4. lunární den

Home  /  4. lunární den

4. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 4. lunární den

4. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Věnujte se samotě a modlitbám

fotolia_98630210_xs_prani_19-7-2016Čtvrtý lunární den je vhodný pro nové začátky. Zejména, pokud potřebujete najít někoho, koho jste kdysi ztratili nebo pro nalezení ztraceného předmětu. Den je vhodný pro jakoukoliv manipulaci s vodou. Den je tragický pro ty, kteří se ocitnou pod špatným vlivem svého okolí. V takovém případě mohou být následky fatální. Onemocnění bude vážné, pokud se o něj člověk nezačne zajímat od samého začátku. Je vhodné tento čas strávit o samotě. Vše si pořádně rozmyslete. Negativa a pozitiva jsou velmi vyvážená. Čtvrtý lunární den není vhodný pro výběr řezaných květin či stromků. Naopak je vhodné se jít projít do lesa a plést. Musíte-li s někým jednat, spoléhejte na svoji intuici, zůstaňte citliví a koncentrovaní. Tento den velmi přeje psychologům a kreativním lidem. Mocné jsou modlitby.

4. lunární den ve zkratce

Smysl dne Obrátit se k sobě samému, meditovat, uspořádat si myšlenky „kdo jsme“.
Termíny v roce 2018 20.1., 19.2., 21.3., 19.4., 18.5., 16.7., 14.8., 13.9., 12.10., 11.11., 11.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte sardonyx, amazonský kámen a zelený nefrit. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne Strom poznání – volba mezi dobrem a zlem, Óm

Strom poznání není symbolem tohoto dne náhodou. Dnes se dozvíte mnoho novinek, získáte spoustu nových informací a nečekaných poznatků. Jestliže se trápíte pro nějakou situaci, ve čtvrtém lunárním dnu máte možnost porozumět její podstatě. Snažte se zejména o pochopení a poznání sami sebe.

 

Dnu vládne autorita

Nebuďte zaskočení chladnějším jednáním a kritikou. Lidé mají dnes větší sklony k pesimismu. I když budete mít pocit, že vám nikdo nerozumí, vaše práce nejspíše bude oceněna zvýšením platu. Pokud přesně víte, co chcete, je to váš den. Je vhodná doba, abyste přestali kouřit, nebo abyste zahájili dietu. Láska, která vznikne dnes, vydrží navždy.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

salad-1477486_640Čtvrtý lunární den je vhodný ke konzumaci zeleniny. Udělejte si zeleninové ragú, salát, vařenou zeleninu. To vše vám dnes přinese vitamíny. Nevynechte ani bylinkové čaje. Heřmánek a máta pro vás dnes bude to pravé ořechové. Upečte si vlastní chléb, je to symbol dobra, který sjednocuje lidi. Dejte si pozor při zadělávání těsta, abyste měli čistou mysl. Upečte si pudinkový koláč. Nesmíte hladovět, ale omezte stravu živočišného původu. Pro narozené ve čtvrtý lunární den není vhodný alkohol.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • den je příznivý pro vnímání přírody a jejích zvuků

Uvolněte se pomocí zpěvu. Tím nemáme na mysli vyřvávat slova do mikrofonu, ale opravdu zpívat tak, abyste se duševně uvolnili. Uvolní se jak fyzické, astrální, tak psychické tělo.

Procházka udělá dobře nejen vašemu tělu, ale i duši. Vnímejte to, co se děje kolem vás, vnímejte zpěv ptáků, šum stromů, bzukot včel, much. Zaměřte se na krásu přírody, ať již hledíte do dáli na krajinu nebo se díváte na nádherně barevné růže. Užívejte si pohled na oblohu. Cítíte-li potřebu si vše víc uvědomovat, klidně si sáhněte do trávy nebo přivoňte ke květině. Dýchejte zhluboka a oči mějte otevřené. Večer si zasedněte k táboráku. Užívejte si pohled do ohně. Posaďte se do pozice lotosového květu, zavřete oči a vydejte ze sebe zvuk „óm“. Uvidíte, kolik energie v sobě pocítíte.

 

Dnes vás sny varují!

Zdá-li se vám v předvečer čtvrtého lunárního dne o šití, spletených nitkách nebo zkroucených vlasech, měli byste odložit své plány, protože vás zaručeně čeká neúspěch. Sny čtvrtého lunárního dne se mají tendenci stávat skutečnými a to zejména ty barevné. Pokud se ve snech objeví vaši rodiče nebo jiní předci, měli byste zauvažovat nad tím, co jste od nich zdědili a začít to řešit. Nacházíte-li se ve snu v ohrožení nebo se alespoň tak cítíte, buďte obzvláště opatrní. Obrazy ve vašich snech v tento den budou specifikovat váš vnitřní svět.

 

Uvolněte schopnosti páté čakry

chakra-1063278_640_23-8-2016V třetí lunární den se aktivuje čakra Viššudha, kterou máme v krku. Jejím úkolem je očišťovat tělo od jedovatých látek. Mluvíme-li o těle, nemyslíme jen naši tělesnou schránku, ale také mysl. Schopnosti, které nám Viššudha dává, jsou zejména jasný hlas, dar řeči, zpěvu a vyváženého myšlení, citu. Pokud je čakra blokována, můžeme pociťovat strach, omezení, nesvobodu, problémy se štítnou žlázou, potíže při polykání, zábrany při mluvení, nervozitu, či trému.

 

Procvičte hlasivky a nemrhejte energií

soul-746560_640_8-2016Dnešek je vhodný na trénování hlasivek, zvláště zpěvem chrámových a posvátných písní. Všichni by si měli chránit svůj zrak před prudkým světlem. Pozor na alergické reakce. Šetřete své síly a nemrhejte energií. Dnes je v ohrožení hrtan a krční obratle. Vyhněte se fyzickému, i emocionálnímu vyčerpání. Plastické operace podstoupené v tento den nepřinesou žádné pozitivní výsledky. Úspěšné bude léčení prasklin a zánětů na kůži dolních končetin. Rozhodně se nesmí operovat křečové žíly, tromboflebitidu, nebo cokoliv v oblasti holení a kotníků! Naopak vhodný den je na stomatologické operace, odstraňování novotvarů, pedikúru, manikúru a permanentní make-up.

 

Vyhněte se nebezpečí!

Nepouštějte se do akcí, které nejsou dobře promyšlené a dobře naplánované. Vyvarujte se všeho, co je nebezpečné. Nevyplatí se kácet stromy a trhat květiny. Žádné živé bytosti dnes neubližujte. Skupinové činnosti čtvrtý lunární den nepřeje, pracujte raději sami. Také nekupujte nový dům a nestěhujte se. Promluvu s nadřízeným odložte na jindy. Mohli byste se se zlou potázat, stejně tak jako v případě změny práce.

 

Užijte si dnes soukromí a rodinu

family-457235_640Dnes dobře promýšlejte veškeré své kroky, než nějaké uděláte. Nejlepší bude, strávíte-li tento den péčí o rodinu a domov. Buďte chvilku o samotě a vzpomeňte si na své předky, kteří již nejsou s vámi. Vydejte se třeba do lesa, nebo uklízejte, ale také relaxujte. Mějte se na pozoru před provokací. Pokud rádi zahradničíte nebo máte rádi rostlinky, zasaďte dnes nějakou. Máte-li v plánu uspořádat seminář či kurz, dnes je velmi příznivý den. Cestujte, na cestách se vám bude dařit.

Nastala nejvhodnější doba pro řešení problémů v domácnosti. Nedoporučujeme ale mýt podlahy. Ideální den je naopak pro práci se dřevem. Je jedno, jestli hodláte řezat, štípat, či hoblovat. V těchto činnostech se vám bude dařit. Zda pro vaši rodinu bude tento den pasivní nebo spíše aktivní, záleží na vašem stylu života a rodinných tradicích. Nehromaďte v sobě emoce a nikomu nepřejte nic zlého. Vše se dnes totiž má tendenci obrátit se proti vám!

 

Žádná sláva romantice

Čtvrtý lunární den nepřeje romantickým schůzkám, zejména pokud v ně vkládáte velké naděje. Lidé jsou dnes apatičtí, neprojevují příliš svoji energii a životní aktivitu, mohou být nepozorní jeden k druhému a říci druhým něco urážlivého. Svatbu raději přeložte na jiný den.

 

Ideální čas pro početí!

Dnešek je zcela vhodný a dá se říci, že naprosto ideální k početí dítěte. Dítě dnes počaté nikdy nebude líné.

 

Dnešní záhadné miminko

baby-743246_640Lidé, kteří se narodí v dnešním lunárním dni, jsou nositeli jakéhosi zvláštního kosmického tajemství. Je žádoucí, aby každý toto tajemství v sobě objevil sám. Mohou se stát neskutečnými sobci nebo dokonce kriminálníky. Ego jim rozhodně nechybí. Rodiče tohoto dítěte budou muset vynaložit velké úsilí a energii, aby se jejich potomek nasměroval na tu správnou cestu. Život dítěte narozeného ve čtvrtý lunární den bude mít záhadnou povahu a bude o něm kolovat jistě mnoho zvěstí. Skoro nikdo tyto lidi nechápe, ani oni se v sobě často nevyznají. Je ale nezbytné, aby se pochopili, jinak se z nich stanou labilní a egoističtí introverti. Tyto děti často upadají do melancholie a mírné apatie. To je ale velmi nebezpečné, protože hrozí, že se uzavřou sami do sebe. Mají velký sklon vše skrývat a nesvěřovat se.

Lidé narození v tento den jsou velmi moudří. Vědí mnoho o procesech vesmíru. Láká je luštit záhady a rozplétat intriky.

 

Dokončete pracovní úkoly

office-620822_640Nezačínejte s novými projekty, ale pokračujte v těch započatých. Chyby se dají napravit, ještě není vše ztraceno. Máte ale poslední příležitost. Finanční záležitosti trochu váznou. Stěží můžete počítat s tím, co jste považovali za jisté. Prokážete-li odvahu a mužnost, získáte úctu, obdiv a nezávislost. Není špatné vyvinout iniciativu. Den přeje instalaci výstražné signalizace do kanceláře i do domácnosti.

 

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – pokračovat v tom, co jste začali
– analyzovat finanční záležitosti
– zajistit slabá místa
– sbírat, vybírat a zpracovávat nové informace
– zlepšit výrobní metody
– provádět obchodní operace v první polovině dne
Nedoporučeno: – zahájit nové podnikání
– provádět obchodní operace v druhé polovině dne
– čekat na finanční příjmy
– provokovat, hádat se

 

Jak o sebe pečovat?

Čtvrtý lunární den je příznivý pro péči o pleť. Výživné pleťové masky se rozhodně neminou účinkem. Na její ošetření používejte kvalitní přírodní kosmetiku nebo tu, kterou si vlastnoručně vyrobíte doma. Stejně tak, jako ve třetí lunární den, i dnes platí, že pokud si ostříháte a zapilujete nehty, bude se jim obzvlášť dařit. Budou pevné a lesklé. Stále ještě nestříhejte ani nezastřihujte své vlasy. Jejich zkrácení v tento den může způsobit, že ztratíte někoho, koho milujete, nebo onemocníte.

woman-801711_640Pokud se Luna nachází ve znamení Panny, je potřeba prostředky na péči o pleť rozdělit. Ráno použijte kosmetické mléko a vyživující krémy, ve dne speciální gely a denní krémy, večer potom různé pleťové masky, tonika a pleťové vody. Nejlépe na pleť bude působit prostředek, který obsahuje extrakt z léčivých bylin. Zvolte kozlík lékařský, devětsil, petržel, kmín, saturejku, levanduli a heřmánek.

Lidem narozeným ve znamení Vodnáře nedoporučujeme opalovat se v tento den ani na slunci ani v soláriu. U Pann hrozí alergické reakce z kosmetických přípravků a parfémů. Pro péči o obličej jsou v těchto dnech ideální pouze tekuté krémy. Například med, propolis, heřmánek, hřebíček, mátu a pelyněk. Na Berany, Býky a Střelce blahodárně působí pleťové masky stahující póry a s omlazovacím účinkem.

TIP: Krém pro změkčení pleti

Změkčující krém sytí pleť, vyhlazuje vrásky, odstraňuje skvrny a léčí drobná poranění.
Budete potřebovat: čajovou lžičku olivového oleje, lžičku tekutého medu, šťávu z půlky citronu.
Smíchejte olivový olej s medem v čisté nádobce s víčkem. Přidejte citronovou šťávu a vše dobře promíchejte. Dobře uzavřete. Uložte kúru do ledničky. Než si krém otevřete ke spotřebování, opět s ním zatřeste. Následně kruhovými pohyby nanášejte na obličej, dekolt, dlaně a ruce. Po patnácti minutách namočte bavlněný hadřík do příjemně teplé vody a kruhovými pohyby stírejte krém směrem nahoru.

TIP: Doporučené éterické oleje

máta, mateřídouška, citron, grep, mandarinka, lemongrass, verbena, cedr, myrtha, bazalka, borovice

 

Cvičení pro ústní svaly

hair-hairstyle-1450050_640Čtvrtý lunární den je vhodný k protažení ústních svalů. Uvolněte se a následně stáhněte dolů spodní ret, až se obnaží spodní řada zubů. Současně se snažte ústa vrátit zpět do původní pozice a zavřít je.

Abyste protáhli koutky svých úst, položte palec levé ruky na vnitřní stranu pravého ústního koutku. Třemi prsty držte koutek tak, abyste cítili tlak palce zevnitř úst. Začněte stahovat tvář doprostřed obličeje a současně se snažte obličejovými svaly pohybu bránit. Stahujte tvář směrem k uchu. Zopakujte toto cvičení stejně tak na druhou stranu.

Obecné pravidlo zní: cvičte co nejsilněji a držte zhruba 8-10 vteřin v napětí. Přitom dýchejte, potom povolte.

 

Konec chaosu!

Ke čtvrtému lunárnímu dnu stále platí to, co platilo pro třetí lunární den. Tedy, uspořádejte si doma i v práci vše, v čem máte nepořádek. Ať jsou to rodinné fotografie, nebo prádlo v zásuvkách, či hromada nevyřízených dokumentů na stole. Ošetřete koženou obuv. Dnes opravené věci již nebudete muset opravovat nikdy více. Postavené a vyrobené předměty budou mít dlouhou životnost. Potraviny pořizujte jen k rychlé konzumaci.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz