se narodí v 17. lunární den, nemohou žít bez manželského partnera nebo stálého objektu zbožňování. Tito lidé jsou velmi emocionální. City jsou pro ně na prvním místě. Láska a manželství pro ně znamená velmi mnoho. Snaží se najít svoji druhou polovičku a občas v tom vidí dokonce smysl celého života. Ti, kteří se narodí v tento čas, milují svobodu. Trpí, když jsou omezovaní. Malá sebedůvěra je pro ně nebezpečná. Pokud se podceňují, hrozí jim deprese. Pokud sami na sebe budou hledět realisticky, naleznou využití pro množství svých talentů a kvalit a stanou se z nich úspěšní a šťastní lidé. Sport pro ně není příliš ideální, ale pokud po nějakém pohybu touží, neměl by být fyzicky příliš náročný. V jídle se nijak omezovat nemusí, za to by měli zcela zapomenout na alkohol. Dítě narozené v tento lunární den bude šťastné a celý život bude prosperovat.

 

Budete sršet nápady

Již máte dostatek poznatků a zkušeností, abyste je mohli uplatnit. Možná kompletně změníte své plány, to je konec konců pro toto období i velmi typické. V tuto dobu také řádně přemýšlíte nad rozhodnutím, které jste udělali dříve. Zkuste si nad vším udržet nadhled.

sunset-1331088_640_7-9-2016Neplýtvejte zbytečně silami na to, abyste kolegům a kolegyním dokázali, že jste skutečně člověk na svém místě. Pracovní soupeření vám nepřinese vůbec žádný výsledek. Ve vztazích se objeví více důvěry, pochopení a možnost jednání. Je potřeba, aby se všichni cítili rovnocenní. Tak dosáhnete toho, co chcete. Jestliže potřebujete upustit své vnitřní napětí, bude lepší, když to uděláte výbuchem smíchu, než hádkou. V druhé polovině dne se mohou objevit problémy, které budou bránit k uskutečnění vašich plánů. Nelámejte si hlavu nad vážnými problémy. Důležité otázky odložte raději na později. Vážná jednání nejsou vhodná. Každé tvůrčí dílo ale postupuje výborně. Dnes je nejlepší den na vznik nových nápadů. Umělci pociťují velký příval nové inspirace.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

money-1604921_640První polovina dne je velmi příznivá a harmonická pro podnikání. Využijte svoji energii. Je možné, že dojdete k osvícení a dostanete zcela nové nápady.

 

Doporučeno: – komunikovat se svými kolegy, zaměstnanci
– vynaložit úsilí pro tvorbu
– představit prezentaci, nápad, reklamní kampaň
– představit nové projekty nadřízeným
– pracovat v týmu
– provádět finanční operace
– zapomenout na potíže
Nedoporučeno: – řešit důležité problémy
– pokračovat ve velkém jednání
– dělat důležitá rozhodnutí
– představovat své plány a návrhy v druhé polovině dne

 

Na nůžky i úklid raději zapomeňte!

blue-eyes-237438_640V žádném případě si nestříhejte vlasy. S jejich zkrácením by se mohlo stát, že na sebe přivoláte nemoc, nebo si způsobíte v brzké budoucnosti nějaký úraz.

Sedmnáctý lunární den není absolutně vhodný na práci v domácnosti. Je to v podstatě sváteční den, do kterého nepatří ani praní ani uklízení. Proto dnes na jakýkoliv úklid zapomeňte, dejte si nohy nahoru a společně s rodinou odpočívejte, nebo se jděte někam podívat.

TIP: Doporučené éterické oleje

fialka, iris, lemongrass, grep, vanilka, geránium, citron a ylang-ylang

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz