18. lunární den

Home  /  18. lunární den

18. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 18. lunární den

18. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Dnes pochopíte, proč se vám daří či nedaří

Held by darknessNastává den milostných schůzek a také milostných podvodů. Dnes je všechno možné. Se stejnou pravděpodobností zažijete podlost a sobectví, jako lásku a dobrotu. Zapomeňte na alkohol, hrozí, že se opijete a stane se nějaké neštěstí. Buď vám, nebo ho způsobíte někomu jinému. Z celkového pohledu se nejedná o příliš pozitivní den. Je vyžadována velká zdrženlivost a obezřetnost. Onemocnění bývají dlouhodobá. Nezapomeňte naslouchat tomu, co o vás říkají lidé ve vašem okolí. Všechno dobré, co o sobě dnes uslyšíte, je pravda. Vše nepříznivé je důvodem pro to, abyste se nad sebou zamysleli. Dnešní den vám umožňuje vidět či slyšet své hříchy, pochopit je a pochopit také tedy to, proč nedosahujete úspěchů. Mějte na mysli, že události tohoto dne představují symboly vašich činů a myšlenek. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale je to upozornění a varování.

Nepříznivá je zejména první polovina dne. Jedná se o čas konfliktů, hádek, špatné nálady, neočekávaných situací a dalších nepříjemností. Připravte se na možné následky jako potíže v osobním i pracovním životě, nedostatečné sebevědomí, konflikty s přáteli, rodinou, přítelem, milencem, partnerem, nebo kolegy. Kožní problémy a otvírání starých ran značí, že porušujete nějaký zákon týkající se vesmíru. Ve druhé polovině dne už můžete volněji vydechnout, pokusit se zhodnotit okolnosti, najít kompromisy a východiska ze všech nepříjemných situací. Stane-li se něco, co vyžaduje váš zásah, tak zakročte, ale jinak se držte spíše stranou.

18. lunární den ve zkratce

Smysl dne Nastavujete si zrcadlo, váš zevnějšek ukazuje váš vnitřní svět.
Termíny v roce 2018 4.1., 3.2., 4.3., 3.4., 2.5., 3.5., 1.6., 30.7., 31.7., 29.8., 28.9., 27.10., 25.11., 25.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte bílý achát, opál, ametyst a spinel. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás. A nezapomeňte si dnes navléct snubní prsten!
Symboly dne V ezoterických učeních jako symboly najdeme opici a zrcadlo, ve východní tradici to potom je led a pavián, v magii je tento den zasvěcen Aspidovi (vampýr).

V zrcadle se odráží náš vlastní obraz. O osmnáctém lunárním dni platí, že se ukazuje naše vlastní vnitřní zrcadlo, jak vidíme a vnímáme svět okolo sebe. Tento den odráží váš vnitřní charakter. Je proto užitečné se zahledět do sebe a najít to, co vás již delší dobu trápí. Změna pohledu na svět změní i vás.

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

glass-845853_640Nastává ideální den pro půst a očistu střev. Nejezte maso nebo si ho dopřejte jen velmi málo. Spíše si dejte něco zeleninového, třeba salát, a nezapomeňte také na ořechy. Dnes nepijte alkoholické nápoje. Sklenka červeného vína je však povolena. Pokud si budete něco smažit, tak jen na rostlinném oleji.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • meditace divadlem, zrcadlem

Celý svět je jedním velkým jevištěm a my všichni jsme jen herci. Záleží jen na nás, jak dobře svoji roli v tomto životě odehrajeme. Nezapomeňte ale také na to, že i jeviště má vchod a východ. Každý z nás hraje za život více než jednu roli. Tato citace od Shakespeara je nejlepším způsobem vyjádření meditace k osmnáctému lunárnímu dnu. Buďte pozorní k lidem, k tomu, jak se chovají a jak si o vás povídají, protože právě oni budou v dnešní den vaším nejlepším zrcadlem. Ve večerních hodinách zůstaňte sami a analyzujte to, co jste za celý den zažili, jak se lidé chovali. Zaměřte se na to, co jste říkali, co jste utrousili za poznámky, co jste dělali. Udělejte si klidně poznámky o tom, co vám přišlo již jaksi příliš a negativní. Až budete s tímto hotoví, začněte s meditací.

peaceful-442070_640Představte si nějaké krásné ráno. Záleží na vás, zda si vizualizujete podzimní ráno, nebo letní, či jarní. V každém případě by vám mělo být příjemně, takže si zvolte dobu, kterou máte nejraději. Zvolíte-li jaro, představte si, jak se hřejivé slunce pomalu posouvá po obloze. Čím výše je, tím více hřeje a rozevírá svým teplem tak hlavičky šafránů, které se pomalu houpou v jarním vánku a jejichž vůně je omamná. Jakmile se sluneční paprsky dotknou vaší kůže, začnou tělem prostupovat dál a šířit se všude, do každého kouta vašeho těla. Nyní sami sebe krmte slunečním svitem. Cítíte, jak vás naplňuje? Jste součástí slunce a nyní splýváte s tím, co vyzařuje. Buďte v tomto stavu tak dlouho, než si uvědomíte, že všechny subjekty jsou sloučeny do tohoto světla a jsou jeho součástí. Takto pokračujte u každého období, akorát si nezapomeňte vždy představit to, co je pro dané období typické.

Probouzí se druhá čakra

V 18. lunárním dni je aktivní Svádhišthána čakra. Ta se nachází na spodní části křížové kosti. Značí druhý stupeň vašeho vývoje. Je sídlem podvědomí, které obsahuje všechny zkušenosti a zážitky z vašeho současného života už od počátku vaší existence v bříšku matky. Múládhára čakra je skladištěm vašich karem, ale k jejich aktivizování dochází až ve Svádhišthána čakře. Záleží jen na vás, zda využijete svých vloh dobře, nebo ne. Probuzení této čakry přináší bystrost a rozvoj osobnosti. Nejdříve ale musíte své vědomí očistit od negativních myšlenek. Tato čakra má poměrně dost negativních vlastností, které musíte překonat. Patří mezi ně hněv, nenávist, krutost, žádostivost, pýcha, lenost, strach, pochyby, pomstychtivost, závist a chtivost. Pokud tuto čakru máte pod kontrolou, přinese vám jen samá pozitiva, ze kterých musíme rozhodně jmenovat radost, důvěru, naději, sebevědomí a sílu činu.

 

Sen prozradí stav vaší rovnováhy

e0d4f2ca-6acb-4d39-8515-dad9260712a2Sny 18. lunárního dne budou odrazem vás samotných. Zdá-li se vám, že jste příliš aktivní a plní života a ve skutečném životě jste unavení, otrávení a znechucení, musíte hledat rovnováhu. Měli byste se snažit být v některých situacích plní energie, prokazovat akci, v jiných naopak ubrat a být trpěliví. Pokud jste ve snu stejní, jako ve svém životě, poté je vše v pořádku. Nejste v rozporu sami se sebou, což je skvělé. V případě, že vás sen upozorní na nerovnováhu, vše si zapište. Ukáže se vám, kde je potřeba na sobě zapracovat. Tyto sny vám také mohou ukázat, co vám vlastně brání žít, v čem máte problém. Můžete skrze noční vidiny také obdržet důležitou radu, jak si poradit se svými problémy, ať jsou jakéhokoliv rázu. Dobrý sen vám v tomto lunárním dnu věští zisk.

 

Zachraňte své zdraví oddychem

Jsou ohrožené ledviny, bedra, kůže. Zhoršení starých chorob je příznakem toho, že nemáte čistou mysl. Oddechněte si a uvolněte se. Dnes méně spěte. Vhodné jsou pro vaše zdraví nejrůznější procedury, zvláště sauna. Masáž bude velmi užitečná. Je třeba chránit své zdraví všemi možnými způsoby, protože nemoci v tento mohou trvat dlouho, nebo se mohou stát chronickými. Pročistěte svá střeva a ledviny!

 

Nenechte se obelstít a zlenošit!

soul-746560_640_8-2016Energie tohoto dne by vás snadno mohla navést k lenošení. Pokuste se odolat! Den je plný lsti a pokušení. Dávejte si proto dobrý pozor. Zapomeňte na sobectví, marnotratnost, pýchu, špatné návyky a zvířecí pudy. Hrozí nebezpečí, že někoho budete napodobovat. Věřte, že to není dobrý nápad! Nezabývejte se nemovitostmi. Neprodávejte, nepronajímejte, ani nekupujte, protože den pro to není vhodný. Naopak stěhování má pro dnešní den zelenou. Zkoušky také raději odložte. Vyvarujte se touhám po vdávání a ženění, absolutně není příznivá doba. A požívat alkohol a kouřit dnes není nejlepší nápad.

 

Raději očistěte své myšlenky

Tento den věnujte práci s myšlenkami a vývoji objektivního pohledu na svět. Snažte se o to, abyste se také sami na sebe uměli dívat kriticky, ale ne zase příliš. Jen zdravě! Pokuste se zbavit svých negativních návyků a zlozvyků. Všimněte si svých nedostatků a pokuste se je změnit. Včetně zlepšení postavy. Dejte svému tělu jen to nejlepší – dnes je to očista. Vhodná proto je jakákoliv vodní procedura. Máte-li potřebu si nechat rozmasírovat ztuhlé svaly, vydejte se na masáž. Pozorujte rostliny a zvířata, zapomeňte na všechny problémy, slaďte se s přírodou.

 

Místo sexu vycestujte a tvořte

water-464953_640_29-7-2016Pro vědu, umění a tvořivost je velmi příznivá doba. Možná se vám podaří vytvořit nezapomenutelné dílo, nebo vymyslet něco zatraceně originálního. Při komunikaci kontrolujte své emoce. Mohlo by se snadno stát, že na někoho začnete být agresivní. Den přeje cestám, pokud cítíte potřebu někam odjet, jen do toho! Co se sexu týká, doporučujeme erotickou masáž, samotnému aktu se raději vyhněte. Astrologové totiž věří, že v tento den se během milování tělo odráží v zrcadle a na to čeká sexuální démon (u mužů Inkubus a u žen Succubus), který se poté vtělí do milenců a sexuálně je může až usoužit k smrti.

Opatrně na nové známosti

V dnešní den o sobě uslyšíte mnoho nového. Vyslechněte si to. Je potřeba, abyste věděli, jak vás vidí vaši blízcí. Všechno, co říkají, je pravda. Taková nálada nepřeje příliš setkávání, protože po takovém shledání můžete zůstat bez radosti a osamělí. Jsou-li vaše vztahy ve stavu zrodu, přemýšlejte. Důležité je, aby se každá společně prožitá hodina dokonale začlenila do plnosti vašeho života. Tento den je zvláštní tím, že všechno, co bylo uvedeno výše, platí jen pro plánovaná setkání. Náhodné známosti mohou být neočekávaně perspektivní.

 

Bezbrannost dnes rozohní vašeho partnera!

fotolia_115868261_xs_par_18-9-2016Postavení Luny ve znamení Blíženců má velký význam na neobvyklé situace a novoty ve vztahu. Právě tento den si nesmíte zapomenout navléct snubní prsten, kvůli harmonizaci energie dne. Snubní prsten je nejsilnějším magickým talismanem v manželství. Nejlepší je, pokud je stříbrný, jako za starých časů. Snubní prsten musí být vždy bez kamínku a bez vzorku. Na rozdíl od ostatních předmětů ztrácí velkou část své síly, pokud jsou v něm zasazeny drahé kameny. I pokud jste enormně silná žena, zkuste si v tento den nasadit masku bezbranné ženy. Váš protějšek vám tak splní všechna vaše přání a snadno se nechá přemluvit.  A pokud se Luna nachází ve znamení Berana, vaše ratolest nebude zrovna poslušná. Chcete-li tedy něco řešit, řešte jen to, kde budete se svým dítkem rovnocennými partnery. Zkuste třeba stolní hru.

 

Odložte plány na početí miminka

Dnes není vhodný den na početí dítěte. Jestliže by se přece jen zadařilo, děťátko počaté v 18. lunární den by mělo velké zdravotní potíže. Bude bohaté, milované, vynalézavé, pracovité a inteligentní, ale zdravíčko mu sloužit nebude. Je potřeba ho vychovávat tak, aby neuvažovalo samo o sobě jako o dokonalém, protože jinak se bude trápit pro samotu a jeho veškeré iluze se zhroutí jako domeček z karet.

 

Dnes se narodí talentovaný boháč

child-1111818_640Člověk dnes narozený má šanci dosáhnout velkého finančního zabezpečení svojí pílí a pracovitostí. Díky mnoha talentům je takový člověk schopen se prosadit prakticky v jakékoliv sféře. Největšího úspěchu ale může dosáhnout jako herec, zejména svědčí-li o tom i ostatní charakteristiky jeho osobního horoskopu.  Rodí se herci, komedianti a duchovní léčitelé. I pokud se člověk umělcem nestane, bude mít při každé práci umělecké sklony. Nejvíce mu bude škodit egoismus. Jinak jsou tito lidé velmi skromní a diskrétní. Jste-li narozeni v tento den, vyhledávejte pobyt u moře či u řeky. Provozujte vodní sporty. Cítíte-li v duši bolest, nikdy ji v sobě nehromaďte a nedržte. V den, kdy Luna ve znamení Lva ubývá, najdete laskavého posluchače. Mluvte o svých problémech a pocitech. Nepoddávejte se sobectví!

 

Vyhněte se těžké práci

money-660245_640Nedělejte závažné kroky. Rozhodujte pouze o jednoduchých finančních otázkách. V první polovině dne se možná neočekávaně objeví konflikty a různé nepříjemnosti. Může se objevit i vaše osobní nespokojenost. Všechno špatné, co se vám v tuto dobu přihodí, vzniká samo od sebe bez viditelných příčin. I tento den se dá něco dělat, ale snaha nepřinese žádný výsledek. Nebuďte na sebe nároční, přijde vhodnější doba na těžkou práci. Žádné dohody dnes neuzavřete, udělat kompromis je pro vás nadlidský úkol. V období Luny ve Vahách nedochází ke zvláštním ziskům, ani k velkým ztrátám. Doba však přeje slučování podniků. Nadcházející dny jsou ideální pro kolektivní práci. Nebude-li vaše okolí harmonické, nebude to zřejmě váš šálek kávy.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno:

– věnovat se klidné a detailní práci
– řešit jednoduché finanční záležitosti
– zrušit všechny důležité plány
– být pozorný/á k tomu, co vám vaši zaměstnanci říkají
– nehádat se a nedostat se do konfliktu
– být diplomatický/á
– být pozorný/á
– dělat svoji práci pečlivě
– zachovat klid mezi kolegy
– pracovat samostatně
– ukázat své nejlepší schopnosti

Nedoporučeno:

– dělat práci unáhleně
– vyjednávat
– být pod vlivem
– jít proti proudu
– být příliš aktivní

 

Na nůžky dnes zapomeňte!

girl-139353_640Nestříhejte si vlasy, ani nezastřihávejte konečky. Hrozí vám ztráta majetku a krádeže. Tibetská tradice věří, že pokud někde ucítíte zápach z hořících vlasů, nebo pokud je sami budete pálit, přinese vám to akorát potíže s vaším zdravím.

TIP: Magické výživné masky

V období, kdy se Luna nachází ve znamení Střelce, mohou do kosmetických masek ženy zužitkovat veškeré přírodní výživné komponenty – majonézu, olivový a broskvový olej, vaječné žloutky. Rovněž se hodí tonizující aromatické komponenty jako je jedlový olej, šalvěj a levandule. V tyto dny dodáte zvlášť magickou energii extraktu vyrobenému z bylin, jež jsou v harmonii se znamením Střelce – tedy extraktu vyrobenému z třezalky, podbělu obecného, řebříčku a šalvěje. Těm z vás, kteří jste se narodili ve znamení Raka a Ryb, lze doporučit, abyste se vyhýbali povzbuzujícím cvičením, masážím, návštěvám sauny a napařování obličeje. Ženy narozené ve znamení Blíženců, Panny a Ryb, by měly očistit svoji pleť a dát jí vyživující masku.

TIP: Kosmetika podle znamení

yin yang signTento den je velmi charakteristický zvýšeným sklonem ke všemu zvláštnímu a neobvyklému, kupříkladu k neobyčejnému líčení, vzrušujícím vůním, nebo kosmetickým přístrojům nové generace.  Ženám, které se narodily ve znamení Lva, prospěje gymnastika pro procvičení šíje. Ženy ve znamení Vodnáře zase mohou používat ostré kořeněné přísady a to jak v jídle, tak v kosmetice. Kašička z čerstvé rozetřené cibule pomáhá při varikózním rozšíření žil. Ženy ve znamení Berana by neměly používat dekorativní kosmetiku ani léky na snížení hmotnosti. Ženy ve znamení Raka by se měly vyhýbat používání tonizujících prostředků, jež obsahují alkohol, neboť v tomto období snadno dochází k podráždění pokožky. Ženy ve znamení Vodnáře a Berana by si měly chránit zrak před ostrými slunečními paprsky.

TIP: Doporučené éterické oleje

pomeranč, hořký pomeranč, oregano, skořice, neroli, santalové dřevo, máta

 

Pusťte se s radostí do úklidu

V osmnáctém lunárním dnu se můžete zabývat jakoukoliv domácí prací, i tou, která je více fyzicky náročná. Dnes můžete prát, žehlit, mýt podlahu, utírat prach, mýt okna, zkrátka dělat cokoliv, co potřebujete.

 

Zacvičte si proti vráskám

girl-454564_640Vyhlazování vodorovných vrásek na čele

Uchopte svoji hlavu tak, aby ukazováčky ležely na čele. Posuňte kůži na čele směrem ke středu. Zvedněte obočí a počítejte do šesti. Procvičíte tak svaly čela a zátylku.

Cvičení pro obočí

Pojďme pracovat se svaly nad obočím! Polštářky prostředníčků položte do středu obočí. Táhněte obočí nahoru a současně se zamračte. Počítejte do šesti. Ve druhé části udělejte vše naopak. Prsty táhněte obočí dolů. Svalové napětí směřuje nahoru.

Cvičení pro tváře

Nafoukněte své tváře a vypouštějte nárazově vzduch skrz sevřené rty. Opakujte desetkrát. Znovu nafoukněte tváře a vypouštějte vzduch jedním a pak druhým koutkem úst. Opakujte desetkrát.

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz