12. lunární den

Home  /  12. lunární den

12. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 12. lunární den

12. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Energie pro zásadní životní události

fotolia_18928689_xs_koule_16-6-2016Dvanáctý lunární den je zcela vhodný pro vymýšlení nových záměrů, pro přemýšlení nad smyslem života a pro uzavření manželství. Pokud jste neklidní, dobře poslouží modlitba. Buďte milosrdní. Almužna, kterou dnes darujete žebrákovi, bude Bohu zvlášť milá. Tento den není absolutně vhodný pro zahájení realizace nových projektů. Nemoci z tohoto dne často bývají těžké, vleklé a občas i smrtelné. Dávejte si pozor na svoji krev. V tomto lunárním dnu je třeba prosit o splnění svých přání vyšší síly – modlit se. Poté se vše splní.

Dnešek je pokládán za nešťastný pro nejrůznější záležitosti. Není vhodné se pouštět do čehokoliv, na čem vám záleží. Nebe se doslova a do písmene snaží prověřit, jak vážné jsou vaše úmysly. Jak moc vřelá jsou vaše přání a jak důležité pro vás jsou vaše plány. Velký význam hraje síla, vytrvalost, vůle a čestnost. Velice se vám bude hodit schopnost uhlazovat hádky a udobřovat ostatní. Lidé dnes projevují nepokoj, nervozitu, bolestínství a urážlivost. Dokonce i setkání s blízkými lidmi či milenecké schůzky mohou skončit hádkou, oboustrannými urážkami a projevy nespokojenosti. Podaří-li se vám dnešní den prožít klidně, pak ledacos dovedete pochopit o sobě, své duši a o svém životě. Můžete objevit nový pohled na lidi a události ve svém okolí a také na vztahy mezi vámi a jinými lidmi či probíhajícími událostmi.

12. lunární den ve zkratce

Smysl dne Jen láska může otevřít jakékoliv srdce.
Termíny v roce 2018 28.1., 27.2., 28.3., 26.4., 26.5., 24.6., 24.7., 22.8.-23.8., 21.9., 21.10., 20.11., 19.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte lazurit, žlutý korál, růžovou perlu a perleť. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne V ezoterickém učení jsou to srdce, Svatý grál, mísa, číše; v magii se jedná o den zapojení kosmické energie lásky.

Pohár, číše a mísa nejsou symboly tohoto lunárního dne náhodou. Týkají se totiž velice silné energie lásky vesmíru, vítězí rozum nad city a srdcem. Je to den sjednocení a vnímání.

Dnes vše zachráníte láskyplným srdcem

Supernova Herz IllustrationJestliže se vám dnes omylem podařilo rozbít něco ze svého nádobí, je to špatné znamení. Ani rozlitá tekutina nevěstí nic dobrého, značí, že budete zlomení a osamělí. Nepřipouštějte si k sobě spěch a netrpělivost, uškodili by vám. Nechte všechno postupovat přirozeně, raději nezasahujte do běhu událostí. Nebezpečím tohoto dne jsou pocity lítosti. Krutost bude přísně potrestána. Věnujte se vztahům. Buďte šlechetní. Jestliže vás dnes někdo o něco poprosí a je-li to ve vašich silách, určitě pomozte. Den se náramně hodí také pro usmiřování a obnovování vztahů.

Pláč a rozčilování či lítost nad něčím vám přinese akorát tak bolest hlavy. S druhými souciťte, ale nelitujte jich. Poraďte jim, ale nepřebírejte jejich zodpovědnost a jejich karmu na sebe. Nezapomeňte, že každý má svou cestu a každý tou svoji cestou také musí jít!

 

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

glass-845853_640Dnes je důležité hodně pít vodu a šťávy z ovoce (kromě jablečné) a zeleniny. Pijte i odvary z bylin. Pokuste se nejíst. Pokud už budete mít hlad opravdu k nevydržení, jezte jen syrovou stravu. Velice dobré je dnes popíjet čaj k čištění plic. Ke konzumaci jsou dnes zcela vhodné ořechy, slunečnicová semínka a rostlinné oleje. Vyhněte se vejcím, rybám a masu. Alkohol a nikotin dnes nepřipadají v úvahu.

Zahajte půst! Luna je v postavení vhodném pro zahájení kratšího půstu, očistných procedur a různé gymnastiky pro procvičení svalů obličeje. Ve dnech, kdy je Luna ve znamení Blíženců, se doporučují procedury na čištění krve, léčba jaterních chorob a užívání léků pro snížení srážlivosti krve. Pro snížení nervové podrážděnosti se Blížencům a Střelcům doporučuje bylinná směs z valeriány, máty, heřmánku, kmínu, či fenyklu.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • meditujeme pomocí vody a srdce

Posaďte se někde poblíž vody, kde vás nebudou rušit projíždějící auta, křičící děti, nebo lidé. Ideální je sednout si k poklidné hladině jezera, rybníku, nebo přehrady. Sledujte, jak hladká hladina vody je. Zklidněte i své emoce. Jinými slovy, uhlaďte je jako tu lesklou hladinu vody v jezeře. Když se vám toto podaří, představte si sami sebe jako vodu. Představte si něco, co vás hodně rozčílilo a přeneste to do myšlenky, že jste voda. Co v takovou chvíli děláte? Nejspíše hladina vody není klidná, ale jako vlna za vlnou naráží na břeh a vztekle mele pískem sem a tam. Ano, to jsou vaše pocity. A nyní je zmírněte. Uhlaďte je nejdříve do menších vln, které se jen přehoupnou a už nikoho neporazí. Následně do vln, které jen sahají po písčitém břehu níž a níž. Potom jen do vlnek, které šumí, klidní se a pomalu odchází, až je hladina vody opět klidná. Nyní byste měli být pokojní. Přijměte moudrost, jež vám voda dává. Poslouchejte ji. Slyšte odpovědi, které vám říká, snaží se vás uklidnit. Vynakládá určité úsilí, aby odnesla vše to, co je vám nepříjemné, aby odnesla daleko a pryč váš neklid. Chce, aby ve vás zůstal jen mír a klid.

girl-1665173_640Jste-li u moře, tím lépe. Lehněte si do písku a poslouchejte, jak se vlny jedna za druhou honí po moři, až se rozbijí o břeh. Ve skutečnosti si představte, že každá vlna z moře uteče až k vám a odnese s sebou na širé moře vaše úzkosti, bolesti, strachy a problémy. Představujte si to tak dlouho, až úzkostné pocity zmizí. Vy ucítíte, že každá další vlna vám přináší klid, mír a pohodu. Svítí-li slunce, tím lépe. Vstřebávejte jeho teplo každým kouskem svého těla a vnímejte, jak vás ta příjemná záře a hřejivost naplňuje. Poté, až se budete cítit opravdu dobře, pomalu otevřete oči, vstaňte a protáhněte se. Tato meditace byla určena nejen k tomu, abyste si odpočinuli a nabrali síly, ale také pro posílení vašeho srdce.

Splněná přání s pročištěnou srdeční čakrou

yoga-386608_640Během 12. lunárního dne je aktivní Anaháta čakra srdce. Anaháta čakra se nachází v hrudníku a zde se naše vědomí rozpíná do nekonečna. Anaháta je sídlem božského Já, tedy i našeho Já. Značí božské vlastnosti srdce: blaženost, mír, harmonii, lásku, pochopení, soucit, bystrost, čistotu, jednotu, milosrdenství, dobrotu a odpuštění. Čím je tato čakra čistší, tím rychleji se plní naše přání.

Dnešní sen prozradí stav vaší rovnováhy

Sny dvanáctého lunárního dne vám mohou ukázat, na co se ve svém životě upínáte. Spatříte-li ve snu materiální věci, váš duchovní život je zcela opovrhovaný. Pokud vidíte především duchovní obrazy, poté je zase opovrhovaný váš pohled na materiální svět a nežijete v rovnováze. Bude tedy potřeba to napravit a obě strany rovnoměrně vyvážit. Patříte-li k lidem, kteří jsou na duchovní cestě, můžete mít v tento den zjevení.

 

Maximálně se zklidněte

peaceful-442070_640Ve dvanáctém lunárním dnu se může projevit negativní vliv na srdce. Velmi citlivá je nervová soustava. Proto je kategoricky zakázána nervozita a jakákoliv činnost, jež by namáhala srdce. Určitě byste dnes neměli běhat, sportovat a kouřit. Je potřeba se bránit různým onemocněním. Mimochodem bolesti v srdeční krajině nemusí být vždy projevem nemoci, ale také znamením, že jste se nezachovali správně nebo se dopustili závažné chyby. Kromě srdce a nervové soustavy je ohrožená také hrudní část páteře. Je dobře, nemusíte-li užívat léky a rovněž odložte kosmetické prostředky. Dnešek se hodí jen pro omlazovací procedury.

 

Dnešek přeje jen duševní aktivitě

Neztrácejte zbytečně energii. Vyvarujte se jakémukoliv namáhání srdečního svalu, nenávisti, zlosti a slzám. Vyhněte se fyzické námaze a těžkému jídlu. Neobchodujte. Nerozhodujte se. Nehazardujte. Nekupujte, ani neprodávejte nemovitosti. Den nepřeje kreativitě, tvořivosti, ani ničemu podobnému. Studenti, pokuste se zvýšit svoji koncentraci na studium, abyste zvládli složit zkoušky. Zbavte se dnes zloby, nenávisti a závisti. Doba nepřeje ani stěhování či cestování. Fyzickou intimitu dnes vystřídejte s intimitou duchovní. Dnes totiž vůbec nezáleží na sexuálních dovednostech, ale na něze, lásce, přívětivosti a porozumění.

Nejlepší den k uzavření sňatku

wedding-1787954_640Pokud plánujete svatbu, den vám přeje. Toto manželství bude založeno na vyšší lásce. Sdílejte se svými blízkými své zážitky, pečujte o ně, milujte je. Obdarujte je, dejte jim najevo svoji lásku. Darujte a brzy se vám to vrátí dvojnásobně, ale nedělejte to zištně, dělejte to, protože chcete. Ponechte si také určitý čas na modlitby a mantry. Pročistěte své dýchací cesty, srdce a plíce. Z lékařského hlediska je příznivá doba.

 

Vyhněte se hádkám

Dnešní den je ve jménu citů a emocí. Nedáte-li druhému člověku najevo, jak velice vám je drahý, ani on neprojeví své city vůči vám. Jestliže jste v tento den přemýšleli o nějaké schůzce, tak ji raději odložte na jindy, pokud se nechcete hádat. Dojde-li na urážky, ani jeden z vás je po dlouhé roky nedovede zapomenout. Hádka, k níž tento den dojde, se vám bude připomínat velice dlouho. Srdce není symbolem tohoto lunárního dne zbytečně.

Dnes nikoho nenuťte do domácích prací. Dvanáctý lunární den pro ně není ideální. A pokud vskutku musíte něco udělat, udělejte jen to nejnutnější.

[bar group=“6″]

Početí dítěte odložte na jindy!

Den je pro početí dítěte zcela nežádoucí. Pokud se vám přesto zadaří, dítě nebude šťastné. Bude si muset vypít kalich utrpení až do dna. Mělo by nalézt cestu, jak se očistit. Bude obdařeno silnou intuici a darem léčit druhé.

Dnes se narodí senzibil

child-659283_640Ve dvanáctém lunárním dnu se rodí soucitní a lítostiví lidé – tedy velmi dobří lidé. Umí silně a něžně milovat. Všechno vnímají v citové sféře. Jsou velice upřímní a neuznávají jakákoliv omezení, při vyjádření svých citů. Pokud nemají možnost vyjádřit to, co cítí, upadají do apatie. Lidé, kteří se narodí v tento den, jsou často potencionálními léčiteli a senzibily. Schopnosti na to mají. Aby žili lehce a s jistotou, nesmí podléhat sebeklamu. Jejich hlavním úkolem je mírumilovnost. Musí tlumit hádky a nepřetěžovat svoji psychiku. Měli by se vyhýbat alkoholu. Často ve svém životě kulhají. Buď se narodí s postižením, nebo se jim možná v průběhu života něco stane.

 

Zvítězí jen spontánnost a nečekaná dobrodružství!

Nezačínejte, ani nedělejte nic, co pro vás má nějaký větší význam. Odložte vše, co je důležité. Tento den není vhodný pro vážnou práci. Nyní jsou velmi potřebné tyto vlastnosti – silná vůle, vytrvalost, duševní stálost a upřímnost. Je zapotřebí se uvážlivě rozhodovat, obratně se vyhýbat ostrým rohům a tlumit hádky. Nezapomínejte, že dnes jsou lidé emocionálně nestálí, nervózní a urážliví. Když v tomto dni prochází Luna znamením Střelce, snadno dojde ke spontánním událostem, které připomínají tvrdý náraz.

women-1178187_640Nebojte se neočekávaných řešení a situací, přinesou vám úspěch. Den je příznivý pro riskování, dobrodružství, náhlá rozhodnutí a vyžaduje od vás při dosahování cíle vytrvalost. Využijte toto období k získání nějaké důležité pracovní informace. Čtěte pozorně denní tisk a sledujte také události prostřednictvím internetu.

Nachází-li se Luna ve znamení Kozoroha, ukazuje vám přesně, že provedete-li rozbor možností spolupráce správně, čeká vás nepřehlédnutelný úspěch – povýšení v práci a úcta vašeho okolí. Jen stěží můžete dosáhnout velkých úspěchů, budete-li všechno dělat sami a nebudete se snažit dosáhnout podpory ostatních. Abyste se dostali do přízně šéfa, pečlivě pracujte a projevte upřímnou úctu. Také dejte najevo svůj pocit vděčnosti a vnitřní odpovědnosti.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – vyjednávat
– požádat o pomoc
– udržet sílu vůle, umírněnost, poctivost při práci
– být schopen argumentovat, ale v klidu
– vyrovnat konflikty
– řešit finanční záležitosti
– dopřát si rozmyšlení nad tím, co sami chceme a přejeme si
Nedoporučeno: – pracovat přesčas
– dělat důležité věci
– řídit se okamžitým rozhodnutím
– honit se

 

Na nůžky dnes zapomeňte!

portrait-1507074_640Nestříhejte si vlasy. Ostříhání vlasů, nebo byť jen jejich zastřižení, vám může přinést neštěstí, zranění a dokonce vás může ohrozit na životě.

V této době rozhodně absolutně nelze doporučit ani manikúru, pedikúru, modeláž nehtů, formování řas či obočí, nebo barvení vlasů. Den takovým změnám zkrátka nepřeje. Pokud máte ale přece jen pocit, že své nohy či ruce zanedbáváte, nechte si udělat masáž a příjemnou koupel.

TIP: Doporučené éterické oleje

lesní jahoda, měsíček

 

Harmonizujte svou domácnost

Rostliny znamení Vah představují svět vašich emocí. Růžovo-kvetoucí mají v sobě energii různých planet a pomáhají uniknout z uzavřeného kruhu trápení. Slouží také k inspiraci lidí. Snaží se lidem ukázat staré věci v novém světle, snaží se dovést lidi k hledání nových myšlenek, ideálů a citů. Bíle-kvetoucí rostlinky probouzejí v člověku dobrotu duše a vedou k projevům péče o naše blízké.

Mezi rostliny Vah patří afrikánka, bílá azalka, listopadka, paprikový lusk, heliotrop, hortenzie, ibišek a lilie.

Listopadka (chryzantéma) je jedna z nejpříjemnějších domácích rostlin. Výborně tlumí agresivitu a zlost, vytváří v domě příznivou atmosféru a napomáhá k harmonizování vztahů. Této květině se také proto přezdívá „vysavač“, který čistí prostor od našich obav.

Tento den se vůbec nehodí pro domácí práce. Pokud musíte, tak udělejte jen to nejnutnější.

 

Cvičme proti vráskám!

girl-454564_640Cvičení pro zpevnění svalů šíje a brady

Stiskněte zuby, zvraťte hlavu dozadu a potom – jako byste chtěli „oddělit“ hlavu od ramen, táhněte silně ramena dolů. Spodní ret stáhněte dolů a spodní čelistí pohybujte nahoru a dolů. Zvraťte hlavu dozadu, jak jsme psali výše. Tento cvik se nejlépe provádí s hlavou na opěradle gauče nebo na zadní pelesti postele. Opakujte jej několikrát.

Proti vráskám na čele

Dlaněmi obou rukou přitiskněte kůži na čele u kořene vlasů. Zavřete oči a mějte je zavřené asi šest vteřin. Pohybujte očima a nezvedejte víčka. Cvičení je třeba dělat dvakrát až třikrát denně po celý týden.

Cvičení proti dvojité bradě a zpevnění šíje

Prsty obou rukou stiskněte bradu a stahujte ji dolů. Patro pevně podepřete jazykem – to umožní svalům brady klást odpor tlaku prstů.

Lehněte si na záda na kraj gauče nebo na kraj postele bez přední či zadní pelesti tak, aby hlava visela dolů. Zvedejte ji a spouštějte. Trénujete tím šíjový sval. Začínejte se třemi zdvihy a snažte se dosáhnout šesti pohybů nahoru a dolů. Zpevnění tohoto svalu prodlužuje šíji a dává jí lepší tvar.

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz