8. lunární den

Home  /  8. lunární den

8. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 8. lunární den

8. lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Využijte narůstajících sil

women-1178187_640Osmý lunární den patří do skupiny tzv. druhé lunární fáze. Ta začíná v první čtvrti a končí úplňkem. V druhé lunární fázi rozkvétají síly, je to čas mládí. Síly rostou a přibývají. Lidé se v tomto období projevují výrazněji. Nastává vhodný čas na realizaci zamýšlených plánů. Nyní máte dostatek energie na uskutečnění vašich projektů. Řešte zejména to, co potřebuje nejvíce aktivity. Druhá lunární fáze je nebezpečná, co se týká akutních onemocnění. Právě v tomto období je nejvíce zatížena nervová soustava. Stres budete hůře zpracovávat. Vyhýbejte se proto emocím a vzrušení. Alkohol raději úplně vynechte. Je-li venku chladno, pozor ať neprochladnete. Nezapomeňte také chránit svoji hlavu a nohy.

8. lunární den ve zkratce

Smysl dne Očistit se a začít znovu s ryzí, jasnou myslí, být pokorný, učinit se pokání, odpustit sobě i druhým.
Termíny v roce 2018 25.1., 23.2., 24.3., 23.4., 22.5., 20.6., 20.7., 18.8., 17.9., 16.10., 17.10., 15.11., 15.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte červenou žulu, olivín, či morion. V tento den vám přinesou štěstí a ochrání vás.
Symboly dne Požár, pták Fénix, plamen, oheň, ve východní tradici to potom je páv (hlasatel neštěstí), truhla s poklady, v magii je to čas spojovaný s chemickou transformací, s alchymií a čištěním ohněm, v totemové magii je tento den spojený s Proserpinou.

Fénix a oheň jsou symboly očištění a znovuzrození. V tento den probíhají v těle biochemické změny, tělo se očišťuje. Dopomoci tomu můžete i očistnou kúrou.

Očistěte se od negativních myšlenek

Osmý lunární den je ideálním dnem pro cestování, služební cesty a dlouhé přejezdy. Nemoci, které se projeví, bývají nebezpečné. Dnešek se velice podobá dni šestému. Zajděte si proto do kostela a litujte svých hříchů. Postůjte v chrámu a hleďte do plamene svíčky. Očistí vás od negativní energie. Dnes před vámi vyvstanou všechny úkoly, které jste dosud odkládali. soul-746560_640_8-2016Téměř zapomenuté problémy se připomenou s novou silou. Vše, co jste měli v plánu, se bude uskutečňovat mnohem pomaleji. Aby vaše úsilí bylo korunováno úspěchem, musíte si uvědomit, že kolektivní činnost nese více plodů, než individuální snaha. Nemůžete se spoléhat jen na vlastní síly a připravovat se na novou etapu ve své biografii. To může změnit váš postoj a jednání v různých záležitostech. Cíl je blízko ale vede k němu jiná cesta než ta, kterou jste si zvolili. Cítíte-li se vůči někomu provinile, je ideální den, abyste se omluvili nebo ho poprosili o odpuštění. Je dobré navždy uzavřít minulost.

Detoxikujte se půstem

glass-845853_640V 8. lunárním dnu jsou zvlášť zranitelné žaludek a nervová soustava. Právě dnes se spolehlivě může projevit nadbytek negativní energie a to žaludeční kolikou, bolestí v uších, či zimnicí. Zkuste držet půst a očistit tak své tělo od škodlivin. Dávejte pozor na špatné jídlo, hrozí otrava. Dnešní den je nejlepším dnem z celého lunárního cyklu pro přípravu složitějších léčivých preparátů. Užitečná je dnes profylaxe mezižeberní neuralgie a stenokardie.

Ideální strava pro naše dnešní zažívání

Osmý lunární den je naprosto vhodný pro půst, nebo pro vegetariánskou stravu. Pokud si nepotrpíte na jídlo bez masa, jezte alespoň střídmě. Rozhodně se zaměřte na obiloviny a ryby. Alkohol nedoporučujeme, jak jsme uvedli již výše.

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • očista ohněm

Pokud je to jen trochu možné, večer zasedněte k otevřenému ohni. Připravte se na naprosté souznění s ohněm. Nechte živel, aby na vás působil jak teplotně, tak zrakově, sluchově, i čichově. Vnímejte ho všemi svými smysly. Nechte ho, aby vám předal energii. Zavřete oči a představte si sami sebe v jeho centru. Představte si, jak se plameny pomalu dotýkají vašich negativních emocí. Jak je spalují, až z nich zbude jen popel. Pokud máte pocit, že už to stačí, že jste již očištěni, představte si, jak pomalu z ohně vystupujete. Jak pouštíte do svých plic nový čerstvý vzduch, který naplní každý kousek vašeho těla. Všechny žíly, každé zákoutí vašeho těla se vyplňuje příjemnou a pozitivní energií, dostáváte novou sílu. Jste lehcí. Nemáte-li možnost zasednout k otevřenému ohni, udělejte podobnou meditaci se svíčkou.
[bar group=“5″]
Během osmého lunárního dne je aktivní 1. čakra Muladhara. Ta leží na spodní části kostrče. Právě tato čakra je hodně spojena s našimi minulými životy. Jsou v ní uloženy skutky a zkušenosti z minulých životů. Jejími pozitivními vlastnostmi jsou vitalita, životní síla a rozvoj vědomí. Její negativní aspekt potom představuje lenost, pudovost a egocentričnost.

Sen vám prozradí cestu ke změně!

ascension-1568162_640_28-10-2016V tomto lunárním dnu sny ukazují schopnosti, které dosud nebyly využity. Spatříte problémy, od kterých jste se v minulosti obrátili. Nebyly vyřešeny, ale je nutné je vyřešit. Zkuste použít svoji sílu a energii k vyřešení nedořešených úkolů. Obrazy ve snech vám ukazují, co by bylo dobré změnit nebo jakou cestou se vydat za změnou. Pokud spatříte překážky, znamená to, že můžete přijít o jisté jmění. Spatříte-li naopak otevřené prostranství, lesy, louky, pole, hory, moře, krásné a světlé místnosti, znamená to, že jdete správným směrem. Hlavním úkolem snů osmého lunárního dne je ukázat vám vaše předurčení. Pečlivě své sny zvažte a mějte na paměti, že život jen zřídka před nás postaví ohromné úkoly. Spíše se jedná o malý úkol, který má pro vás velký význam a velkou hodnotu. Z těchto snů porozumíte, co máte dál dělat. Pochopíte, za jakým účelem jste se narodili.

Na vše dnes obezřetně!

Vyhněte se stresu a napětí a setkání s nespolehlivými lidmi. Opatrně zacházejte s ohněm. Sex provozujte, ale jen s ochranou. Koupání, praní a požívání alkoholu se příliš nedoporučuje. Zkuste také odolat chuti na cigaretu, doutník, marihuanu, či vodní dýmku. Důležitá rozhodnutí přesuňte na jindy. Zkoušky raději odložte na jiný den. Spíše se pečlivě připravujte. Zapomeňte na zásnuby, nebo vdavky!

Budujte lepší vztahy

fotolia_115868261_xs_par_18-9-2016Dnes se vyplatí být čistý a nesobecký. Odpoutat se od hmotných problémů a od všeho, co vás brzdí a drží zpátky. Pohněte se kupředu. Den je více než příznivý pro návštěvu blízkých a známých. Když odpustíte, uvidíte, že to přinese pozitivní změnu. Očistěte svůj dům pomocí svící. Měli byste se zamyslet nad svým životem. Den je naprosto vhodný pro koupi či prodej nemovitostí nebo také pro jejich přepis. Příznivá je doba i pro tvorbu a umění. Dnešek se hodí pro komunikaci. Pokud vás čeká nějaký výlet či pracovní cesta, buďte bez obav. Stejně tak den přeje stěhování. Je vhodné začít stavět dům.

Postavte vztah na pochopení

Dnešek přeje otevřenosti. Ta může být nežádoucí v případě první schůzky, kdy na sebe lidé mohou prozradit i něco, co by druhá osoba zatím vědět neměla. Je tedy potřeba poskytnout protějšku soucit a porozumění. Snadno se může stát, že se váš milovaný člověk před vámi bude cítit vinen. Buďte připraveni na to, že právě dnes se možná bude chtít omluvit. Pokud k tomu dojde, snažte se ho pochopit a odpusťte mu. Sarkasmus a škodolibost v osmém lunárním dnu nemají žádné místo.

Den pro šťastné dítě

mom-20666_640Neměli byste zapomínat, že dětství by mělo být šťastným životním obdobím. Nepřetěžujte proto své děti učením, uklízením, různými pracemi a domácími úkoly. Poskytněte jim zábavu, kterou si nejvíce přejí. Klidně ať jdou do kina, ať si pozvou přátelé, nebo si zahrají na počítači. Samozřejmě musíte znát míru, ale nezakazujte jim ani sladkosti. Zkuste jim dnešní den poskytnout prostor pro to, aby svůj čas využily tak, jak si přejí. Cílem osmého lunárního dne je vést děti k zodpovědnosti, aby splnily své povinnosti a poté se bavily.

Počněte odvážného potomka

Dítě počaté v tento den bude žít jasným a komplexním životem. Čeká ho štěstí i neštěstí. Vždy, když se vydá na cesty, opět se vrátí domů. Bude velmi statečné.

Dnes se narodí umělec

human-746931_640Lidé narození v osmém dnu lunárního cyklu jsou nejčastěji obdařeni velkou intuicí a doslova si libují v chemii. Nejsou příliš krásného vzhledu, zato jsou však chytří, pilní a mají znalosti. Někteří se bohužel vydají na scestí a následně holdují alkoholu a drogám. Díky vnitřní aktivitě a zálibě ve všem novém dochází v životě těchto lidí k častým změnám. Potřebují se obklopovat sympatickými lidmi a vyhýbat se těm, kteří vyvolávají nepříjemné emoce, neboť každá negace je pro ně nežádoucí. Člověk narozený v tento den by se měl vyhýbat přetěžování a stresu. Měl by se velmi věnovat svému zdraví. Lidé narození v tento den jsou velmi originální. Bývají nádhernými umělci. Jestliže jste se v tento den narodili, fyzicky se příliš nezatěžujte. Nezapomeňte ale, že jste nadaní velkou schopností k přežití a obnovení sil.

V práci neřešte nic důležitého a závažného

office-620822_640Zaměřte se pouze na nevýznamné finanční záležitosti. To, co jste dnes vymysleli, se bude uskutečňovat velmi pomalu. Všechny nevyřešené události před vámi vyvstanou s velkou naléhavostí. Mohou se také objevit nečekané změny, konflikty a naprosto neobvyklé situace. Tento den je přímo vhodný pro hledání nových obchodních partnerů. Ti budou ochotni se s vámi podělit o vaši práci a zúčastnit se vašeho podnikání. Budou chápat vaše myšlenky a uvěří ve společnou perspektivu. Dnes jsou velmi nestabilní vztahy v kolektivu, každá společnost bude vystavena změnám a otřesům.

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

V současné době jsou všechny nedokončené úkoly aktuálnější a důležitější, než cokoliv jiného. Nečekané konflikty mohou dnes zajít opravdu velmi daleko. Všechny plánované skutky jsou prováděny pomaleji, než kdy jindy.

Doporučeno: – najít kreativní řešení pro staré problémy
– najít řešení k odstranění bezvýznamné finanční záležitosti
– nalézt nové partnery
– více pracovat samostatně
– zrušit týmovou práci
Nedoporučeno: – přeceňovat své schopnosti
– přetěžovat se

 

Zajděte si ke kadeřnici

Dnešek je jedním z ideálních dnů pro stříhání vlasů. Je to doslova recept na dlouhověkost a dobré zdraví.

TIP: Doporučené éterické oleje

máta, bergamon, pryskyřice, olibanum, vetiver, šalvěj muškátová, nard

Vpusťte si do života kyslík

peaceful-442070_640Osvěžte váš vzduch a prostředí, ve kterém pobýváte. Nikoliv osvěžovačem, ale pokojovými rostlinami. Ty pohlcují oxid uhličitý a vydechují kyslík. Čím větší je listová plocha, tím intenzivnější je nasycení vzduchu kyslíkem. Podmínkou však je dostatek světla. Květiny se žlutými lístky se hodí pro skromné a ostýchavé lidi, kteří nedostatkem své družnosti trpí. Tyto květiny pomáhají nesmělým zbavit se svých komplexů a stát se středem kterékoliv společnosti. Tyto rostliny navíc regulují látkovou výměnu a předcházejí tak chorobám zažívacího ústrojí. A o jaké květiny, že se to jedná? O květiny znamení Panny: monstera, filodendron a flox.

Očistěte dům či byt svíčkou. Obejděte všechny prostory třikrát po směru hodinových ručiček se svící v ruce. Zpívejte přitom modlitby a odříkejte mantry. Tak očistíte své obydlí od negativní energie. Následně očištěné prostory můžete zaplnit vůní z kadidla. Pusťte se jedině do nejjednodušších a nedůležitých domácích prací.

Posilujte bradu

woman-1605744_640Spusťte spodní ret. Koutky úst přitom přidržujte prsty v původní poloze. Co nejsilněji napněte svaly brady a po pěti vteřinách je uvolněte. Opakujte cvik 5x-12x za den. Roztáhněte spodní ret pomocí prstů přiložených ke koutkům úst. Napněte svaly brady až do krajnosti. Počítejte v duchu do pěti a pak je můžete uvolnit. Cvičení opakujte 5x-10x za sebou.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz