2. lunární den

Home  /  2. lunární den

2. lunární den

14 října, 2016Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 2. lunární den

2.lunární den – jak vás dnes fáze měsíce ovlivňuje?

 

Nepochybujte dnes ve svůj úspěch

yoga-628111_640Druhý lunární den je velmi prospěšný pro vědecký výzkum a objevy. Doba přeje cestování a to jak do vzdálenějších koutů, tak jen nedaleko. Dvojka podporuje pohyb, tak toho využijte. Pokud onemocníte, není důvod k obavám. Rychle se zotavíte a nehrozí ani žádné důsledky. Většina snů, která se vám bude zdát, bude klamná. Určitě se vyhněte krádežím, zlodějíčkům štěstí nepřeje. Buďte k sobě velkorysí a štědří. Vhodné je začít lunární cyklus fyzickým cvičením. Druhý den je příznivý pro obdržení důležité informace, která vás bude doprovázet po celý měsíc. Dobře promýšlejte informace, které k vám přichází a pečlivě zvažte jejich využití. Buďte ale také rozhodní a nemějte pochyb o úspěchu. Tento den je velmi nakloněn přátelskému, společenskému, otevřenému, upřímnému a bezstarostnému chování. Dnem vládne optimismus. Dobrý člověk bude odměněn a zlý potrestán.

2. lunární den ve zkratce

Smysl dne Rozhodnost nebát se učinit něco, co bylo již dlouho v plánu.
Termíny v roce 2018 18.1., 17.2., 19.3., 17.4., 16.5., 15.6., 14.7., 12.8., 11.9., 10.10., 9.11., 8.12.
Kameny dne Neuděláte-li bez amuletu ani krok, zvolte nefrit, chalcedon, nebo achát. Přinesou vám štěstí a ochrání vás.
Symboly dne Ústa, roh hojnosti, hojnost, velryba, ryby a tlama, v magii také Charybda a Leviatan.

Ústa, roh hojnosti, hojnost a tlama nejsou pro tento den náhodnými symboly. Značí prožívání a z toho pramenící přínos poznatků. Soustřeďte se na sebe, vnímejte své pocity a vnímejte všemi svými smysly. To vám přinese hojnost v podobě dokonalého sebepoznání. Získáte znalosti, co je pro vás užitečné ve všech směrech a ohledech.

 

Nápoj pravdy Veritasérum

sunset-1331088_640_7-9-2016Mágové tvrdí, že v druhý den lunárního měsíce můžete skutečně poznat, kdo je kdo. Stačí k tomu malá magie. Ráno vypijte pohár vody s několika kapkami citronové šťávy a myslete na toho, kým si nejste jistí. Bude-li vám nevolno, držte se od toho člověka dál.

 

Vyzpovídejte se dnes sami sobě!

Máte se rádi? Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se chováte sami k sobě? Občas je dobré se pozastavit a popřemýšlet nad tím, jak sami se sebou zacházíte. Jestli si na sobě dáváte alespoň trochu záležet. Nyní nemluvíme o vzhledu. Zamyslete se, jestli pijete z nového a pěkného šálku, nebo ze starého a otlučeného. Jestli myslíte na své nohy a máte je v teplých a pohodlných botách, nebo ve starých rozpadlých teniskách. Tohle o vás hodně vypoví a může vás to podráždit. Myslete na sebe! Obdarujte se nějakou maličkostí, vyjděte si na procházku, pusťte si svoji oblíbenou písničku. Vynechte myšlenky typu „Není čas.“ a „Bez toho se nějak obejdu.“, nebo „Život je zlý, není o radosti, ale o tom, aby člověk pořád myslel na druhé a na práci“. Tento život je určen pro vás a pro nikoho jiného. Udělejte si ho příjemný, myslete nejen na druhé, ale hlavně na sebe. Uvědomte si, že ho žijete jen vy sami, druzí vám s ním nepomohou. Je pouze na vás, jak příjemně ho prožijete.

Nikdy nezapomínejte, že neúspěchy neexistují! Jsou jen nevyužité možnosti.

 

Poslouchejte své tělo, čím chce krmit

salmon-1485014_640Nastává ideální období k tomu, abyste poznali, co vám skutečně dělá dobře a co nikoliv. Sestavte si jídelníček toho, co vašemu tělu vyhovuje. Pokud jste milovníky určitého jídla, podívejte se, co vám přináší. Pokud je jen tučné a nemá prakticky žádné výživové hodnoty, pryč s ním. Obecně platí, že je lepší volit lehčí jídla. Zaměřit byste se měli na prostou stravu rostlinného původu. Vhodný den je také k zahájení diety.

Luna připomíná, že dnes stále platí vyhýbání se alkoholu a nedoporučuje se konzumovat maso.

 

Očistěte svůj žaludek i dutinu ústní

Druhý lunární den je ideální na vnitřní očistu. Přeje tedy výplachům žaludků a dietě. Žaludek pročistěte tak, že vypijete jeden litr osolené vody s citronovou šťávou. Svoji pozornost také obraťte na zuby, zejména na horní patro. Zajděte si k zubaři na preventivní prohlídku a jejich čištění věnujte též řádnou péči. Vynechat z vaší péče byste neměli ani ústa. Starejte se o své rty vhodným lojem. Ale péče je důležité nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Nehádejte se! Pokud se Luna pohybuje ve znamení Vah, hrozí hádky a konflikty, které vašemu zdraví uškodí. Poničí nejen vaši náladu, ale i imunitu. Nejvíce se potom podepíšou na imunitě žen a dětí.

 

Ideální meditace pro naši dnešní pohodu

  • Důležité zjištění, co je pro vás dobré a co nikoliv

Basic RGBTento den je ideální na to, abyste se zaměřili na svůj nos. Veškerá energie se v druhý lunární den soustředí právě tam. Jedná se o jakési epicentrum. Během dne proto soustřeďte svoji pozornost alespoň jednu minutu na toto místo. Najděte si poklidné místo, kde se budete cítit příjemně. Seďte v pohodlné poloze a soustřeďte se na svůj dech. Uvolněte svoji mysl a své tělo. Položte ruce na břicho. Představte si, jak vaším tělem prochází jídlo, které máte rádi. Pozorně sledujte reakci vašeho těla. Pokud máte pocit, že žaludek jídlo zkonzumoval s chutí a bez potíží, je to skvělé. Pokud máte pocit, že se cítí těžce, toto jídlo buď omezte, nebo zcela vynechte. Stejně tak můžete zkusit jiné, ale velmi podobné cvičení.

Zůstaňte ve stejné poloze a stále poklidně dýchejte. Představte si osoby, které máte rádi, ale i ty, s kterými se vídáte skoro každý den. Zavřete oči a soustřeďte se na to, jaké pocity máte, když si představíte, že s vámi každá jednotlivá osoba hovoří. Získané informace si buď zapamatujte, nebo zaznamenejte. Je to důležité, protože jedině tak zjistíte, co vám dělá či nedělá dobře a co je dobré v příštím měsíci změnit.

Procvičte krční svaly

women-1178187_640Neustále namáháme krční svaly, které mají tendenci ochabovat a bolet. Je potřeba svaly posilovat a druhý lunární den je na to ideální. V klidu si sedněte a otočte hlavu vlevo. Rameny vůbec nepohybujte. Zesilte tah na hlavu, co nejvíce to jde, vydržte 5 vteřin a potom se uvolněte. Na každou stranu toto cvičení zopakujte 3x až 6x.

Za odměnu si dopřejte zpevňující masáž. Nebo ještě lépe, ať vám ji dopřeje partner, či partnerka. Masírujte něžnými kruhovými pohyby pravé ruky levou stranu krku zespodu nahoru. Potom stejným způsobem masírujte levou rukou pravou stranu krku.

Co se týká všeobecného cvičení, vynechte běhání po schodech, nebo náročné cvičení na „mučících“ strojích v posilovně. To vás jen unaví, zatímco vy potřebujete regenerovat síly. Každý den si kupříkladu pět minut zacvičte jógu.

 

Sen vám dnes vyjeví řešení problému

angel-1538938_640_24-8-2016Sny druhého lunárního dne mohou být ukazateli na cestě karmického řešení problémů, zejména pokud se tyto problémy začaly projevovat během vašeho života. Ohledně těchto snů buďte velmi opatrní. V těchto dnech vám vyjeví, co je ve vašem podvědomí a co vás ovládá v každodenním životě. Pokud právě dnes sníte o tom, co nemůžete ani v běžném životě překonat, věřte, že právě tyto překážky překonáte snadno.

Pozor na horlivé projevy citu!

Den rozhodně nepřeje vzteku a hněvu. Zapomeňte také na chamtivost. Ještě stále nezačínejte s novými činnostmi či podnikáním. Nepřejídejte se. Pozor si dávejte na nediskrétnost a příliš velkou otevřenost. Vyhněte se komunikaci s nadřízeným, pokud je to možné. V tento den rozhodně neuvažujte o svatbě!

 

Dnešní nejvhodnější aktivity

Plánujte, odpočívejte a přemýšlejte. Nezapomeňte šetřit své síly. Učte se. Den přeje zkouškám, studiu, stěhování a domácím pracím. Také je vhodný čas na změnu zaměstnání. Svou mysl rozptylte pomocí dobré četby. Jezte to, co vám chutná, ale nezapomeňte být střídmí. Vyrazte do sauny nebo lázní. Osvoboďte se od všeho špatného a nelitujte toho. Věnujte se milování!

 

Láska prochází žaludkem

bananas-282319_640Toto rčení o druhém lunárním dnu platí dvojnásobně, zejména ve dnech, kdy se Luna nachází v Býku. Je třeba věnovat jídlu pro partnera mimořádnou pozornost. Ukuchtěte to, co protějšek miluje. U plotny nepříliš zdatní jedinci, vy neváhejte a ušetřené penízky utraťte za výtečný pokrm v oblíbené restauraci. Peněz nelitujte. Mějte na mysli, že jste je chytře investovali do upevnění rodinných vztahů. Den je také vhodný na randění. Neočekávejte žádné dobře ukryté korálové útesy ve zdánlivě hlubokých vodách. Vše bude přesně tak, jak to uvidíte před sebou. Nezapomeňte pořídit milému člověku ve vašem okolí nějakou drobnost. Nemusí se jednat o nic honosného. Hlavně, že k dané osobě projevíte své city.

Udělejte si s rodinou z úklidu zábavu!

Druhý lunární den je ideální na domácí práce. S rodinou si z domácích prací uděláte poměrně příjemný zážitek plný zábavy. Pojměte to z té veselé strany. Zkrášlete si společně své obydlí a svůj domov, třeba byť jen drobnými úpravami, ale přesto.

 

Štěstěna přeje početí

Tento den je velmi příznivý na početí dítěte, zvláště pokud si přejete holčičku. Děti, které jsou počaty v druhý lunární den, budou svým rodičům přinášet jen samou radost.

 

Úspěchy dnes narozených

girl-1252739_640Dítě, které se narodí v druhý lunární den, bude úspěšné, vyroste v bezpečí, dobře poroste a bude se velmi dobře vyvíjet. Lidé narození v druhý lunární den mají tendenci všechno vztahovat na sebe, rodí se ale dobří a spravedliví. Často bývají zámožní. U osob, které se dále nerozvíjejí, se někdy objevuje chamtivost a touha po kořisti. Neměli by pít alkohol a měli by jíst prosté jídlo, aby byli zdraví. Luna jim přeje v oblasti zaměstnání. Budou úspěšní. Nebezpečí hrozí, začnou-li upadat do apatie a melancholie. Tyto stavy je spoutávají a není snadné je překonat. Jsou velmi rychle intelektuálně vyspělí. Rádi se učí, čtou, získávají informace a pronikají do tajů lidské duše. Nikdy neodmítnou ostatním pomoci a podělit se s nimi o své vědomosti.  Velmi důležití pro ně jsou jejich blízcí. Mají pro ně ohromný význam, stejně tak jako příbuzní a přátelé. V životě je čeká spousta kladných a příjemných chvil.

 

Nevyzrazujte své plány

office-620822_640Den je vcelku neutrální. Velmi dobře se daří projektům, které jsou nějak spjaty se vzděláváním. Pokud máte nějaký záměr, první polovina dne je vhodná pro jeho plánování. Zdaří se ale jen tehdy, pokud si je udržíte v sobě a nebudete se o nich šířit nikomu dalšímu. V druhé polovině lunárního dne hrozí, že budete zavaleni zbytečnými záležitostmi, které vám seberou veškerou energii. Dejte si pozor, abyste ve finále neudělali vůbec nic z toho, co jste měli v plánu.

 

Založte úspěch podnikání a obchodu na lunární fázi

Doporučeno: – řešit problémy s materiálem
– zaměstnat nové zaměstnance
– příznivý den pro nalezení sponzora
– pracovat samostatně
– začít se učit a vzdělávat se
– vyrazit na cestu
– zavést novou firemní politiku
Nedoporučeno: – podepisovat nové listiny

 

Pečujte o svoji krásu

Pro druhý lunární den se věnujte koupelím, masážím a sauně. Uvolní se ztuhlé svaly a klouby. Pedikúra prospěje vaším nohám. Kromě masáže chodidel si nechte udělat i lázeň. Vyhněte se stříhání vlasů, neboť to přivolá akorát hádky a spory.

TIP: Vaječná a citronová maska

Sauna - Beautiful womanSpodní vrstvě pokožky na obličeji prospívají bílkoviny a vitamín C. Působí proti pupínkům a skvrnám.

Budete potřebovat:  1 kus vaječného bílku, šťávu z jednoho citronu, bílou hlinku (může být francouzský jíl)

Postup: smíchejte vaječný bílek se šťávou z citronu a hlinkou podle potřeby, aby vznikla hustá kaše. Naneste masku na obličej a dvacet minut v klidu ležte. Následně masku smyjte teplou vodou.

TIP: Doporučené éterické oleje

santal, eukalyptus, vanilka, fialka, rozmarýn, zázvor, jalovec

Čas na očistu domova

Vyčistěte své krby, komíny, kamna, vymeťte z nich nepořádek. Celý dům provoňte vonnými tyčinkami, nebo aromalampami. Vše nepotřebné a staré zničte, spalte. Ideální je sušená šalvěj na vykouření domova. Zapalte ji a nechte ji doutnat. Potraviny nakupujte pouze k brzké spotřebě. Vše se rychle zkazí. Nastal vhodný den na zahájení stavby domu. Zkuste rozprostřít měkký koberec s dlouhými vlákny na toaletu. Bude vám mnohem příjemnější, když vaše noha vstoupí do měkkého koberce, než na chladnou linoleovou nebo dlážděnou podlahu. Vhodné je také prosvětlit nejtemnější kout bytu či domu. K tomu dobře poslouží malá lampička s tlumeným osvětlením.

 

Comments are closed.
Open

© . Poskytovatel: E.M.A. Europe s.r.o., tech. zaj. Materna, 1 min/70 Kč vč. DPH, 1sms/max. 44 Kč, Max délka hovoru je 17 minut, P. O. Box 14, 110 05 Praha 05, www.ema.bz, www.platmobilem.cz