23. lunární den

Home  /  23. lunární den

23. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 23. lunární den

23. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Připravte si bez energie relaxační den!

peaceful-442070_640Po jednom z nejlepších dnů nastává jeden z nejhorších. 23. lunární den je součástí poslední lunární fáze, tedy čtvrté. Se slábnoucím měsícem nám pomalu ubývají i naše síly. Objevuje se pasivita, ztráta energie, přichází únava, apatie a nechuť cokoliv podnikat. Dokonce i jindy příjemné činnosti, v kterých si libujete, vám nyní mohou připadat jako utrpení. Nezahajujte nic nového, zvláště to, co se týká práce. Nesnažte se povýšit, ani nechtějte zvýšit plat. Nepochodili byste. Zapomeňte i na prověřování pevnosti a kvality vašeho vztahu. Ani to byste dělat neměli. Pokud se pohádáte, což hrozí, spory budou trvat dlouho. S některými lidmi se pak možná ani neusmíříte. Spory, kvůli kterým se lidé zcela rozcházejí, mají původ právě v tomto období. Zdraví je oslabeno tím, jak slábne měsíční svit. Je možné, že vám bude vše padat z rukou.

Může se stát, že se vám bude chtít stále spát, že vás bude únava těžce zmáhat, nebo naopak budete nespaví. Připravte se, že v noci se ve vás může probudit hladový vlk prahnoucí po pořádné flákotě, přes den naopak budete jíst zdravě a střídmě, nebo nebudete mít hlad vůbec. Nejen žaludek, ale i vaše nálada bude procházet prudkými změnami. To může způsobit pocity úzkosti, stresu a deprese. Pokuste se proto, co možná nejvíce snížit fyzické i psychické napětí. Vyhněte se ruchu velkoměsta a zkuste spíš svůj čas strávit v přírodě. Vydejte se na pořádnou procházku.

23. lunární den ve zkratce

Smysl dne Nenechat se vyprovokovat a nepodlehnout pokušení, které na vás číhá všude.
Termíny v roce 2018 9.1., 8.2., 9.3., 10.3., 8.4., 8.5., 7.6., 6.7., 5.8., 3.9., 2.10., 1.11., 30.11., 29.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte kouřový topaz, sarder či černý nefrit. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterických učeních jsou symboly Kerberos, Chiméra a ježura. Ve východní tradici je to krokodýl Makara. V totemové magii je to den chtíče a smyslnosti.

Krokodýl Makara symbolizuje, že 23. lunární den je jedním z tzv. „černých dnů“. Tedy je těžce nepříznivý a může přinést opravdu nepříjemné události. V lidském organismu může dojít ke změnám, které vám seberou energii.

Doporučení pro toto období:

– léčit zuby, trhat zuby
– pečovat o nehty, pilovat a lakovat, nehty budou pevné
– dělat kosmetické procedury, kůže se dobře čistí
– držet dietu, může se vám podařit lépe shodit nějaké to kilo
– čistit obuv, ta totiž zůstane potom déle čistá a méně se opotřebuje
– úklid sezónních oděvů
– opečovat dřevěnou podlahu mokrým hadříkem
– umýt okna a skla, použitím malého množství lihového roztoku dosáhnete vysoké průzračnosti skel

O satanském dnu se mějte na pozoru!

Held by darkness23. lunární den je dnem obelstění. Bývá spojován s násilím a zničením všeho starého. Všude na vás číhá nebezpečí. Můžete se stát obětí násilí. Buďte zdrženliví, obezřetní a kontrolujte své emoce. Zapomeňte na instinkty. Reagujte rychle na podněty, které se vám naskytnou. Tento den je zkrátka těžký a složitý. Změny probíhají samovolně, ale jsou výsledkem toho, co jste udělali ve dnech předchozích. Nesoustřeďte se příliš na to, co se děje. Neberte si to příliš k srdci. Procházíte zkouškou, a pokud je sebetěžší, nenechte se jí zlomit. Dnešek má za cíl prověřit vaši vytrvalost a stabilitu. Vaše úmysly jsou zkoumány. Vše je teď plné změn, proto vyčkejte a nezačínejte nic nového. Pokuste se dokončit alespoň něco z toho, co jste začali. Druhá polovina dne je ještě horší, než ta první. Je více konfliktní. V mezilidských vztazích se mohou projevit ty nejhorší vlastnosti vůbec. Nenechte se vyvést z rovnováhy! Dobré je pro jistotu se nestýkat dnes s nikým, kdo by vám mohl lézt na nervy. Úplně se vyhněte masovým akcím, shromážděním a neznámým místům. Raději dnes pobývejte o samotě. Pokud onemocníte, bude to dlouhodobé.Dokončení některých záležitostí vám dnes může přinést čest a slávu. Měli byste být pečliví a kát se. Odpusťte a učiňte nějakou oběť!

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

food-1205257_640Přejídání se je dnes nebezpečné. Konzumujte kysané výrobky a mléko. Úplně nejlépe uděláte, dáte-li si k snídani sklenici mléka a koláč s ořechy. Pokud se přejíte, bude vám akorát špatně. Půst je povolený. Vyhněte se alkoholu. Kromě jídla a omezte i příjem tekutin. Ze svého jídelníčku zcela vynechte mastná a smažená jídla. Zkuste si dát něco pikantnějšího. Očistěte svůj organismus, nejen jídlem, ale také saunou, či parní lázní.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

Proveďte jakoukoliv očistu duše i těla způsobem, kterému dáváte největší přednost. Rozhodně nezapomeňte na aromalampu a vonné tyčinky. Jejich vůně vás uvolní a očistí. Také můžete očistit prostory, v kterých pobýváte. Buď v každé zapalte jednu vonnou tyčinku, nebo se projděte každou místností se zapálenou svící v ruce. Představte si, jak se s linoucí vůní či s linoucím světlem ze svíce, kterou držíte v ruce, každá místnost čistí od negativní energie. Následně, když budete hotovi s touto očistou, sami se posaďte do pohodlné pozice a zavřete oči. Představujte si, jak mocné slunce, jeho svit a hřejivost zaplní každý prostor vaší domácnosti. Představte si, jak sluneční svit očišťuje a naplňuje nehynoucím světlem i vás samotné. Až se budete cítit zcela plní hřejivosti a světla ze slunce, můžete meditaci ukončit.

Pokud cvičíte nebo lezete po skalách či stěnách, je vám den příznivý pro dosažení nové úrovně v tomto pohybu.

1. čakra, skladiště minulých životů

chakra-1063278_640_23-8-2016Během 23. lunárního dne je aktivní Múladhara čakra. Ta leží na spodní části kostrče. Právě tato čakra je hodně spojena s našimi minulými životy. Jsou v ní uloženy skutky a zkušenosti z minulých životů. Jejími pozitivními vlastnostmi jsou vitalita, životní síla a rozvoj vědomí. Její negativní aspekt potom představuje lenost, pudovost a egocentričnost.

Lživé sny

Sny jsou dnes klamné. To, co se vám zdá, je nutné chápat zcela opačně. Tedy, pokud se vám ve snu nedaří, v životě se vám bude dařit. Vysoce pravděpodobné je, že budete mít špatné sny, které budou úzce souviset s energií tohoto dne. Někdy tyto noční vidiny poukazují na to, v kterých oblastech nepřijímáte sami sebe.

Milujte se jedině s ochranou!

Supernova Herz IllustrationPečlivě si hlídejte své zdraví. Hýbejte se. Praktikujte fyzická cvičení. Imunita je dnes oslabena. Věnujte pozornost své páteři. Návštěva chirurgie a zákroky v této oblasti nejsou doporučeny. Při sexu se vyhněte přílišné námaze a nemilujte se bez ochrany. Vyvarujte se sexuálním radovánkám, ať je váš chtíč sebevětší, neboť hrozí jeho podlehnutí a nevěra!

Vyhněte se kreativitě i lenosti

Dnes se zcela určitě vyhněte sedavému způsobu života. Zapomeňte na operace, negativní emoce a agresi. Neargumentujte a nehněvejte se. Nepoužívejte to, co se může obrátit proti vám. Nikoho neprovokujte a neobjevujte se dnes ve velkém davu. Vyvarujte se finančním transakcím. Nekupujte, neprodávejte, ani nepronajímejte žádnou nemovitost. Nesuďte se, zvlášť pokud víte, že jste obvinili nevinného člověka. Umění a tvořivosti tento čas nepřeje. Kreativitu budete muset nechat na jindy. Komunikaci a jednání na úřadech odložte. Cestu a výlety raději o několik dní posuňte, ať se jedná o rodinný trip nebo o služební cestu. Neuzavírejte manželství. Doba není příznivá a s vaším sňatkem by to nedopadlo dobře.

Vše dnes dokončete!

yoga-628111_640Buďte pokorní a přemýšlejte dobře o tom, co se chystáte říci. Jedině tak se vyhnete malérům. Postarejte se o své zdraví a očistu své domácnosti. Sportujte, nebo se věnujte jiné fyzické aktivitě. Chystáte-li se něco udělat, ujistěte se, že to ještě dnes dokončíte. Jinak to pro vás bude mít špatné následky. Pokud hodláte bádat, jen do toho. Den přeje vědě. Studenti, klidně se učte, ale zkoušky skládejte až jindy.

Vztahové záležitosti zcela odložte

Je možné, že napětí se projeví i ve vztahu s vaším partnerem. Raději dnes proto na milostné schůzky a randění zapomeňte. Situace by se mohla ještě více zhoršit. 23. lunární den je kritický a složitý. Nenastal vhodný čas na usmíření. Luna v lidech probírá agresivní náladu. Nikdo nechce ustoupit, každý má vlastní pravdu. Na kompromisy dnes zapomeňte. Přiznejte si, že i vy máte chuť nadávat a hádat se. S takovou náladou je lepší vyhnout se těm, na kterých vám záleží.

Učte děti orientaci

girl-1252739_640Pusťte děti za zábavou a nejlépe za takovou, kde jsou prolézačky, houpačky a podobné atrakce. Děti se v tuto dobu totiž podvědomě učí orientovat se v prostoru. Pomáhá jim to vyznat se i v cizím prostředí. Lépe se adaptují v přírodě, v horách, dobře snáší i cestování včetně delších cest, jejichž součástí jsou i časové posuny.


Dnes se vyhněte počínání dítěte

Dnes není vhodný den k početí potomka. Pokud se vám založit rodinu podaří, hrozí komplikace. Z vašeho dítěte může být neobvyklá osobnost, nebo se může narodit postižené. Toto děťátko bude krásné, vyhraje-li svůj boj s krutým životem, bude ale pro něj těžké pochopit nenasytnost a chamtivost. Vlastní mu budou velké ambice k tomu, aby se stalo geniálním a velice laskavým člověkem. Jste-li lidmi, kteří jsou schopni postarat se o človíčka, který bude nejspíše postižený a jste-li připraveni mu obětovat vše, včetně svého vlastního života, jděte do toho!

Narodí se ambiciózní krasavec

baby-933097_640Lidé narození ve 23. lunární den mají dobrou povahu a nejsou břídily. Jsou obzvláště krásní, ale je jen na nich, jak si budou umět získat své okolí. Umí být neústupní, zvláště když jim o něco jde a ženou-li se za svým vysněným cílem. Pokud něco získají, váží si toho a drží si to pevně u sebe. Je-li pro ně něco cenné a vzácné, brání to až do svého konce, každým kouskem svého těla. Vždy si umí najít nějakou zábavu a začít s něčím novým. Neustále pátrají po smyslu všeho. Nedovedou strpět zbytečnou činnost, vše musí mít nějaký smysl. Člověk, který se narodí v tento den, má rozporuplné emoce. Většinou převládají ty špatné a negativní. Nesmí jim ale podléhat!

Den vás prozkouší i v práci

coins-1523383_640Tento den není vůbec vhodný pro práci a podnikání. Nedělejte a neplánujte proto nic důležitého. Chcete-li se s někým na něčem dohodnout, dnes to nezkoušejte. Odložte to na jindy. Nepochodili byste. Druhá polovina dne je ještě horší. Neřešte žádné zásadní otázky. Dnešní den prověřuje jen všechny vzájemné závazky, přezkoumává vaše plány. Nezapomínejte, že každý má jiný žebříček hodnot a že každý z nás jsme jiný a zastáváme rozdílné názory. Nelitujte času, který vynaložíte na to, abyste svého partnera pochopili a aby on pochopil vás. Nachází-li se Luna ve znamení Býka, jste klidní, plní naděje a mírumilovní. Nedovedete být už tak tvrdí. Jak moc umíte být silní, si ověříte až s tím, jak se dovedete postavit k řešení opravdu těžkých úkolů či komplikací. Samozřejmě můžete hrát sebejisté, ale to vám k ničemu nepomůže. Začněte na maličkostech a postupně si přidávejte. Zkuste si zvolit tři cíle, kterých byste chtěli dosáhnout během jediného měsíce. Mělo by to být něco, co je reálné a čeho chcete již delší dobu dosáhnout, ale co vám dělá z nějakého důvodu potíže.


Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – budete-li jednat za sebe, máte větší šanci na úspěch
– řešit pouze jednoduché problémy
– dobře promyslet další kroky
– méně hovořit
– přímo vyjádřit své myšlenky
– řešit záležitosti poklidně a zachovat si rovnováhu
Nedoporučeno: – provozovat jakoukoliv novou činnost
– sdílet důležité myšlenky a nápady
– vyjednávat

 

Nestříhejte si vlasy

blue-eyes-237438_640Stříhání by vašim vlasům dnes neudělalo dobře. Prospěje vám však pleťová maska. Z kosmetického hlediska tento den velice vyhovuje Býkům na šíji. Smíchejte dva vaječné žloutky, dvě lžíce jablečného octa, sto dvacet mililitrů olivového oleje a trošku majonézy. Tuto hustou masku naneste na šíji odspoda nahoru. Následně vezměte ručník a položte si ho na deset minut na šíji. Odpočívejte se zavřenýma očima.

TIP: Doporučené éterické oleje

růžový olej, růže, jasmín, pižmo a pomeranč

Pusťte se do náročných domácích prací

23. lunární den je zcela ideální pro domácí práce, které potřebují velkou fyzickou námahu. Tento čas je vhodný pro dokončení každého záměru, který jste si usmyslili. Nedoporučujeme ale začínat nic nového!

Zacvičte si proti vráskám

hair-hairstyle-1450050_640Napněte svaly tváří tím, že je nafouknete. Chvíli tak vydržte a potom je postupně uvolněte. Naplňte ústa vzduchem a převalujte jej jako míč uvnitř zavřených úst. Tlačte vzduch k pravé tváři, potom k levé, pod horní a poté pod spodní ret. Masírují se přitom rty a zuby zevnitř.
Přemisťujte pomalu spodní čelist ze strany na stranu a v každé krajní poloze chvíli vydržte. Potom dělejte totéž, ale rychle a bez přestávek. Pomalu otvírejte a zavírejte ústa s přestávkami s otevřenými ústy.

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz